ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ АНАТОЛІЯ ЛОГВИНЕНКА "ПОЖОВКЛИЙ ЗНІМОК"

В читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відбулась презентація другої збірки лауреата спеціальної літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2017 року Анатолія Логвиненка «Пожовклий знімок». Знайомство з книгою розпочалось із прочитання віршів учасниками заходу. Це створило атмосферу спогадів про минуле століття: про побут і ремесло селян, про колорит українського одягу і простоту житла, про дитячі забавки дітей у час післявоєнної відбудови та ін. Саме про це і говориться в книзі.
Потім відбувся діалог із автором книги, під час якого говорили про доречність вживання суржику в його поезіях, про вдалу назву збірки, кінематографічний матеріал кожного вірша, який автор взяв із життя своєї родини та односельців.

Логвин2

Рецензію до книги написала член Національних спілок України і Білорусії Лілія Черненко.
Про поетичний хист автора говорила член СПУ Ніна Ткаченко, яка писала рецензію на першу книгу «Було колись, було…», поетеса із Ічні Наталія Черненко, Лідія Скотнікова, поетеса Валентина Грибенко.
Ніна Ведмідь, солістка народного аматорського фольклорного ансамблю «Горлиця», подарувала всім присутнім автентичну народну пісню, яку перейняла ще від своєї бабусі.

Логвин1

Ностальгійної атмосфери зустрічі додавала невелика виставка старих фотографій та букет польових квітів, які стали лейтмотивом до творчості поета.

ТВОРЧИЙ ВЕЧІР ПЕТРА АНТОНЕНКА

14 червня в залі Прилуцької міської бібліотеки імені Любові Забашти гостила лірика. У нашому урбаністично-прагматичному і прискореному часоплині такі хвилини видаються великою рідкістю, за які варто платити емоціями, усмішками, натхненням. До прилуцьких читачів, шанувальників літературного слова завітав редактор чернігівських обласних газет «Світ-інфо» та «Струна», відомий журналіст, поет, письменник, бард Петро Антоненко.

Антон1

Петро Якович презентував свою нову газету «Струна», яка народилась у листопаді 2020 року, і на сторінках якої друкуються твори прилуцьких письменників та початківців літературного слова.
Петро Якович, як завжди, читав багато поезій із української та білоруської класичної літератури та нові свої вірші, які об’єднані єдиною назвою «Ходить літо, наше літо».
У теплій атмосфері під звуки гітари, у ліричних замальовках і емоційних діалогах гостя зустріч із письменниками міста, користувачами бібліотеки та самими бібліотекарями промайнуло більше двох годин спілкування.

Антон2

На закінчення зустрічі редактор подарував декілька примірників нового номеру газети «Струна» та став головним героєм автограф-сесії.

ЗНАЙОМСТВО ІЗ ПИСЬМЕННИЦЕЮ ОЛЬГОЮ ЛІЛИК

27 травня в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Л. Забашти відбулось знайомство із письменницею з Києва Ольгою Лілік.

Лілик1

Авторка привезла до Прилук свій роман «Квіти цикорію», події в якому відбуваються в Линовиці, Полонках та Прилуках. Всі герої роману вигадані, образи збірні, які авторка взяла із багатьох знайомих людей чи тих, про кого чула з розповідей або випадково зустрічала по життю. Пані Ольга все дитинство провела в Линовиці, тому такими реалістичними виглядають місця, описані в книзі. На зустріч приїхала завідувачка шкільним краєзнавчим музеєм в Линовиці Людмила Лазоренко, яка додала багато цікавинок про історичні місця селища. Пані Ольга презентувала іще одну свою роботу – повість «Чорний дощ», в якому піднімаються питання проблемних моментів у житті підлітків. Книга присвячена Юркові Покальчуку, який став для пані Ольги хрещеним батьком в літературі.
Легким спогадом промайнули хвилини розповідей про письменника, перекладача і друга нашого міста Юрка Покальчука.
Анатолій Риженко, прилуцький художник і давній друг письменника, згадував хвилини творчих замальовок на Прилуччині разом із паном Юрком.
Невимушено, з присмаком ностальгійних ноток за селом і порою дитинства для авторки, велася розмова з присутніми в залі.
«Цикорій пускає глибоко коріння на тій землі, де прийшлося йому народитись. Хочеться щоб так було і в людей", - наголосила наостанок київська гостя.

Лілик2

Директорка книгозбірні Людмила Зубко висловила письменниці слова подяки за книги, якими збагатилась бібліотека, і наголосила, що авторів, які пишуть саме про наш край, завжди чекають в Прилуках.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ВІКТОРА МОРЕНЦЯ
"ДВІ ОКУПАЦІЇ: ЧЕРНІГІВЩИНА 1940 РОКІВ"

21 травня в МЦБ ім. Л. Забашти відбулась презентація нової книги українського дослідника із Прилук Віктора Моренця «Дві окупації: Чернігівщина 1940 років».

Ця книга містить унікальне дослідження періоду двох окупацій українських земель в епоху другої світової війни і є результатом п’яти років роботи автора в архівах м. Чернігова. На прикладі Чернігівщини читачі зможуть докладно дізнатись про агентурно-оперативну роботу, характеристики агентів спецслужб, різні звіти МВС і МГБ, партизанський рух іт д. Книга вміщує багато документів, світлин, які раніше знаходились під грифом «совершенно секретно»

Моринець1

Пан Віктор стверджує, що тема окупації Чернігівщини є унікальним інструментом руйнування «совєтських» міфів.

Із виходом у світ серйозного видання гостя із Києва вітали секретар Прилуцької міської ради Сергій Чміль, начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор бібліотеки Людмила Зубко, товариш по дослідницькій роботі Олександр Козик, прилуцький поет-бард Віктор Погуляй.

Моринець3

Міська книгозбірня збагатилась книгами Віктора Моренця, які для читачів міста придбав Олександр Козик.


ПЕРЕЛИВИ СЛОВА ОЛЕКСАНДРА ЗАБАРНОГО

20 травня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась онлайн-зустріч на платфомі Zoom із українським вченим-філологом, літературознавцем, поетом, прозаїком, кандидатом педагогічних наук, відмінником освіти України, доцентом кафедри української літератури, методики її навчання та журналістики Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, членом СПУ та СЖУ, лауреатом літературних премій ім. Л. Глібова, М. Коцюбинського та Л. Забашти Олександром Забарним.

Забарний11

29 квітня Олександр Вадимович відсвяткував свій красивий ювілей – 65 років. Прилучани створили продовження свята для нашого славного прилучанина, адже виказали ювіляру багато вітальних слів. Вітання дарували: Заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Тетяна Шкуренко, начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Людмила Зубко, поетеса, член СПУ Ніна Ткаченко, викладач Прилуцького гуманітарно-педагогічногоколеджу імені Івана Франка, колега по трудовій діяльності минулих років у цьому закладі Лідія Люлька, директор ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Олександр Самусенко, поет і друг дитинства ювіляра Євген Постульга, колишня студентка Олександра Вадимовича, а нині викладач української мови і літератури ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Світлана Ожгихіна, голова клубу книголюбів «Джерело» Лідія Скотнікова.
У довільній щирій атмосфері велася бесіда із Олександром Вадимовичем про трудову і творчу діяльність, про місце Прилуччини у його творах, про стан сучасної української літератури та улюблені твори шанованого гостя.
Окремою темою прозвучала розповідь Олександра Вадимовича про значення літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» в його житті. Він вкотре наголосив, що саме ця премія єднає його із Прилуками, це визнання громади, яке надихає на подальшу творчість.
Цікавими виявились запитання від студентів педколеджу та учнів ЗОШ №3.

Забарний22

Зустріч із славним прилучанином проходила у День вишиванки, тому цікавим виявився діалог із письменником про роль вишиванки в житті кожного українця та житті його родини.


3 березня, у Всесвітній день письменника, в МЦБ ім. Л. Забашти відбулось нагородження переможців літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті»-2020.
У теплій дружній атмосфері шанувальників літературного слова згадували поетесу-землячку Любов Забашту, читали поезії поетеси, виконували пісні на її вірші. Відеофрагменти про відкриття пам’ятника Любові Забашті у 2011 році, де син поетеси Ігор Забашта дякував всім прилучанам за велике пошанування його мами, нагадали про те, що цього року минає 10 років, як Любов Забашта постала в бронзі у міському парку.
У відеозаписі прозвучала нова пісня на слова Любові Забашти «Люблю тебе», музику до якої написав київський композитор Юрій Решетар, у виконанні онуки поетеси Олесі Забашти.
Нагородження дипломантів цьогорічних літературних перегонів проводила начальник відділу культури Прилуцької міської ради, член журі Катерина Мовчан. Дипломантом ІІ ступеня стала студентка Прилуцького фахового медичного коледжу Катерина Скрипка. Диплом ІІІ ступеня отримала учениця 7кл. гімназії №5 ім. В. Затолокіна Анастасія Ващенко.
Спеціальними дипломами були відзначені Катерина Василенко – заслужена артистка України, член Національної спілки журналістів України, авторка книг для дітей та дорослих (м. Київ), за книги «Хай живе Вареник» та «Каламарчик веселого настрою» та Ганна Дудка – поетеса, член Спілки письменників України (м. Київ), за поетичні збірки «Танок Саломеї» та «Небесна сотня». Ганна Дудка повідомила у телефонній розмові, що грошову винагороду премії передає Прилуцькому обласному будинку дитини «Надія».
Іще одна володарка спеціального диплому літературної премії Тетяна Стеценко із Варвинщини отримала своє перше літературне визнання, що спонукає до роботи над словом і вимагає відповідальності за написане, як заявила пані Тетяна.
Лауреатом літературно-мистецької премії «Квіт папороті»-2020 визнано прилуцьку письменницю, члена Спілки письменників України та Спілки письменників Білорусії Лілію Бондареви-Черненко.
КВ1

Пані Лілія у своїй промові наголосила на тому, що хоча і має багато різних премій, міська премія їй важлива тим, що це визнання громади, шанування прилучан, це премія поетеси-землячки, яка дуже прискіпливовідносилась до чистоти поетичного слова, назвавши поезію «чистим гірським едельвейсом». Цьогорічну лауреатку прийшли привітати секретар Прилуцької міської ради Сергій Чміль, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко, давній друг, меценат багатьох виданих книг пані Лілії Василь Малик, головний редактор газети «Прилуччина у новинах, подіях і коментарях» Валентина Матвієнко, давній друг, прототип одного із героїв повісті «Прощена неділя» Сергій Цибенко, кандидат мистецтвознавчих наук Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім І. Я. Франка Олена Сидоріна, шанувальники таланту письмениці директор агротехнічного коледжу Павло Черніков із дружиною Ольгою Петрівною, директор Благодійного фонду «Благовіст» Світлана Бірюзова, герої публіцистичних нарисів авторки Євгенія Жежерун, Олена Чайка та Вікторія Лемещенко.

КВ2

Творчими дарунками для всіх присутніх та винуватців свята стала міні моно-вистава Інни Карцевої «Етюд про місто» за творами Лілії Бондаревич-Черненко, «Пісня про місто» на слова лауреатки музику прилучанки Вікторії Копасової яку виконав Олександр Козленко, старовинна пісня у виконанні автентичного колективу на чолі із керівницею фольклорного народного аматорського колективу «Горлиця» Вікторії Лемещенко та вихованців Зразкової студії «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв Аліни Стеценко та Ліни Овчаренко. Викладач Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І. Я. Франка, керівник гуртка «Бітрейт» презентував новий сайт – сайт Лілії Бондаревич-Черненко, який створили разом із своїми вихованцями.
Зустріч в книгозбірні стала справжнім святом письменництва, тому що Лілія Бондаревич-Черненко багато говорила про письменницьку працю, про літературні визнання і будні, про роль читання і вимогливість сучасного читача.

ДО ДНЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Дудка

Цього року володарем спеціального диплому літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті»-2020 стала наша землячка, поетеса, член Національної спілки письменників України Ганна Дудка. Ганна Іванівна народилась в с. Сухоярівка, навчалась у Малківській середній школі. Зараз працює в Міністерстві енергетики України. Наша бібліотека збагатилась подарованими книгами пані Ганни «Небесна сотня» та «Танок Саломеї».
Була свідком подій на Майдані Незалежності та гостро пережила розстріл Небесної сотні. Ідея написання книги про кожного з героїв Небесної Сотні народилася під час участі у програмі «Сила Духу» на Всесвітньому християнському радіо «Марія». Досліджуючи життя, спогади, переглядаючи відео про героїв, переконувалася у надзвичайних рисах характеру, талановитості та людяності кожного з них, що коротким життям заслужили безсмертя.
Читач дізнається про Воїнів Світла через поетичні рядки, вірші торкаються найглибших струн душі.


Вступ
У світі індульгенцій, фальші, фарсу,
Де між добром і злом хистка межа,
У кожного свій хрест і свій катарсис.
Щоби як слід очистилась душа.
Щоб між отих дерев, де вгризлись кулі,
Не почувався, мов ідеш крізь стрій.
На цій планеті, на обох півкулях
Бодай би людям жити у добрі.
Лиштуються летіти вже до Марса,
Сліди зникають в сутінках трави.
У кожного свій шлях і свій катарсис,
А в когось – вічні білі острови.
(із книги «Небесна сотня»)
ГЕРОЯМ МАЙДАНУ
Невже наснилось? Київ у вогні
І чорні крила демонів над містом.
Так виглядає всенародний гнів,
А хтось говорить: купка екстрімістів!
Озвалась в душах волелюбна Русь,
Волають дзвони, й хрест розставив руки!
Вірменин, українець, білорус…
Хіба ж ту кров відмити нам із бруку?
І Фермопіли, й Крути, і Майдан…
Розлютувалась демонська стихія!
Це страшно, коли вже не страшно ран,
Коли витає тінь грузина Гії.
Пекельна лють, вогню чадна стіна,
Оскаженіло гупають гармати…
Немов змістилась часу площина:
Це 41-й? Може, 45-й?
Шоломи чорні. Автозаки. Кров.
Така ціна вкраїнської свободи.
Та ще козацький дух не захолов,
І не зігне ніхто мого народу!
Хай ціляться у очі вороги,
Душа ж не сліпне, ще стає зіркіша!
Не стане скоро місця для могил
В землі моєї, що чекає тиші!
Протистояння, запал боротьби,
Коли ж впадуть ці непорушні стіни?
Нема на світі більшої ганьби,
Як мати перед сином на колінах.
Яка благає: «Сину, не стріляй,
На душу не бери гріха тяжкого!»
Розквітне, мій народе, ще земля!
Борімося! Поборемо! Із Богом!
***
НЕМАЄ ТАТА
На шиї сиділа дитина,
І плакала тихо та гірко.
І сльози – блискучі перлини
На чорну котились бруківку.
На дереві фото пришпилене,
І квіти… Так квітв багато!
Та плакала гірко дитина:
- У мене немає тата!!!
По личку розмазала сажу,
Все ре оченяти рукою.
З тобою побореться, враже,
Він виросте й стане героєм!
А шини такі непривітні –
Принишкли, здалось, від провини:
На призьбі галантнго квітня
У Києві плаче дитина!
Зігнулись німі барикади,
Пригнічені болеем утрати.
В дитини украдено радість –
І більше не буде тата.
Хтось хрестик повісив на гілці –
де куля людину скосила,
Застигла тут кров на бруківці,
Припала і сажею, й пилом.
Вже грози ідуть із громами –
готові все місто прибрати.
Голубить хлопчика мама,
Та в нього не буде тата…
(із книги «Танок Саломеї»)


Відзначення учасників міського літературного конкурсу «Місто моє»

24 вересня на бібліомайданчику міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відбулося вручення нагород переможцям та відзначення учасників міського літературного конкурсу «Місто моє», присвяченого 935 –річчю міста Прилуки.

Місто моє4

У різних вікових категоріях переможцями визнано Аліну Заєць студентку ІІ курсу Прилуцького профліцею (І місце), Анастасію Дорошенко, студентку КНДУ ім. Т. Шевченка та Катерину Скрипку, студентку ІІІ курсу Прилуцького медичного коледжу, які розділили перемогу у категорії від 15 до 35 років. В номінації «Від 35 років і старші» перше місце розділили Ніна Горбань та Тетяна Шевченко, початківці пера, у своїй віковій категорії.

Місто моє5

Прилуцькі письменники, які також долучились до Конкурсу - Ніна Полив’яна, Валентина Грибенко, Світлана Коробова, Ніна Заболотна, Анатолій Риженко – відзначені грамотами і пам’ятними подарунками.

Місто моє1

Учасників та переможців конкурсу вітали: заступник міського голови з питань виконавчих органів ради - Тетяна Шкуренко, начальник відділу культури та туризму Прилуцької міської ради - Катерина Мовчан, а також член Спілки письменників України - Ніна Ткаченко. Поважні гості відзначили поетичну майстерність містян та їхню невимовну любов до малої Батьківщини, а також зазначили, що літературний конкурс «Місто моє» став чудовою можливістю самореалізації початківців на літературній ниві.


Вуличний квест «Історія міста в меморіальних дошках вулиці Київської»

Кожне місто має свою історію.
Уже 935 років наші Прилуки пишуть власну біографію, де головними героями є, звичайно, люди, які трудовими досягненнями, героїчними подвигами, творчими успіхами вкраплюють історичні дати, пам’ятні роки, народжують легенди.
До ювілею нашого міста працівники міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти організували і провели разом із студентами медичного коледжу вуличний квест «Історія міста в меморіальних дошках вулиці Київської». Головною метою цієї пізнавальної гри-пошуку стала розповідь про людей, чиї імена закарбувала історія, чиї імена ушановують сучасники, встановлюючи пам’ятні дошки на будинках, де народились, проживали або навчались чи працювали відомі особистості.
Стартував квест від медколеджу, де першим було знайдено місце встановлення меморіальних дошок члену підпільної організації «Молода гвардія» Олегу Кошовому та учаснику звільнення міста від німецько-фашистських загарбників у 1943 році Лаврентію Єжову. Додаткову інформацію про цих людей надала бібліотекар міської бібліотеки для дітей імені Павла Білецького-Носенка Інна Шерстобітова.
Біля дошки прилуцькій поетесі, членкині СПУ з 1994 року Олені Шульзі команду квестівців чекала голова клубу книголюбів «Джерело» Лідія Скотнікова, - ініціатор і організатор встановлення меморіальної дошки- яка рпознайомила з біографією і творчістю поетеси.
В центрі міста встановлена меморіальна дошка прилуцькому музеєзнавцю, історику, краєзнавцю Георгію Гайдаю. Головний бібліотекар МЦБ ім. Л. Забашти Ніна Горбань розповіла про Георгія Федоровича і наголосила на головних його працях.

Вул.квест2

На гімназії №1 ім. Г. Вороного встановлені меморіальні дошки громадському і політичному діячу Андрію Лівицькому, ідеологу українського самостійництва, діячу Української Республіки і організатору її війська Миколі Міхновському, книгознавцю, бібліографу і філологу Сергію Маслову, видатному українському вченому, основоположнику нового розділу математики – геометрії чисел. Георгію Вороному. Про їх діяльність і залишений слід в історії розповіли бібліотекарі МЦБ ім. Л. Забашти Марина Янко і Тетяна Харченко.

Вул.квест1

Після невеликої перерви на каву студенти закінчили вивчати вулицю Київську біля меморіальної дошки прилуцькому краєзнавцю Миколі Куриленку. Дружина історика Ольга Михайлівна, яка чекала на молодь біля будинку, де встановлена дошка, розказала про фанатичну роботу чоловіка над вивченням історії церков і храмів Прилуччини та Полтавщини, познайомила із книгами Миколи Івановича.

Вуличний квест іще раз довів, що минуле живе поруч і житиме доти, поки сучасне буде гідно відноситись до пам’яті минулих поколінь, вивчати і вшановувати напрацювання і досягнення попередників.


Всесвітній день письменника

3 березня у всьому світі відзначається Всесвітній день письменника. Всесвітній день письменника відзначають не тільки письменники. Цей день святкують всі причетні до слова – філологи, бібліотекарі, критики, коректори і просто любителі читання.
До міської центральної бібліотеки завітали прилуцькі письменники член Спілок письменників України і Білорусії Лілія Черненко, лауреат літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти Валентина Грибенко, поетки Валентина Пошкурлат та Ніна Заболотна, редактор газети «Прилуччина Валентина Матвієнко та шанований гість із Куликівки український журналіст, просвітянин, член Національної спілки журналістів України, письменник, бард Петро Антоненко, якого знають як засновника і редактора Чернігівської обласної газети «Світ-інфо», та бібліотекарі середніх освітніх закладів міста, книголюби, користувачі бібліотеки.

Антоненко11

Петро Антоненко, зустріч із яким була головною темою дня, читав власні вірші, вірші класиків української та зарубіжної літератури та виконував авторські пісні під акомпанемент гітари. Всі присутні ностальгічно згадували пісні Горчинського, Рибчинського та інших композиторів із Фонду золотої колекції української естради.
Окремим розділом була презентована поезія Ліни Костенко, яку прекрасно читав і співав Петро Якович.
Присутні із задоволенням слухали про нові матеріали на сторінках газети «Світ-інфо», яку просто дарував присутнім.
Директорка бібліотеки привітала всіх причетних до літературного слова і побажала нашому красному письменству – натхнення і нових творчих здобутків, читачам – добірного слова із газет і книг.


Вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2019

Підведено підсумки літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2019. Цього року за перемогу змагались митці рідного краю, як відомі майстри пензля, так і початківці творчого процесу.
Так, дипломантом третього ступеня стала Катерина Нестеренко, вихованка ЦТДЮ «Зразкового художнього колективу» студії образотворчого мистецтва «Палітра» (Кер. Сидоренко Л. Л.) за підбірку робіт з образотворчого мистецтва; дипломантом другого ступеня визнано вихованцівї арт-студії Олени Чайки із їх мистецьким доробком останніх трьох років.

Чайка22

Переможцями серед номінації «дипломант» стала творча майстерня декоративно-прикладного мистецтва «Чарівниця»ЦТДЮ (кер. Тимченко І. В.) за тематичну підбірку робіт декоративно-прикладного мистецтва.

Вербещук11

Лауреатом літературно-мистецької премії «Квіт папороті»-2019 став прилуцький художник Степан Вербещук.

Вітаємо переможців творчих перегонів!

Святкове дійство з нагоди днів ушанування пам’яті поетеси-землячки Любові Забашти та нагородження переможців цьогорічної премії відбудеться 27 лютого в приміщенні міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти.

Презентація книги Анатолія Логвиненка «Було колись, було...»

12 лютого у читальній залі Прилуцької МЦБ ім. Л. Забашти відбулася презентація лауреата спеціальної мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті» – 2018 Анатолія Логвиненка «Було колись, було…». Книга вразила усіх поціновувачів художнього слова своєю щирістю, проникливістю, вдалим використанням автентичних діалектизмів Прилуччини, чудовим умінням здійснювати подорож у часі, у пору дитинства і юності.

Логвиненко2

Винуватця зустрічі привітали: директорка книгозбірні Людмила Зубко, членкиня Спілки письменників України, поетеса Ніна Ткаченко, побратим автора по Афганістану Валерій Сагайдак.

Логвиненко1

Чудові музичні вітання аудиторії подарували учасники Народного аматорського коллективу «Горлиця» МБК. Неперевершене акторське читання колоритних віршів пана Анатолія виконав заслужений працівник культури України Анатолій Кізім, режиссер народного аматорського театру «Рампа» МБК. Поезії також читали: завзятий книголюб Микола Неволько, студент Прилуцького медичного коледжу Влад Усенко, учасниці театру «Рампа» Яна Грамоткова та Людмила Ляшенко, Таміла Турчин, а також Ангеліна Липорізька.

Логвиненко3

У атмосфері щирого спілкування промайнула зустріч, залишивши по собі приємні спогади і теплі емоції.


Презентація книги Ганни Арсенич-Баран «Муська»

Напередодні державних свят - Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України - до міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти завітала щира українка, справжня патріотка українського слова, голова Чернігівської обласної організації НСПУ, авторка 14 поетичних та прозових збірок, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти Ганна Арсенич-Баран.

Арсенич11

Головною темою зустрічі стало знайомство із новим романом авторки «Муська», в основу якого покладено історичні події України, починаючи від часів ОУН-УПА до подій на Донбасі.У центрі уваги три жіночі долі, яких об’єднує єдине бажання – жити у своїй країні і мати рідну землю під ногами. Пані Ганна щиро, із великою любов’ю до своїх героїв, розповіла про роботу над романом: про поєднання реального і авторського домислу, про структуру роману і народження художніх образів, про роботу над збереженням мовного окрасу жителів різних регіонів України та вкраплення авторських роздумів про сутність людського життя.

Арсенич22

У другій частині зустрічі відбувся діалог із присутніми на заході вчителями-філологами, бібліотекарями, письменниками міста та читачами книгозбірні про Закон про мову та новий правопис в українській мові, адже Ганна Арсенич-Баран вносила пропозиції до закону про правопис, є авторкою інтернет-групи «Плекайте мову» в соцмережах та протягом останніх трьох років веде безкоштовні курси з української мови в Чернігові.

Арсенич33

Прилучани широ дякували гості із Чернігова за приїзд та спілкування, виказуючи велику повагу до її творчості, захоплення її красним словом і жіночою привабливістю.


Відкриття бібліотечного простору

Сучасна громада – це та громада, яка живе у ногу з часом, яка переймається не тільки економічним і політичним життям країни, а і уболіває за розвиток культури і просування новітніх технологій у життя суспільства. Бібліотека є невід’ємною частиною інформаційного, освітнього і культурного життя громади.
21 серпня в центральному мікрорайоні міста, де знаходиться Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти, відкрився бібліотечний простір (бібліо-place) під відкритим небом. Мета такої бібліотечної інновації – удосконалення форм і методів діяльності бібліотеки, залучення жителів міста до книгозбірні та вихід бібліотеки за межі стін закладу.
Давню ініціативу працівників бібліотеки допоміг втілити у життя депутат Прилуцької міської ради Володимир Мазуренко. Саме він приклав максимум зусиль для модернізації вуличної території біля бібліотеки і виділив із власних депутатських коштів 40,5 тис. грн. До реалізації проекту долучились депутати міськради Іван Тютюнник (35 тис. грн.). Ігор Дубровський (5 тис.грн.), Віктор Копачевський (5,5 тис. грн.), Олександр Дубовик (2 тис. грн.).

Бібліопростір2

На відкритті бібліомайданчику виступали начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор центральної книгозбірні Людмила Зубко, депутати Прилуцької міської ради Володимир Мазуренко та Віктор Копачевський, голова комітету самоорганізації центрального мікрорайону міста Валентина Тищенко. Головним меседжем виступів було ствердження доцільності осучаснення території, яка стане не тільки територією для бібліотечних креативів а й місцем культурного відпочинку жителів мікрорайону.

Бібліопростір1

Ведуча заходу Ніна Горбань зробила огляд літератури, представленої на вуличній виставці і наголосила, що напередодні державних свят – Дня Державного Прапора і Дня Незалежності – бібліотека презентує нову тематичну літературу, яку отримала за Програмою поповнення бібліотечних фондів за розподілом українського інституту книги.

Бібліопростір3

Жителька мікрорайону Віталіна Тихановська відмітила, що давно користується послугами бібліотеки і їй завжди цікаво спостерігати за розвитком і вдосконаленням діяльності закладу. Її донька Богдана прочитала вірш, який нещодавно знайшла в книзі, взятій на юнацькому відділі книгозбірні.Прилуцька поетеса Світлана Коробова зачитала власну поетичну присвяту Прилуцькій бібліотеці.
Всі присутні з задоволенням долучились до перегляду виставки та майстер-класу з виготовлення книжкових закладок, який у ході заходу проводила вчителька гімназії №5 ім. В. Затолокіна Оксана Чепурна.

Бібліопростір4

Перший день роботи бібліоплейсу пройшов у музичному супроводі та святковому піднесеному настрої присутніх.

Творчий вечір Лідії Афанасіївни Скотнікової
«Її доля обрала творити добро»

14 серпня у читальній залі міської центральної бібліотеки ім. Л.Забашти відбувся творчий вечір голови Прилуцького клубу книголюбів «Джерело» Лідії Афанасіївни Скотнікової «Її доля обрала творити добро».
Лідія Афанасіївна тридцять п’ять років віддала педагогічній діяльності, присвячуючи всю себе учням і студентам.
Протягом сорока п’яти років живе життям клубу «Джерело». Все своє життя вона поєднала із книгою, мистецтвом, театром.
Фесенко Т. і Скотніоква Л.
Ювілярку вітала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шкуренко, начальник відділу культури Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор МЦБ ім. Л.Забашти Людмила Зубко, заступник директора, голова профспілки педколеджу Олександр Нечай, викладач кафедри філології педколеджу Олена Сидоріна, директор Прилуцької районної бібліотеки Валентина Тарасенко, заступник голови книголюбів Галина Ворончихіна, місцеві письменники Ніна Ткаченко та Світлана Коробова.

Мовчан К. і Скотніоква Л.

Протягом вечора гортались сторінки біографії ювілярки, ряд відеороликів розкрили творчу діяльність Лідії Афанасіївни.

Директор і Скотніоква Л.

Вечір пройшов у теплій душевній атмосфері спогадів і побажань.


Зустріч із чернігівською поетесою, авторкою пісні «Козачка» Надією Галковською

У Всесвітній день вишиванки у читальній залі Прилуцької міської бібліотеки імені Любові Забашти було по-особливому піднесено і святково. У цей день до закладу завітала головна козачка української поезії, чернігівська поетеса, авторка відомої в Україні і за її межами пісні «Козачка» Надія Галковська. Зустріч із авторкою пісенного шлягеру 20 століття розпочалась із прослуховування пісні «Козачка» у виконанні Раїси Кириченко, яка дала всесвітню відомість твору, та приємним сюрпризом від самої Надії Галковської – авторським виконанням пісні під особливий музичний супровід у фонозаписі. Авторка поділилась історією створення пісні у тандемі із композитором Миколою Збарацьким.
Надія Миколаївна у бесіді із залом наголосила про важливість Дня вишиванки у житті країни. «Саме у кроях і вишиваних символах вишиванки зашифровані коди поколінь і родоводів», - наголосила гостя.

Галковська1

У 2000 році Надія Галковська була відзначена канадською премією за відданість рідній мові, тому окремою темою діалогу була тема мовного питання в Україні та новоприйнятого закону про державну мову.
Поетеса читала власні вірші із збірки поезій «Козачка» та вірші, які недавно вийшли з-під пера. Окремою темою для спілкування стала громадська діяльність чернігівчанки. Вона стояла у витоків чернігівського товариства «Просвіта», зараз є депутатом Чернігівської райради.
Нещодавно вийшла друком нова книга Надії Галковської «Козацькими шляхами». Це прозовий дебют письменниці на історичну тему, де реальне і містичне переплітаються у часовому вимірі трьох століть України. «Книга заслуговує окремої презентації і уваги до себе», - зазначили присутні на заході, сподіваючись на наступну зустріч із авторкою.
Надію Миколаївну квітами, посмішками і щирими словами подяки за творчість вітали начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор міської бібліотеки Людмила Зубко, прилуцька письменниця, член Спілок письменників України і Білорусі Лілія Черненко, голова Прилуцького товариства «Просвіта» минулих років Валентина Грибенко.

Галковська2

Музичними вітання гості із Чернігова дарував дует народного фольклорного колективу «Горлиця» у складі Тетяни Глущенко та Валентини Степаненко, юні козачата вихованці козацького куреня імені Івана Сірка дарували козацький гопак із елементами бойових мистецтв. Поезії Надії Галковської читали учні гімн. №1 ім. Г. Вороного (кер. Ю. Гайдаєнко). Літературну композицію за творами Ліни Костенко, Олександра Олеся та ін. підготував «Зразковий художній колектив» Студія театрального мистецтва «Казкар» ЦТДЮ (кер. Ю. Сікалова). Вітальний вірш до Всесвітнього дня вишиванки читала переможниця районних, обласних та міжнародних конкурсів декламаторського мистецтва, учениця гімназії №5 ім. В. Затолокіна Вікторія Рута (кер. Н. Бойко).
Зустріч пройшла у піднесеній, теплій атмосфері та стала справжнім святом українства із непідробними щирими емоціями.


Вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2018

27 лютого в міській центральній бібліотеці відбулось вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2018.
Захід розпочався літературною композицією «Любов Забашта очима сучасників», яку підготували учні гімн. №1 ім. Г. Вороного.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко привітала всіх учасників конкурсу і подякувала за роботу із літературним словом. «Не кожен початківець слова може сміливо заявити про себе, - наголосила вона у виступі, - але міська преміє дає можливість спробувати. Тому всі учасники конкурсу відмічені дипломами».
Голова журі премії, член Спілок письменників України і Білорусії Лілія Черненко оголосила список журі конкурсу та розповіла про роботи конкурсантів. Щоб не знецінювалась премія і зберігався дух конкуренції члени журі вирішили І і ІІ премію не присуджувати. Дипломантом ІІІ ступеня стала вихованка районного Будинку школяра Єлизавета Москаленко, за підбірку поезій та прозових творів.
За багаторічну дослідницьку діяльність та збереження культурно-історичної спадщини Прилуцькогокраюдипломом міської літературно-мистецької ім. Л. Забашти «Квіт папороті»-2018 та грошовою винагородою у сумі 1000 грн. нагороджено Анатолія Григоровича Риженка, за публіцистичні дописи про відомих особистостей краю.
Самобутність, колорит і автентичність слова члени журі відмітили у поетичному доробку «Було колись, було…» Анатолія Логвиненка, Тому автора було відмічено дипломом міської ради та грошовою винагородою у сумі 1500 грн.

Забарний1

Цьогорічним лауреатом премії став літературознавець, поет, прозаїк, драматург, член НСПУ та НСЖУ письменників України, кандидат педагогічних наук, доцент, лауреат багатьох престижних премій Олександр Забарний, за книгу «Обриси на серці». Олександр Вадимович у своєму виступі наголосив, що премія «Квіт папороті» дуже важлива для нього. Він береже в пам’яті образ Любові Забашти, коли вона приїжджала у школу №4, де він навчався, це повага земляків до нього і визнання його творчості.

Забарний2

Творчим дарунком для переможця став уривок із ліричної драми Олександра Забарного «Грішниця» у виконанні акторів народного аматорський театру «Рампа» ( кер. Заслужений працівник культури України Анатолій Кизим).

Забарний3

Музичним обрамленням свята слова стали музичні вітання від ансамблю «Компанія» Зразкової студії «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв (кер. Заслужений працівник культури України Надія Ратинська) та колективу «Джерело» МБК (кер. Сергій Дубовик).

Директор книгозбірні Людмила Зубко привітала всіх учасників конкурсу, подякувала членам журі за об’єктивну працю і побажала всім присутнім творчого настрою на майбутні перемоги.


Персональна виставка Владислава Готчієва «Живопис до кави»

27 лютого в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Л.Забашти відбулась персональна виставка Владислава Готчієва «Живопис до кави».

Готчієв2

На виставці представлені 24 олійні роботи автора у різних техніках.

Пан Владислав має технічно-економічну освіту, але в нагоді стали уроки образотворчого навчання в Астраханській художній школі при художньому училищі ім. Власова.
Із 2013 року Владислав став більше віддавати себе образотворчому мистецтву, поєднуючи потребу душі із підприємницькою діяльністю, і, як результат, до ста робіт уже роз’їхались по світу.
Глядачі визнали цікавими урбаністичну тему міських пейзажів, портрети відомих особистостей та осінні натюрморти автора.
Владислава Васильовича вітали прилуцькі художники Анатолій Риженко, Володимир Соловей, друзі, рідні та інші.

Готчієв1

Директор бібліотеки Людмила Зубко побажала, щоб ця виставка стала успішним стартом для творчого розвитку та подальших успіхів пана Владислава.


«Каламарчик веселого настрою»

«Каламарчик веселого настрою»… Звучить як справжні ліки від суму і хандри. А так називається книга нашої землячки Катерини Василенко. Народилась пані Катерина у селищі Шевченкове, що на Прилуччині. Широкому загалу поціновувачів свого таланту землячка більш відома як естрадна співачка, заслужена артистка України: про неї знято музичний фільм «І розцвіла душа моя піснями», видано три компакт-диски. Читачі ж бібліотек знають її за книгами гуморесок для дорослих та дитячих книжечок.

До бібліотеки надійшла іще одна книга «Каламарчик веселого настрою», упорядником якої є Борис Василенко. У книзі вміщені авторські пісні, гуморески, вірші для дітей та оповідання для дорослих. Книга розрахована для широкого кола читачів.

Каламарчик1

Запрошуємо в Прилуцьку міську центральну бібліотеку ім. Л.Забашти насолодитися читанням!


4 жовтня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась зустріч із поетесою, прозаїком, драматургом, членом Спілки письменників України, Спілки краєзнавців України, головним редактором веб-порталу «Жінка-УКРАЇНКА» Тетяною Череп-Пероганич, та ініціатором та співзасновником ГО «Вікімедія України» Юрієм Пероганичем.

Пероганич

У ході зустрічі присутні познайомились із творчим і життєвим шляхом поетеси і громадського діяча Тетяни Череп-Пероганич. Пані Тетяна розповіла про створення збірки «Материнська молитва. Українки – героям Майдану»; про діяльність веб-порталу «Жінка-УКРАЇНКА», про героїнь цього порталу, про можливість дописів і презентацій на ньому; про відвідування ювілейного 25-го Львівського Форуму видавців та про роль журналістики у сучасному житті.
Київська гостя читала власні поезії із збірок різних років видання та подарувала для книгозбірні окремі з них.
У другій частині зустрічі відбувся діалог із Юрієм Пероганичем, який є автором близько 3 тис. статей до Вікіпедії. Юрій Йосипович розповів про те, як працює дописувачем і якою повинна бути інформація.

Пероганич2

Гостей радо вітали редактор газети «Прилуччина» Віктор Криворучко, член Спілки письменників України і Білорусії Лілія Черненко, директор книгозбірні Людмила Зубко.
Зустріч пройшла у теплій домашній атмосфері, тому присутні ще довго не відпускали гостей, спілкувались, фотографувались, стояли в черзі за автографами.


«Вишиванко, моя вишиванко!»

До Дня вишиванки Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти запропонувала містянам розгорнуту вуличну книжкову виставку «Вишиванко, моя вишиванко!».

Заболотна

На виставці представлено літературу про українську вишивку, про український національний одяг, про види вишиванок у різних регіонах України.

Зубко4

Виставку доповнила колекція чоловічих вишиванок із сімейного архіву прилуцької майстрині Ірини Радченко.

Всі7

Присутні дізнались про історію виникнення свята та його святкування у різних країнах світу, про різноманітні орнаменти на українській сорочці та її магічну силу, як українського оберегу.


ВРУЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ЛЮБОВІ ЗАБАШТИ "КВІТ ПАПОРОТІ"-2017

27 лютого 2018 року у Прилуцькому міському будинку культури відбувся літературний вечір «Любов Забашта в серці прилучан», присвячений 100-річчю з дня народження поетеси та вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2017.

Горбань-Кірічок

Директор книгозбірні Людмила Зубко зачитала вітальний лист сина поетеси Ігоря Забашти, про вагомість літературно-мистецької премії для міста зазначили у своїх виступах лауреати премії минулих років.

Особливу атмосферу заходу створила інсценізація «Дім Малишка – Забашти – осередок українства» по біографічних матеріалах поетів у виконанні народного самодіяльного театру «Рампа» (керівник А. Кизім), літературна композиція на вірші Любові Забашти за постановкою зразкової студії театрального мистецтва «Казкар» ЦТДЮ (керівник Ю. Сікалова).

Рампа інсенізація

Супроводжували захід музичні номери вихованців зразкової вокальної студії «Натхнення» Школи мистецтв (керівник Н. Ратинська), народного самодіяльного аматорського фольклорного ансамблю «Вербиченька» МБК та солістів МБК – О. Козленка, А. Ведмідської.

Неповторного шарму мистецькій події надала пісня у виконанні солістки Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, онуки Любові Забашти, – Олесі Забашти.
Переможців цьогорічного конкурсу привітала голова журі, заступник міського голови з питань виконавчих органів ради – Тетяна Фесенко, члени журі вручили нагороди та відмітили особливе мистецьке значення поданих робіт.
Переможцем у номінації «Лауреат» став Мірчук Володимир Васильович за добірку фотографій останніх років.

Мірчук 12

І місце у номінації «Дипломант» виборола Анна Олексієнко за підбірку робіт з образотворчого мистецтва у різних техніках.

Олексієнко3

ІІ місце у номінації «Дипломант» отримала Анастасія Коцюбинська за мистецький доробок із образотворчого мистецтва.Коцюбинська

ІІІ місце у номінації «Дипломант» посів колектив творчого об’єднання «Сузір’я» рукодільниць Прилуцької гімназії №5 імені В. Затолкіна за роботи декоративно-прикладного мистецтва в різних техніках.

Сузіря

Сподіваємося, що й надалі літературно-мистецька премія буде відкривати нові імена, знаходити своїх переможців і берегти світлу пам'ять Любові Забашти.


Щирим словом про землячку

3 лютого 2018 року на алеї Любові Забашти відбулася міська акція до 100-річчя від дня народження Любові Забашти "Щирим словом про землячку".

111

До прилучан із вітальним словом звернулася заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Тетяна Фесенко. У ході свого виступу вона підкреслила значення вшанування пам'яті поетеси у процесі збереження наступності поколінь, наголосила на ролі її творчості у контексті літературних здобутків рідного краю.

1212

Директор Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Людмила Зубко передала усім учасником заходу вітання від сина літераторки Ігоря Забашти, який, на жаль, за станом здоров'я не зміг приїхати до Прилук, але помислами був присутній на малій Батьківщині мами, а також окремо виділила основні моменти сучасної історії міста, пов'язані із іменем славетної прилучанки.

1313

Подорож сторінками біографії Любові Забашти допомогла здійснити своєю розповіддю завідуюча міською бібліотекою №2 Тетяна Бабенко, популярність дитячих творів Любові Забашти продемонстрував виступ завідуючої Прилуцької міської бібліотеки для дітей імені Павла Білецького-Носенка Євгенії Гнатів. Щиро та емоційно звернулася до прилучан поетеса Ніна Ткаченко - перший лауреат літературно-мистецької премії імені Любові Забашти "Квіт папороті".

14149

Роздзинкою міської акції став літературний блок, у ході якого усі бажаючі декламували улюблені вірші Любові Забашти.Світлана Коробова, Валентина Макаренко, Надія Леута, Яна Риженко, Тетяна Харченко та інші небайдужі прилучани, декламуючи вірші, достукались до сердець прилучан та показали красу українського слова.

110111011

Бард, поет, спражній патріот України - Віктор Погуляй продекламував власний вірш, написаний під час прогулянки Алеєю Любові Забашти. Своїм виступом митець ще раз довів, що прилуцька земля багата справжніми талантами.

222

Юлія Потіпака - представник Молодіжного центру міста Прилуки виступила перед містянами від імені молоді.
Валентина Грибенко наприкінці зауважила, що проведена міська акція дала поле для роздумів творчій інтелігенції та пересічним прилучанам.


ХІV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

ХІV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартував у Прилуках із міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти.

Докюдей1

Протягом трьох років кращі документальні фільми мають змогу переглядати прилучани і завжди перший день показів відбувається в бібліотеці.

Цього року учасниками кіноперегляду стали студенти медколеджу та учні гімназії №5 імені В.Затолокіна. Фільм «Альфредо» про шлях юнака до успіху викликав різні враження і емоції, про що дізнались під час обговорення фільму.

Докюдей2

Перед початком перегляду відбулась прес-конференція для ЗМІ. Координатор фестивалю у м. Прилуки, заступник директора з виховної роботи Прилуцької гімназії №5 ім. В.Затолокіна Тетяна Кожевнікова; координатор програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, юрист Катерина Данькова, соціальний педагог Прилуцької гімназії №5 ім. В.Затолокіна, модератор кіноклубу Тетяна Запара та головний бібліотекар юнацького відділу Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Ніна Горбань наголосили на головній меті фестивалю, ознайомили із подальшим планом переглядів у навчальних, освітніх закладах та закладах культури масті.


Виставка графічного та вебдизайну Анни Олексієнко

29 листопада у приміщенні Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відкрилась виставка графічного та вебдизайну Анни Олексієнко.

Олексієнко2

Протягом презентації йшла дискусія-переконання, чи є такий вид мистецтва справді мистецтвом.
Авторка виставки розповіла про види графічного дизайну та сфери його застосування, про власні дизайн-розробки театральних афіш, обкладинок книг та журналів, персональних сайтів.
Прилуцькі художники - Семен Кантур та Анатолій Риженко (перші вчителі Анни з образотворчого мистецтва) наголосили на тому, що графічний дизайн потребує постійної роботи над удосконаленням професійних навичок художника та відмітили майстерність виконання робіт.
Начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан привітала молоду художницю з першою персональною виставкою та наголосила, що сучасний світ стрімко прогресує, тому і з’являються нові види мистецтва.
Директор Прилуцької школи мистецтв Наталія Ярошенко дякувала колишній випускниці закладу, а тепер колезі, за креативність у своїй професійній діяльності та відмітила багатогранність таланту дівчини.
Окремою сторінкою зустрічі стала інформація про соціальну діяльність Анни: фестиваль «Писанковий Великдень», проект «Добродій».

Олексієнко3

Директор книгозбірні Людмила Зубко відмітила участь Анни у створенні книги «Це серйозно» та оформлення майбутньої книги Ніни Полив’яної «Гуморинки для дитинки» та побажала наснаги і бажання постійно рухатись вперед.


Фотоакція
патріотичного фото «Книги читати – Україну пізнавати»
до Дня Незалежності України

До Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти провела першу патріотичну фотосесію під відкритим небом «Книги читати – Україну пізнавати».
Прилуцькі фотомайстри Володимир Мірчук, Максим Дрожніков та Валентина Цербе-Несіна фотографували святкових прилучан на фоні центральної бібліотеки з українською книгою в руках.

Книгу читати1

Бібліотека експонувала тематичні виставки «Україна Незалежна», «Особистість і доба», «Ми – українці», «Літературна велич України», тому кожен міг вибрати книгу, близьку до душі.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко привітала всіх присутніх із державними святами та прийняла участь у фотоакції.

Книгу читати2

До бібліотечної альтанки завітали депутати Прилуцької міської ради Віктор Копачевський, Володимир Мазуренко, Ігор Дубровський, Іван Тютюнник, які привітали містян із Днем Незалежності та Днем Державного Прапора України та прийняли участь у фотоакції.

Книгу читати3

Лунали вірші від переможниці конкурсу читців української поезії в Іспанії Христини Сімонян, презентувались роботи бісером української тематики Марії Дорошенко та композиції із гофрованого паперу в національних кольорах учнів ЗОШ №3.
Фотоакція була необмежена в часі, тому прилучани, почуваючись невимушено і святково, фотографувалися сім’ями, з подругами, з колегами та друзями.

Книгу читати4


«Перлини Прилуччини» від Володимира Мірчука

Володимир Мірчук - знаний у місті майстер фотокадру. Вже протягом багатьох років займається фотомистецтвом, яке до того ж стало професією, а персональну виставку відкрив тільки недавно, 22 лютого, в міській центральній біліотеці імені Любові Забашти.
Прозора зима, багрянцева осінь чи соковите літо манять його одинаково привітно, щоб взяти фотоапарат і вирушити в мандри підглядать за плином часу.

Мірчук1

Виставка називається «Перлини Прилуччини», адже зібрала всі найвідоміші місця краю. Чи це Сокиринці, чи берег Удаю, чи прилуцькі площі, чи звичайна природа – одинаково величні, бо вдало підібраний кадр, вибране світло, вихвачений момент.

Мірчук2

Коли вдивляєшся у роботи митця, то відчуваєш гордість, що саме МИ, прилучани, живемо в цій величній красі, яку показує нам майстер. Що саме МИ відвідуємо намолені місця Густині, що саме НАШІ діти відвідують такий гордий ЦТДЮ чи витонченої архітектурної краси МБК, що тільки у НАС така бурштинова осінь і таке високе зимове небо.

Мірчук3

Ми подружились із словом “НІКОЛИ” і навчились жити невстигаючи.
Тому саме ось такі митці як Володимир Мірчук припиняють нас, і вчать бачити красу навколо.
Володимир Васильович багато працює, допомагає, підказує. Без його робіт мали б інший вигляд окремі видання, такі як “Прилуки-фортеця” чи “Густинський вісник”, наприклад , або ж книги багатьох авторів. Зовсім недавно прилучани познайомились із новою книгою Лілії Черненко-Бондаревич «Ігуменя», яку вдало доповнили фотороботи Володимира Мірчука.
Фотороботи, представлені на виставці, виконані на полотні і представлені у сучасних рамках, що додає полотнам ще більшої естетики.
Виставка діє в читальній залі протягом березня, тому запрошуємо всіх містян полюбуватися знайомими «перлинами» краю.


Нагородження переможців літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016

22 лютого відбулось нагородження переможців літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016.

Святкове дійство відбувалось у міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти.

Перша частина свята, як завжди, була побудована на творах землячки Любові Забашти. Цього року доторкнулись до музичної спадщини поетеси, адже понад 50 пісень на її вірші написано відомими композиторами такими, як Олександр Білаш, Ігор Шамо, Дмитро Луценко і композиторами-земляками – Віктором Вовком, Оленою Листопад, Юрієм Скибою.

Перед вшануванням переможців виступила голова журі, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко, яка розповіла про зміни в Положенні премії. Цього року премія вручається за літературні твори, наступного – за мистецькі. «Цього року ми не маємо лауреата, - повідомила Тетяна Михайлівна – Із появою у місті краєзнавчої премії імені Дмитра Шкоропада одна із робіт не підлягала Положенню літературної премії «Квіт папороті» і була рекомендована на краєзнавчу премію. Одна робота, яка була заявлена, не могла розглядатися конкурсною, бо відсутня конкуренція».

За ініціативи членів журі та підтримки міської ради дипломами Прилуцької міської ради було нагороджено всіх учасників конкурсу – ученицю ЗОШ №2 Тимошенко Ольгу та студентку гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Франка Радаєву Ольгу.

Дипломантом І ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 1500 грн. було визнано бібліотекаря Прилуцької центральної районної бібліотеки Надію Мариноху-Стеценко за книгу «Таємниця твого Всесвіту».

Н.Мариноха-Стеценко

Дипломантом ІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 1000 грн. нагороджено студента відділення видавничої справи та редагування Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Франка Андрія Пальоху за спроби пера.

А.Пальоха

Дипломантом ІІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 500 грн. було визнано службовця Любов Рубан за підбірку журналістських есеїв «Прилучани».

Л.Рубан

А.Дорошенко

Другим дипломантом ІІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 500 грн. було нагороджено ученицю 9 класу гімназії №5 імені Віктора Затолокіна Анастасію Дорошенко за підбірку поезій.


Поетичне свято «Пелюстки почуттів Валентини Грибенко»

З нагоди Дня української писемності та мови 9 листопада у міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулося поетичне свято «Пелюстки почуттів Валентини Грибенко». Організатори свята виокремили «пелюстки», які відмітили у творчості поетки: мова, Україна, мала батьківщина, філософія, кохання та ін. Був зроблений аналіз всього творчого доробку Валентини Грибенко, але найбільша увага приділялась найновішій збірці «Дзвони любові».

Грибенко2

На святі велася розмова про значення мови в житті кожного народу, звучало багато поезій у виконанні самої авторки, учнів шкіл міста та гостей свята.

Грибенко1

Окремі твори прилучанки уже стали відомими піснями, які прозвучали у виконанні аматорського фольклорного ансамблю «Вербиченька». Режисер аматорського народного театру «Рампа» Анатолій Кизім представив моноспектакль на вірш «Продайте, діду, нам оцього дуба», а фотомайстер Володимир Канавець створив на нього відеоролик, який і презентували в бібліотеці.


«З Україною у часі» - зустріч міських поетів, письменників та молоді міста із поетесою з Болгарії Анною Багряною

«З Україною у часі» - саме так називалась зустріч міських поетів, письменників та молоді міста із поетесою з Болгарії Анною Багряною. Анна -лауреат багатьох престижних премій як в Україні, де народилась, так і в Македонії та Болгарії, де вона періодично проживає. Серед них Міжнародна україно-німецька премія ім. О. Гончара, Міжнародна літературна премія «Срібне лелече крило» (Болгарія), літературно-мистецька премія ім. Пантелеймона Куліша та багато ін.

Багряна1

Анна пише поезії, прозу, драматичні твори та малює.
Про все це вона розповідала в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти.
Зустріч пройшла у вигляді довільного спілкування із прилучанами про поезію та її місце в сучасній Україні, про роль літературного слова в патріотичному вихованні та відродженні національної свідомості, про сприйняття української літератури за кордоном та ін.
Гостю привітала заступник міського голови з питань органів виконавчої ради Тетяна Фесенко, художник Анатолій Риженко, поети Валентина Грибенко та Євген Постульга, юні початківці слова.

Багряна2

Авторка подарувала власні книги та книги македонських письменників бібліотекам міста.


Презентація книги прилуцького краєзнавця Миколи Куриленка «Прилуцький футбол»

21 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація книги прилуцького краєзнавця Миколи Куриленка «Прилуцький футбол». Микола Іванович пішов із життя у 2008 році, але залишився краєзнавчий архів напрацювань, який упорядкував син Артур, і коштом депутата Чернігівської обласної ради, Почесного громадянина м. Прилуки Анатолія Мірошніченка та мецената В’ячеслава Нестеренка книга побачила світ.

 Книга М.Куриленка1

Книга вміщує інформацію про зародження футболу у нашому місті, про футбольні звершення перших футбольних команд 50-х років до сьогоднішніх футбольних турнірів у незалежній Україні.

 Книга М.Куриленка3

Оплесками вітали директора прилуцького стадіону «Супутник» Криштопу Сергія Оександровича, який 38 років свого життя віддав роботі прилуцького стадіону.

Книга Куриленко4

Хвилюючими виявились ностальгічні відео старого футболу, футбольних матчів збірної СРСР 50-60 років.

Присутні переглянули фільм «Літописець прилуцького краю» про краєзнавчі дослідження Миколи Куриленка.

Про великий внесок Миколи Куриленка у відновлення прилуцьких церков і монастирів та відродження духовності краю говорила член Спілок письменників України і Білорусі Лілія Черненко у своєму виступі.

 Книга М.Куриленка2

На презентації книги були присутні помічник депутата обласної ради Анатолія Мірошніченко Марія Шаболтас, меценат В’ячеслав Нестеренко, директор дитячої футбольної школи Харченко Віктор, тренери та юні футболісти.


Творчий вечір Лілії Бондаревич-Черненко «Жіночий погляд на війну»

26 травня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся творчий вечір «Жіночий погляд на війну» письменниці,члена Спілки письменників України та Білорусі Лілії Бондаревич-Черненко. У ході заходу була презентована нова книга «Прощена неділя» – повість у монологах.

Жіночий погляд3

Книга присвячена світлій пам’яті Героїв Небесної Сотні й воїнів АТО, наших земляків, яких було вшановано хвилиною мовчання.
Багато шанувальників таланту Лілі Василівни прийшли привітати авторку із виходом у світ її книги.

Жіночий погляд2

Монологи із нової книги читала сама авторка та ведуча заходу Оксана Проценко.

Письменницю вітала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Тетяна Фесенко, начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Людмила Трошина, воїни-учасники АТО, голова клубу книголюбів «Джерело» Лідія Скотнікова, режисер міського будинку культури Катерина Аніщенко та багато інших шанувальників пера пані Лілії.

Жіночий погляд1

Віра й надія на перемогу нашого народу у боротьбі за свою незалежність – ось головна тема зустрічі.

Жіночий погляд4

Приємний момент усіх гостей книгозбірні чекав по закінченні вечора – усі отримали книгу Лілії Черненко в подарунок.


День вишиванки у бібліотеці

День вишиванки1


Вручення літературно-мистецької премії
імені Любові Забашти
«Квіт папороті» - 2015

23 лютого в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулось вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2015.
Цього року з ініціативи членів журі та за підтримки міської ради почесними дипломами премії «Квіт папороті» нагороджуються всі учасники конкурсу: Риженко Анатолій Григорович, за краєзнавчі нариси з історії Прилук, Майстренко Катерина, за тематичну підбірку фоторобіт «Приймай мене, світе!», Катаєва Катерина, вихованка ЦТДЮ за тематичну підбірку з декоративно-прикладного мистецтва «Бісерні переливи», Добриніна Євгенія, за підбірку поезій, Артемюк Анна, учениця 11 А класу гімназії №5 імені В.А.Затолокіна за творчу роботу «Образ жінки-матері у творчості Миколи Турківського».
Друге місце премії було розділене між двома конкурсантами: дипломами ІІ ступеня та грошовими винагородами у сумі 750 грн. нагороджена учениця загальноосвітньої школи №9 Ярослава Ворчак, за підбірку поезій та прозових починань «Замальовки» та зразкова студія образотворчого мистецтва «Палітра», керівники Лариса Сидоренко та Неля Шигань, за тематичну підбірку робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Мистецтво душу окриля».

Яна Ворчак Палітра

Дипломом І ступеня та грошовою винагородою в сумі 1500 грн. нагороджена Ірина Хауха за мистецький доробок з живопису «Монолог». Зараз дівчина працює викладачем Дитячої школи мистецтв Броварського району, а ще недавно була ученицею Прилуцької школи мистецтв.

О.Чучупа та І.Хауха

Лауреатом літературно-мистецької премії «Квіт папороті»-2015 став міський скульптор Семен Тихонович Кантур, за підбірку скульптурних робіт «За подихом часу». До звання додалася грошова винагорода у сумі 3000 грн.

Т.Фесенко та С.Кантур

Переможців вітала голова журі Фесенко Т.М., члени журі, міська інтелігенція, друзі, колеги і т.д.

Окреме місце у ході свята займала літературна композиція за віршами Любові Забашти «До вас здалеку знову я прийшла», яка дала можливість перегорнути сторінки біографії славно поетеси-землячки.

Літературна композиція

Святковості заходу додавали музичні вітання від самодіяльного аматорського фольклорного колективу “Вербиченька” (с. Замостя), Зразкової вокальної студії “Натхнення” Прилуцької школи мистецтв, студії народної пісні “Віночок” ЦТДЮ.


Літературно-музичний вечір
«Послав я в небо свою молитву»

16 лютого в міській центральній бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір «Послав я в небо свою молитву», присвячений 125-річчю від дня народження Павла Тичини.
Присутні мали змогу долучитися до поезій Павла Тичини різного періоду творчості і розвіяти міф про те, що Тичина був тільки радянським поетом комуністичної доби.
Учні гімназії №1 імені Георгія Вороного та їх керівник Світлана Линник показали раннього Тичину – справжнього лірика і геніального майстра поетичного звуку.

С.Линник та учні гімназії №1

Актори «Нашого Нового Театру», навпаки, літературною композицією «Я єсть народ» утвердили Павла Тичину як патріота України.

Наш Новий Театр

Викладач педколеджу імені І.Я.Франка Лідія Скотнікова у своєму виступі вказала на філософічність творчості поета.

Лідія Скотнікова

Солісти вокальної студії «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв, викладач педколеджу Юрій Скиба, художній керівник Замостянського будинку культури Інна Карцева презентували музичні твори на слова Павла Тичини.

Віталій Скиба

Зворушливо сприйняла аудиторія фільм «Я кличу тебе» про історію кохання поета та окремі пісні у виконанні сестер Тельнюк.

Ніна Ткаченко

Поетеса Ніна Ткаченко прочитала власні вірші, присвячені поету-земляку, та поділилась враженнями про поїздку у музей-квартиру Павла Тичини в Києві.

Нагорода знайшла переможця

Відповідно до плану роботи Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА на 2015 рік КЗ «Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва» ЧОР проводила обласний конкурс «Кращі бібліотечні інновації по роботі з молоддю». За підсумками проведення конкурсу Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти нагороджена дипломом ІІ ступеню в номінації «Центральні районні/міські бібліотеки». Проведений працівниками бібліотеки цикл заходів (флеш-моб «Я і моя книга», вулична акція «Прилуччина літературна», літературні читання «Письменники за мікрофоном», створення бук трейлеру «Прилучани читають поезії прилуцьких поетів») був спрямований на популяризацію книги та читання серед молоді. Такі інноваційні форми роботи сприяють підвищенню соціального статусу бібліотеки в громаді та якості діяльності бібліотеки.
Колектив бібліотеки з піднесеним настроєм отримав Диплом переможця та два флеш накопичувачі.
Нашга нагорода
Визнання роботи обласним керівництвом додає натхнення і творчості.

Різдво в Прилуках

7 січня бібліотекарі Прилуцької міської бібліотеки імені Любові Забашти всіх містян пригощали смачною кутею.Тільки в бібліотеці можна знайти сто рецептів куті, записаних у старовинних книгах. Бібліотекар Оксана Проценко додала стільки смаколиків до різдвяної страви, що вона могла позмагатись із заморськими ресторанними витребеньками.

Різдво на центральній площі

Книгині прикрасили святковий стіл новорічними прикрасами та знайшли екологічно чистий посуд, тому прилучани зупинялись біля столу не тільки для того, щоб посмакувати куті, а ще й полюбуватись святковим столом.

Різдво на центральній площі2

На центральній площі міста біля центральної ялинки було весело і цікаво, а ще піднесено і щедротно - адже Різдво в Прилуках.

«Приймай мене, світе!»

Саме під такою назвою 7 грудня відкрилась персональна фотовиставка при лучанки Катерини Майстренко в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти. Кожне фото авторки підкріплене власними поезіями, що робить виставку індивідуальною і креативною.

На світлинах портрети емоційних юнок, пейзажі, сім'ї учасників АТО, незахищені квіти, помираюче листя.

Катерина Майстренко активна учасниця культурних подій міста, громадський діяч і юна волонтерка.

Майстренко Катя

Із першою персональною виставкою вітали директор медучилища, де навчалась дівчина, Віктор Рябоволенко, завуч із виховної роботи цього ж закладу Людмила Чернюк, депутат міської ради Артем Аніщенко, режисер МБК Катерина Аніщенко, член молодіжної ради міста Максим Лащенко, художник Юрій Чучупа та поетеса Світлана Коробова.

Ю.Чучупа Вітає Гості виставки

Дівчина читала власні поезії та активно дискутувала щодо фотомистецтва та фотоаматорства.

Творчий вечір «Живий подих часу»

16 вересня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся творчий вечір «Живий подих часу», присвячений 75-річчю прилуцького скульптора Семена Кантура.
Ювіляра вітали друзі і колеги: члени Спілки художників України Петро Мироненко і Віктор Шульга, член Спілок письменників України і Білорусі Ліля Черненко, художник Анатолій Риженко.

Друзі вітають

За значний внесок у культуру міста Семен Тихонович був нагороджений Грамотою відділу культури і туризму Прилуцької міської ради, яку вручила начальник відділу Катерина Мовчан.

Вітає К.Мовчан

Приємними хвилинами вечора був перегляд відео про роботу скульптора над пам’ятником пам’ятником Володимиру Мономаху та його відкриття у 1992 році.
Семен Кантур є співавтором пам’ятника Шевченку-художнику у нашому місті.
Присутні мали змогу повернутись віртуально у 2007 рік, коли було відкрито цей пам’ятник.

Винуватець свята

Ювіляра прийшли привітати члени міського осередку «Просвіта» та краєзнавчого товариства імені В. Маслова, поетеса Світлана Коробова та багато інших.
Музичні вітання дарували учениця Прилуцької школи мистецтв Регіна Ганзенко, соліст МБК Сергій Дубовик та дует у складі Дмитра Потіпаки та Олексія Підгайного.

Музичне вітання

Директор бібліотеки привітала ювіляра і наголосила, що книгозбірня завжди рада зустрічам із цікавими людьми.

В колі друзів

Вечір пройшов у теплій камерній атмосфері.


Відкриття виставки художника
Анатолія Риженка

«При майстрах якось легше. Вони, як Атланти, держать небо на плечах, тому і є висота». Ці влучні слова відомої сучасниці так імпонують мистецькому небу Прилук.
Справжні майстри своєї справи у різних напрямках мистецтва роблять цю висоту наближеною до космічної.
Анатолій Риженко – художник-реаліст, який впевнено почувається на ниві мистецтва не тільки у нашому місті, а й у Чернігові, Києві, Кельні, Дюрсендольфі, Бостоні.

Анатолій Риженко

Він сміливо бере на плечі нові починання, експериментує і відкриває все нового себе.
Десята ювілейна виставка художника, яка почала діяти у його приватній мистецькій галереї з 20 червня, відкрила поціновувачам образотворчого мистецтва нового майстра.
Після пастелі пан Анатолій знову взявся за олійні фарби і здивував усіх присутніх своїми квітковими фантазіями.
Заслужений художник України, член Спілки художників України Віктор Шульга зазначив, що квіти – це невичерпна тема для художника, бо вона найбагатша у кольоровій гамі тому і є розмах для творчих імпровізацій.
«Якій естетиці в нашому урбаністичному світі важче – поетичній чи художній?», - спробував розібратись поет, член Спілки письменників України та Спілки журналістів України, лауреат багатьох літературних премій, друг дитинства і брат по творчому тандему Олександр Забарний.


Літературно-мистецьке дійство
"Нове прочитання сучасниці"

22 березня в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відбулось літературно-мистецьке дійство "Нове прочитання сучасниці", яке було приурочене 85-річчю геніальної українки Ліни Костенко.

Відчути поезії сучасниці допоміг столичний зразковий художній дитячий музичний театр юного актора "Фантазія Нью". Цей театр народився в Прилуках і ось уже 10 років набирає обертів і популярності в Києві. У театрі понад 150 учасників: це студенти Київського університету театру і кіно імені Карпенко-Карого та учні різної вікової категорії київських шкіл.

Керівник театру

Режисер театру Тетяна Погребняк, яка стала лауреатом цьогорічної місцевої літературно-мистецької премії імені Любові Забашти "Квіт папороті" наголосила на ролі театру в житті сучасної молоді.

Спектакль "Люди, будьте взаємнокрасивими", який відбувся в бібліотеці, створений за віршами Ліни Костенко, окремі з яких покладені на музику Ольгою Богомолець. "Це велика відповідальність працювати з таким матеріалом. Така робота не терпить фальші і вимагає повної віддачі", - стверджує викладач вокалу театру Анастасія Чикалова (доречі, прилучанка).

Під час вистави

У залі, яка ледве вмістила всіх бажаючих переглянути спектакль, панувала повна тиша. Створений грою акторів весняний дощ змивав смуток, оголяв душу і актора і глядача, його живильні краплі передавали добро по колу і різнокольорові парасольки в руках юних артистів рятували справді від печалі а не від недоречних явищ природи. Поетичний дощ від Ліни Костенко творив красу Людини.

Учасники театру

Ведуча заходу Ніна Горбань додала, що у день народження великої українки у читальній залі бібліотеки було проведено бліц-опитування користувачів книгозбірні "Що для вас означає прочитання віршів Ліни Костенко?" Більшість прилучан відповіли, що це "задоволення", "робота для мозку", "усвідомлення, що ти українець"та ін., а юні актори пояснили інакше - "це народження красивої людини".

Учасники театру 2

У рамках обмеженого часу відбулось коротке знайомство з учасниками спектаклю. Всім сподобалась гра Лєри Даценко, Олександра Невзорова, Соні Стеценко (улюбленої дівчинки Жені із серіалу "Свати") та ін.

Трошина Л.І. і учасники театру

Директор бібліотеки Людмила Трошина подякувала столичним юнакам і дівчатам за творчість і доторк до прекрасного та подарувала солодощі.

Вручення ювілейної літературно-мистецької премії
імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2014 року

25 лютого в центральній міській бібліотеці імені Любові Забашти відбулось вручення ювілейної літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2014 року.

На мистецьке свято були запрошені всі лауреати премії минулих років: перший лауреат премії поетеса Ніна Ткаченко, композитор Вікторія Копасова, художник Володимир Карась, дитяча поетеса Ніна Полив’яна, краєзнавець Анатолій Суховерський, поетеса Валентина Грибенко, художник Петро Бойко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували фотохудожника Володимира Яковенка та краєзнавця Олексія Савона.

Хвилина мовчання

На святкування десятирічного ювілею премії приїхали дипломанти премії минулих років: Діана Савченко – студентка університету імені Драгоманова, журналістка Надія Мариноха, майбутній філолог Владислав Дмитрієвський, Аліна Сивенко, Ганна Ващенко, Тетяна Плиска, які продовжують працювати із художнім словом. Для них премія стала першою сходинкою у виборі професії.

Виступ лауреата минулих років

Присутні мали змогу зробити екскурс у минуле, переглянувши фото презентації проведення літературно-мистецького свята минулих років.

Учні гімназії №1 підготували літературну композицію «Фестиваль квітів» за творчістю Любові Забашти.

Виступ учнів гімназії №1

10 лауреатом премії стала режисер молодіжного театру «Фантазія Нью» Тетяна Погребняк. Зараз Тетяна Михайлівна проживає в Києві, але постійно приїздить до рідних Прилук із новими спектаклями свого театру.

Свого режисера приїхали привітати вихованці із Києва серед яких відома Соня Стеценко, прилучанин Валерій Величко та ін.

Лауреат 2014 року Т.Погребняк

Дипломантом І ступеню став студент Ніжинського обласного педагогічного ліцею Богдан Власенко за збірку поезій «Початок твоєї справжності». Юного поета вітали друзі та члени журі премії.

Дипломант І ст. Богдан Власенко

Дипломантом ІІ ступеню стала творча майстерня декоративно-прикладного мистецтва «Чарівниця» ЦТДЮ (кер. Тимченко І.В.) за виставкову діяльність останніх років.

Дипломант ІІ ст. І.Тимченко

Диплом ІІІ ступеню отримали вихованці творчої майстерні «Креативне рукоділля» ЦТДЮ) кер. Чередніченко М.Г.

Дипломант ІІІ ст. М.Чередніченко

Всіх переможців «Квіту папороті» - 2014 привітав голова журі заступник міського голови з питань органів виконавчої влади Даценко Дмитро Вікторович.

Лауреат, дипломанти, гості свята


"Поетичні медитації" Лілії Черненко (Бондаревич)

10 грудня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся поетичний вечір члена Спілки письменників України і Білорусії, лауреата Великої літературної премії Спілки письменників Росії та Фонду Іоана Златоуста Лілії Черненко (Бондаревич) «Поетичні медитації». Була презентована нова книга авторки «Медитації».

Поетичні медитації

Ця книга про любов до малої батьківщини, любов до життя, сутність часу і Всесвіту, відносини між людьми, кохання і філософію жінки.

Протягом всієї зустрічі звучали вірші у авторському прочитанні.

Аня Ліпкіна

Ліричний настрій поезій Лілії Черненко музичними творами підтримувала вихованка музичної школи імені Левка Ревуцького, переможниця багатьох Міжнародних, Регіональних та Всеукраїнських музичних конкурсів Аня Ліпкіна (муз. кер. Проценко Галина Гнатівна, концертмейстер Шуляк Валентина Іванівна).

З друзаями

Шанувальники творчості поетеси дарували щирі слова вдячності за можливість моментного відпочинку за книгою авторки.

Український затишок

Вихованці ЦТДЮ та директор бібліотеки Трошина Л.І.

2 грудня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відкрилась виставка робіт вихованців творчої майстерні «Креативне рукоділля» ЦТДЮ (кер. Чередніченко М.Г.) «Український затишок».

На виставці представлені найдревніші види українського мистецтва – витинанки, вишивка бісером та квілінг.

Презентація виставки

Кожне із цих мистецтв має свою історію розвитку та вдосконалення, про що розповіли вихованці майстерні Федфеденко Марія, Жмака Наталія, Хмилюк Тамара.

Чередніченко М.Г.

Керівник гуртка Марина Чередніченко розповіла про досягнення своїх вихованців на обласних та Всеукраїнських виставках декоративно-вжиткового мистецтва.

Ведуча заходу Горбань Н.І.

Ведуча заходу, бібліотекар юнацького відділу Горбань Ніна познайомила присутніх із літературою, представленою на тематичній виставці «Витоки народного мистецтва».

Відгомін сполоханих літ

13 листопада в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся літературний вечір пам’яті прозаїка, поетеси, педагога, кандидата філологічних наук, члена НСПУ Ганни Ігнатенко, присвячений 90-річчю від дня народження.

На вечорі говорили про Ганну Георгіївну як талановитого прозаїка, ліричну поетесу та просто неординарну особистість родом із Прилук.

Подруга письменниці, гостя із Києва, Раїса Лазоренко розповіла про літературну діяльність та боротьбу шестидесятників, серед яких були її чоловік та Ганна Ігнатенко і які входили до неформального патріотичного гуртка «Козацький Кіш», та про те, якою була Ганя (так називали її друзі) у повсякденному житті.

Лазоренко Раїса

Своїми спогадами про пам’ятну зустріч із Ганною Ігнатенко поділилась директор краєзнавчого музею імені Володимира Маслова Тетяна Зоць.

Зоць Тетяна

Краєзнавці Олена Клочко та Ольга Лукаш зробили невеликий аналіз автобіографічного роману письменниці «Сполохи літ», та наголосили на обов’язковому його вивченні на уроках літератури рідного краю у школах міста.

Клочко Олена

Старший науковий співробітник музею Ірина Біленко презентувала аудиторії виставку особистих речей Ганни Ігнатенко, які зберігаються у фондах краєзнавчого музею.

Ведуча заходу Ніна Горбань та вчитель української літератури ЗОШ №3 Світлана Ожгихіна прочитали громадянську лірику поетеси, а учні ЗОШ №3 – вірші про природу та кохання.

Кульмінацією заходу стало повідомлення хрещеника Ганни Георгіївни, який також приїхав із Києва, Юрія Лазоренка про те, що згодом на міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти буде встановлена меморіальна дошка Ганни Ігнатенко із правом подальшого перенесення на ЗОШ №4, де навчалася поетеса.

Лазоренко Юрій

Аматорський самодіяльний ансамбль «Співанки» подарував декілька давніх народних пісень, що приблизило нашу землячку через роки, адже свого часу Ганна із Прилук була солісткою ансамблю пісні і танцю 180-ї стрілкової дивізії.

 Співанки

До 150-літнього ювілею Великого Сонцепоклонника

Про безперечну роль творчості Михайла Коцюбинського в історії української літератури говорили 8 жовтня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти на зустрічі із місцевими письменниками лауреатами обласної премії імені Михайла Коцюбинського, приуроченій 150-літньому ювілею Великого Сонцепоклонника.

Л. ЧерненкоЗапрошені вчителі української мови і літератури шкіл міста, бібліотекарі навчальних закладів міста, письменники та студентська молодь мали змогу прослухати відео лекцію доцента НУ, мовознавця Ірини Фаріон із циклу «Від книги до мети».

Із цікавістю слухали присутні розповіді лауреатів премії імені М.Коцюбинського поетес Ніни Ткаченко та Лілії Черненко про роль премії у їх житті та значення майстра слова Михайла Коцюбинського у їх творчості.Фото 2 Н.Ткаченко


Скайп-діалог із головою обласного відділення СПУ Оленою Конечною та заступником директора з наукової роботи музею-садиби М.Коцюбинського Наталіїю Коцюбинською дав можливість дізнатися про ювілейні святкування в Чернігові на Болдиній горі, де знаходиться могила письменника, та здійснити віртуальну подорож кімнатами музею.

Фото З 3. Скайп-діалог

На закінчення присутні переглянули фільм «Тіні забутих предків».

Ріка поезії палкої

13 лютого у міській центральній бібліотеці відбулось вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2013. Дев'ятим лауреатом літературно-мистецької премії став художник-авангардист Петро Бойко за підбірку мистецьких робіт «Силует праматері».

Петро Бойко

Дипломантом І ступеню визнано вихованку ЦТДЮ Яцько Яну за мистецький доробок із декоративно-прикладного мистецтва «На крилах мрій». Яцько Яна

Дипломантом ІІ ступеню стала учениця гімназії №5 Сивенко Аліна за краєзнавче дослідження «Біблійні мотиви у творчості прилуцьких поетів» та оповідку «Родинний оберіг».

Сивенко Аліна

Андрій Бондаренко, учень гімназії №5, став дипломантом ІІІ ступеню за есе «Місто під молочними хмарами» та проби пера.

Бондаренко Андрій

Голова журі, заступник міського голови з питань органів виконавчої влади привітав переможців і відзначив ще один літературний доробок – історичний опис Віри Назарової «Ладинский Свято-Покровский монастир» та вручив їй Почесну грамоту Прилуцької міської ради.

Григорій Володимирович відмітив і те, що міська рада, на чолі з міським головою Юрієм Володимировичем Беркутом, уже другий рік поспіль значно збільшила грошові винагороди переможцям.

Так, лауреат отримав 3 тис. грн., дипломанти – 1,500; 1000 і 500 грн. відповідно.

На святі звучали поезії поетеси-землячки Любові Забашти та пісні на її вірші у виконанні вихованців вокальної зразкової студії «Натхнення» (кер. Ратинська Н.Ф.).

Приємним сюрпризом стало вітання сина поетеси Ігоря Валентиновича із Києва при допомозі скайп-зв'язку.


Свято духовності "Над куполом грішної землі (презентація книги Лілі Черненко "Густынские этюды")

Ліля Черненко

17 жовтня актова зала міської центральної бібліотеки була переповнена. Прихильники таланту поетеси, письменниці, журналістки, члена Спілки письменників України та Росії Лілії Бондаревич-Черненко завітали на презентацію нової книги авторки «Густынские этюды». Протягом заходу автор читала власні поезії, вказувала на значимість духовної поезії в житті суспільства, акцентувала увагу на тому, яку роль відіграло відвідування Густинського монастиря на її духовному переродженні.

Учні гімназії №1

Учні гімназії №1 підготували літературну композицію за поезіями нової збірки.

отець Сергій

Авторку вітали отець Сергій, диякон Стрітенскьої церкви, вчитель-методист гімназії №5 Надія Дрободько, голова Чернігівського відділення Спілки письменників України Олена Конечна, директор міської центральної бібліотеки Людмила Трошина та ін.


Презентація книги Оксани Боровець
"Маршрутка 417 або Дерево будд"


2 квітня міська центральна бібліотека зустрічала гостей із Києва: члена Національної спілки письменників, юну поетесу родом із Малої Дівиці, Оксану Боровець та члена Національної спілки кобзарів України, півфіналіста шоу «Україна має талант-2» Ярослава Джуся.

Оксана Боровець

Оксана є організатором міжнародного літературного фестивалю при Національній спілці письменників України «Каштановий дім», модератором поетичного сайту «Logorifma.com», організатором квартирників «ЗвиЧАЙні вірші», автором поетичної збірки «Трамвайні коні» та аудіо книги віршів «Хрестики-нолики».
У Прилуках вона презентувала свою другу збірку поезії та прози «Маршрутка 4147 або Дерево будд».
На зустрічі поетеса читала свої вірші, спілкувалась із молоддю.

Оксана Боровець і Ярослав Джусь

Присутні були вражені талантом Ярослава Джусь. Хлопець розповів про свою участь у шоу «Україна має талант» та подорожі в Париж та Канаду, а ще всіх вразив грою на бандурі. Він запропонував аудиторії ряд музичних композицій у власній обробці.
На закінчення вечора столичні гості запропонували уривки із спільних проектів, де Оксана Боровець читає вірші, а Ярослав грає на бандурі.

«Втаємничені слова»

28 березня читальна зала міської центральної бібліотеки була переповнена прихильниками поетичного слова. Літературно-мистецьке свято «Нова хвиля слів новітніх» зібрало поетів із званнями та юних початківців слова на презентацію першої збірки поезії прилучанки Ніни Костюк «Втаємничені слова».
На святі виступили перші літературні критики творчості юної поетки, які допомагали, підказували, робили настанову. Це член Спілок письменників України та Білорусії Ліля Черненко, яка є автором передмови, та член НСПУ Ніна Ткаченко. Вони вітали колегу з дебютом і пророкували їй майбутнє на літературній ниві краю.

Н. Костюк та Н. Ткаченко

До вітань долучились прилуцькі поетеси Валентина Грибенко, Ніна Полив’яна, Світлана Коробова та колеги авторки – працівники міської центральної бібліотеки ім. Л. Забашти.

Н. Костюк та Г. Бобкова

Весь вечір був пронизаний відео поезією Ніни Костюк і мав присмак феєричної казки.
Музичні вітання винуватиці свята дарували Регіна Ганзенко (Школи мистецтв) та Вікторія Лемещенко (міський Будинок культури).

Виставка Петра Бойка
"У спектрі думки - жінка..."

П.Бойко та В.Погуляй

У переддень жіночого свята 8 Березня поезія і мистецтво авангарду об’єднали відразу дві події на мистецькому просторі міста. У читальній залі міської центральної бібліотеки ім. Л. Забашти відкрилась виставка робіт художника-авангардиста, члена Спілки художників України і Росії Петра Бойка «У спектрі думки – жінка…» та відбулась презентація першої збірки поезій Віктора Погуляя «Ностальгія».
Присутні на заході письменники, художники, бізнесмени і посадовці дізнались про творчий шлях прилуцького художника, про його вагомі досягнення останніх років: виставка в Грайвороні (Бєлгородська область), в Київських виставкових центрах, в Одесі та Чернігові.
Ремарки до творчого портрету Петра Борисовича внесли член Спілки художників України Петро Мироненко та член Спілки письменників України та Білорусії Лілія Черненко.
Свої поезії читав автор нової збірки поезій, що поповнила фонди бібліотек міста, Віктор Погуляй. Віктор Олександрович розповів про свій шлях до літературного слово та виконав власні пісні.
Винуватців свята привітала директор бібліотеки Людмила Трошина, яка наголосила на ролі жінки в творчості кожної творчої особистості та привітала всіх присутніх з наступаючим святом 8 Березня.

Про художника:

Петро Бойко - член Спілки художників України та Росії.
Народився 25 квітня 1954 року в місті Прилуки.
Навчався у 1-й, 3-й та закінчив 10 Прилуцьку середню школу.
З дитинства фанатичний колекціонер та подорожувальник.
Хист до малювання перейняв від матері, яка захоплювалась примітивним мистецтвом і малювала у вільний час.
Неспокійний свободолюб та бунтар.
З 1973 по 1975 роки служив в армії в Архангельській області. Ці роки додали впевненості у своєму життєвому напрямку – бути самим собою.
Після демобілізації почав активно займатись живописом.
Великий вплив на формування Петра Бойка як художника мав Юрій Коваленко, одеський художник, уродженець Прилук.
З 1985 по 1993 роки навчався у Всесоюзній академії образотворчого мистецтва в Москві. Як вважає сам художник, Москва додала знань як теоретичними лекціями так і постійними відвідинами музеїв та виставок, спілкуванням із відомими людьми.
Активну виставкову діяльність почав у 1990 році.
Персональні виставки відбулись в Художньому музеї (м. Чернігів, 2010), Українському фонді культури (м. Київ, 2011), Літературному музеї (м. Одеса, 2012).Його роботи знаходяться в колекціях галерей «Вернісаж», «Арт-планета», «Раритет-арт», «Софійська» та ін.Окремі його роботи виставлялись у найпрестижнішій в Україні виставковій галереї «Пінчук-арт-Центру».
У 2010 році прийнятий до Професійної спілки художників Російської Федерації.
У 2012 році – до Національної спілки художників України.


Слово, віддане народові

/Files/images/В. Стус.JPG20 лютого в міській центральній бібліотеці ім. Л.Забашти відбувся літературний вечір «Слово, віддане народові», присвячений 75-річчю Василя Стуса.
Присутні на заході студенти середніх навчальних закладів міста мали змогу поспілкуватись із членом Спілки письменників України та Білорусії, лауреатом Міжнародної премії журналістів ім. Василя Стуса Лілією Черненко. Діалог між ведучою заходу Ніною Горбань та пані Лілією був закцентований на громадянській поезії Стуса та його ролі у становленні поетів-шестидесятників.
Л. ЧерненкоУчитель української мови та літератури гімназії №1 Гайдаєнко Юлія Анатоліївна проаналізувала окремі вірші поета, а старшокласники прочитали улюблені твори автора.
Під час діалогу-презентації статті Лілі Черненко «Все повертається на круги своя», присвяченої 65-річчю Василя Стуса, гімназисти мали змогу поділитись своїми враженнями про сприйняття поезій поета-дисидента та усвідомлення його ролі в українській літературі.

Вручення літературно-мистецької премії
"Квіт папороті" - 2012

8 лютого в міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відбулось літературно-мистецьке свято, приурочене 95-річчю прилуцької поетеси Любові Забашти «Дочка голубого Удаю» та вручення літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті» - 2012.
 РампаЛітературна частина свята дала можливість вкотре перегорнути сторінки біографії та доторкнутись до творчого доробку поетеси-землячки. Актори народного самодіяльного театру «Рампа» (кер. Заслужений працівник культури А. Кизим) театралізованою композицією відтворили атмосферу дому Малишка-Забашти.
Завідувачка музеєм-садибою Андрія Малишка в Обухові Олена Артюшенко завдяки скайп-зв'язку розповіла про те, як обухівці бережуть пам'ять про Любов Забашту, дружину їхнього земляка поета Андрія Малишка.
Другою частиною свята було нагородження лауреата та дипломантів літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті» - 2012.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади, голова журі премії Григорій Мисан повідомив про внесені зміни до «Положення про премію» та збільшення грошових винагород переможцям.
Диплом лауреата та грошову винагороду у розмірі 3 тис. грн. отримав Анатолій Суховерський за краєзнавчий історичний роман «Дорога без кінця».
Суховерський А.М.
Дипломантом ІІІ ступеня визнано вихованку Центру творчості дітей та юнацтва (кер. Н. Шигань) Діану Савченко за тематичну підбірку «Ічнянщина – мій рідний дім». До диплому дівчина отримала ще і грошову винагороду у сумі 500 грн.

Савченко Д.

Диплом ІІ ступеня та грошовою винагородою у розмірі 1000 грн. отримав колектив народного самодіяльного театру «Рампа» (кер. Заслужений працівник культури А. Кизим).

Кизим А.І.
Дипломантом І ступеня літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті» - 2012 стала Ніна Костюк за поетичну підбірку «Утаємничені слова». Грошовим додатком до диплому стала сума у розмірі 1,5 тис. грн.

Костюк Н.

З нагоди ювілею поетеси Прилуцька міська рада зініціювала спеціальну ювілейну премію. Ці премії у розмірі 2,5 тис. грн. отримали Ніна Кочубей за збірку «Замальовки з натури» та Ольга Карпенко (500 грн.) за наукову роботу «Зв'язок слова й живопису у творчості Євгена Постульги».
Заключним акордом заходу став скайп-зв'язок із сином поетеси, почесним членом журі Ігорем Забаштою.

«Мамо, я повернуся…»

Афганістан15 лютого ветерани Афганістану відзначали 24 річницю виведення військ з Афганістану. Для учнів 10-го класу ЗОШ №2 завідуюча бібліотекою №3 Кузьміна В.М. провела вечір поезії присвячений цій даті. Звичайно ж, пройшлись сторінками історії, адже служити йшли молоді люди, не набагато старші за учнів, які сиділи за партами. Ознайомились учні зі збіркою Олександра Стовби - молодого лейтенанта, який загинув при виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані. Учні підготували вірші присвячені воїнам Афганістану. Але найбільше вразили дітей фото ветерана Афганістану Сивенка В. М, які вони мали змогу розглянути.

«Відлуння афганських гір»

Афганістан6 лютого 2013 року працівниками міської бібліотеки № 2 для учнів 7 Б класу загальноосвітньої школи №14 був проведений усний журнал «Відлуння Афганських гір», присвячений дню виведення військ з Афганістану.
На заході була представлена до уваги читацької аудиторії книжкова виставка під назвою «Дороги пам'яті - дороги Афганістану»: книга Олександра Стовби «Мама, я вернусь..», «Позакласний час» № 1-2, 2009р., №1, 2010р., № 1, 2008р., інформація з Інтернету, книга А. Проханова «Там в Афганистане» та А. Дмитренка «Аист».
Воїни-інтернаціоналісти Мокрецов І. та Лукаш О. розповіли учням про ті далекі бойові події.

Вебінар "Пам'ятай про Крути"

29 січня, коли вся Україна вшановувала пам'ять про події під Крутами 1918 року, міська центральна бібліотека ім. Л. Забашти провела вебінар із Ніжинською міською бібліотекою та Ніжинським краєзнавчим музеєм ім. І. Спаського. В ході вебінару пройшов обмін досвідом між бібліотеками по впровадженню нових бібліотечних форм і методів роботи з патріотичного виховання молоді. Питання обговорювали директори бібліотек Людмила Трошина та Євгенія Єкименко.

Вебінар

Про дослідницьку роботу Ніжинського краєзнавчого музею по темі дня говорив науковий співробітник музею Віктор Ємельянов. Він зробив наголос на краєзнавчих розвідках, збору документів по подіях під Крутами.
Головний бібліограф Ніжинської бібліотеки Любов Гусєва поділилась інформацією про документи, які висвітлюють крутянські події і є у фондах їхньої книгозбірні.

Холокост – як це було

25 січня для працівників територіального центру була проведена інформаційна година «Холокост: як це було». Завідуюча міською бібліотекою №3 розповіла, що дата пам’ятного дня була обрана не випадково, адже в цей день, 27 січня 1945 року Радянська армія звільнила найбільший нацистський табір смерті Освенцім-Біркенау (Польща).
Було розкрито питання расистської ідеології. Говорилось про переслідування та геноцид у Європі, який почався з 1933 року і тривав по 1945, і був результатом гітлерівського правління та нацистської ідеології.
ХолокостВ Україні, антиєврейський геноцид носив особливо жорстоку форму. Пригадали трагедію Бабиного Яру. Тільки 29 та 30 вересня нацисти та помічники місцевої поліції убили в Бабиному Яру 33 771 єврея. Масові страти тривали до самого відходу німців із Києва. Серед жертв – підпільники, комуністи, українські націоналісти, душевнохворі. По різнимпідрахункам, в Бабиному Яру з 1941- по 1943 роки було страчено від 70 тис. до 200 тис чоловік..
Зачитували записи щоденника (знайдений був у 1961 році в тайнику неподалік від місця, де був один із табірних крематоріїв) в’язня Освенціма-Біркенау Залмана Левенталя, слухаючи історію, соціальні працівники мали змогу розглядати фотодокументи.

“Гендерна рівність — запорука громадянського суспільства”


Гендерна рівність13.12.2012 у приміщенні читальної зали міської центральної бібліотеки ім. Л. Забашти відбувся ще один захід у рамках акції “Стоп насильству” під назвою “Гендерна рівність — запорука громадянського суспільства”. Це був не звичайний перегляд тематичної підбірки літератури. Перед молодіжною аудиторією, основну масу якої складали студенти медичного училища та учні професійного ліцею, із змістовними та цікавими розповідями виступили Ющенко Лариса Михайлівна — головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді управління освіти Прилуцької міської ради та Вовк Надія Миколаївна — психолог Прилуцького професійного ліцею. Їхні розповіді були насичені прикладами виявів гендерної нерівності як в Україні, так і в світі. Лариса Михайлівна навела статистичні дані щодо цього питання по м. Прилуки. Увагу молоді привернув відеоролик про насильство на гендерній основі в Україні. Молоді хлопці та дівчата не залишилися байдужими до його героїв. І зважаючи, на виховну та попереджувальну роль заходу зробили певні висновки щодо становлення власної життєвої позиції. Захід пройшов у доброзичливій атмосфері живого спілкування і став підсумковим у серії заходів акції “Стоп насильству”.

"Зими святкові обереги"

Відвідувачі Інтернет-центру міської центральної бібліотеки ім. Л. Забашти під час зимових канікул віртуально подорожували новорічними країнами світу. На віртуальній народознавчій годині «Зими святкові обереги» вони дізнались про те, як зустрічають Різдво в Нідерландах, Фінляндії, Англії та інших та що в цих країнах є оберегами свята. Нововведенням епохи стала традиція створювати новорічні інсталяції. Якими вони можуть бути присутні дізналися на зустрічі. Для українців незмінним джерелом для пізнання зимових народних свят є твори Миколи Гоголя. Окремі уривки із мультиплікаційного фільму 1951 року «Ніч перед Різдвом» студенти і школярі із задоволенням переглянули в бібліотеці.

Зими святкові обереги


“Коли життя без кайфу — кайф”

У рамках акції “Стоп насильству” по всій країні пройшов ряд тематичних заходів. Не оминула ця суспільно важлива подія і міську центральну бібліотеку ім. Л. Забашти. В рамках акції 11.12.2012 у читальній залі бібліотеки зібралися юнаки і дівчата місцевих середніх навчальних закладів. Мета полягала в тому, щоб направити позитивну енергію молоді в правильне русло, навчити раціонально та з користю використовувати свій вільний час.

Козаки

Під час зустрічі ізсимволічною назвою “Коли життя без кайфу — кайф”, відбулося живе спілкування молоді з представниками прилуцького козацтва. Отаман Прилуцького полку Олександр Руденко та отаман флотилії полку Сергій Іценко розповіли слухачам про діяльність своєї організації.
Отаман куреня ім. Івана Сірка Роман Зінченко розповів про те, як можна загартувати тіло і виховати силу волі на прикладі розваг українських козаків. Осаул і сотник куреня Валентин Ломака і Сергій Даценко продемонстрували окремі вправи на фізичне загартування. Цим вони ще раз довели, що алкоголю, наркотикам та нікотину місця у житті молоді місця немає і не може бути.
Практичний психолог Прилуцької виховної колонії Олександр Бойченко акцентував увагу на тих помилках, що стали фатальними у свій час для його вихованців.
Директор бібліотеки Трошина Л.І. виступила перед аудиторією із закликом до молоді щодо важливості дотримання здорового способу життя, правильного і раціонального вибору організації вільного часу і підкреслила, що молодому поколінню є кого наслідувати.
Всі учасники зустрічі отримали ціну інформацію та позитивний приклад, що життя можна прожити без шкідливих звичок.
Кiлькiсть переглядiв: 62702

Коментарi

 • Thomasses

  2018-04-02 23:21:29

  prescription drugs canada [url=http://canadianpharmacyntx.com/]trust pharmacy canada[/url] online pharmacies no prescription discount canadian pharmacies...

 • Thomasses

  2018-04-02 20:47:53

  drugs online [url=http://canadianpharmacyntx.com/]canadian pharmacy king[/url] canadian pharmacies that are legit canadadrugs...

 • Altuslync

  2018-04-02 19:04:09

  Representing prototype, facet II testing of the OzurdexВ® dexamethasone intravitreal impress enrolled patients with macular edema deserved to a contrast of causes (allowing also in behalf of exploratory subgroup analyses) and included a brand of efficacy outcome measures [13]. According to the metabolic demands uncommon to the tissue type, some tissues such as thought and heart with penetrating glucose total business absorb more FDG (along with conformist glucose). We are prefab up largely of water, as is the class approximately us [url=http://amazoniabr...

 • DrasQeatb

  2018-04-02 11:55:28

  [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull...

 • evekogfide

  2018-04-02 09:56:23

  [url=http://doxycycline-cheapbuy.site/]doxycycline-cheapbuy.site.ankor[/url] onlinebuycytotec.site.ankor http://tadalafilcialis-cheapestprice.site/...

 • AgapiyaKi

  2018-04-02 09:10:14

  Сборник рецептов старинной укаинской кухни http://vseest.pp.ua/recept/ukr/...

 • Mine-BossCig

  2018-04-02 00:58:17

  GABAB Rs are broadly expressed in the nervous routine, modulating synaptic excitability and plasticity in the cerebral cortex, generating pulsing vocation in cortico-thalamic circuits, relaying primary afferent input to the spinal rope and brainstem, and modulating the vim of dopaminergic and other monoaminergic neurons. In notice of this tally, chapters are provided on how kindly exposure to immunologic and psychogenic stressors influences neural and cognitive maturing during the postnatal and at...

 • SandraVoili

  2018-04-01 21:08:17

  [url=http://healthfree.us/]http://healthfree.us/[/url] InfurnErymn , Why No One Talks About Health Anymore...

 • AnnaBitova

  2018-04-01 14:32:04

  http://appolloshop.ru/product/osobennosti-vybora-vozdushnyh-sharov http://service-vorwerk.ru/index.php?productID=97598 http://samaram.ru/product/1689 http://ubra.ru/product/osobennosti-razvedenija-perepelov...

 • AmandaAcest

  2018-03-31 11:04:08

  [url=http://haushaltshop.eu/]http://haushaltshop.eu/[/url] InfurnErymn , FEINZER Keramikmesser Luxus Set...