4 січня в читальній залі МЦБ ім. Л. Забашти відбулось знайомство із майстринею по виготовленню свічок із воску «Свят-вечорова свічка – символ сонця праведного та життя довгого» та проведено майстер-клас із виготовлення іменної Різдвяної свічки із вощини.
На початку зустрічі директор бібліотеки Людмила Зубко привітала присутніх із новорічними святами, а народний аматорський фольклорний ансамбль «Горлиця» подарував пісенні вітання – щедрівки та колядки нашого регіону.
Присутні дізнались про історію свічки, її різновиди і призначення в житті людини.
Про сакральне значення свічки із воску розказувала Тетяна Жилкіна. Для проведення майстер-класу майстриня принесла матеріал із власної пасіки та поінформувала про силу бджолярства та продукцію пасічництва.
Бібліотекар юнацького відділу центральної книгозбірні Ірина Макуха познайомила із сувенірною продукцією дочки Аліни, яка виготовляє свічки із пальмового та соєвого воску, а бібліотекарка бібліотеки №4 Тетяна Купенко провела міні майстер-клас із виготовлення окопної свічки.
Легенди, притчі та оповідки про магію свічки від ведучої заходу Ніни Горбань додали зустрічі інформаційності та віри в народні символи і обереги.
23 листопада в міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відбулася літературна зустріч майстрів пера Прилуччини «Під поетичним небом осені».
Із великою зацікавленістю присутні слухали Анатолія Логвиненка, який презентував свою третю поетичну збірку «Скарби з бабусиної скрині». Унікальність поезії пана Анатолія в тому, що він з легкістю використовує місцевий діалект та суржик і це не заважає сприймати його книгу, як художньо-документальну сповідь дитинства.
Почесною гостею зустрічі була поетеса, журналістка, краєзнавиця із Ічні Наталія Черненко, яка презентувала свої поетичні збірки «Абрикосові дощі» та «Крапелька небесної води». Наталія Йосипівна також розповіла про краєзнавчий альманах «Ічнянська криниця», редактором якого вона являється протягом багатьох років.
Відкриттям зустрічі стала творчість Олександра Черних, який презентував свою першу поетичну збірку «Пісня сумного янгола». Патріотичні вірші пана Олександра здивували і порадували присутніх.
Свої нові творчі напрацювання представили прилуцькі поети Євген Постульга, Світлана Коробова, Тетяна Шевченко. Були прочитані нові поезії на актуальні теми першої лауреатки місцевої літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті», член СПУ Ніни Ткаченко, яка в силу життєвих обставин не змогла бути на заході, Олесі Білоцвіт, Ніни Полив’яної.
Своєю поезію вразили і аматори поетичного слова Ірина Іващенко, Тетяна Бабенко, Наталія Горб та Ніна Горбань.
Учасники зустрічі були приємно здивовані поетичними напрацюваннями молоді: дипломантки літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті» Катерини Скрипки, Марії Анікіної, Таміли Ващук.
Павло Черніков презентував свій другий том «Вибраного». У книзі один розділ представляє поезії автора, які Павло Іванович продекламував на зустрічі.
Протягом усієї зустрічі ведуча заходу, головний бібліотекар Ніна Горбань, робила інформхвилинки про нові імена в сучасному поетичному світі та стан літературного процесу в новітній добі.
Директор бібліотеки Людмила Зубко привітала поетів із новими збірками та побажала усім присутнім творчого натхнення та нових досягнень на поетичний ниві.
5 жовтня Прилуцька міська центральна бібліотека ім. Л.Забашти спільно з товариством книголюбів «Джерело» провели ювілейний вечір прилуцької поетеси Світлани Коробової.
Світлана Коробова – авторка 15 поетичних збірок, серед яких чотири – для дітей.
Її вірші мелодійні, щирі, легкі для розуміння і впізнавані, тому так багато пошановувачів прийшли привітати ювілярку.
Директор бібліотеки Людмила Зубко привітала пані Світлану та вручила Подяку міського голови за творчий внесок у розвиток культури міста, активну громадську позицію та з нагоди ювілею.
Ювілярку вітали директор музичної школи ім. Л.Ревуцького Ольга Компанець, головний бібліотекар публічної бібліотеки Сухополов'янської ОТГ Вікторія Нехай, головний бібліотекар міської бібліотеки для дітей ім. П.Білецького-Носенка Оксана Проценко, прилуцький поет Євген Постульга.
Світлана Коробова приймала вітання від членів клубу книголюбів, активним членом якого є, своїх пошановувачів творчості та друзів.
В адресу ювілярки звучали вітальні слова та музичні вітання від викладача Прилуцької музичної школи ім. Л.Ревуцького Олександра Козленка та гурту «Восьма нота» (керівник Алла Кендзерська).
Протягом усього вечора звучали відеовірші авторки та вірші у виконанні самої поетеси та студентів Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка.
Першість у номінації «дипломант» отримали учні художнього відділення Прилуцької школи мистецтв (кер. Галина Єфременко).
Лауреатом цьогорічних мистецьких перегонів став Заслужений художник України, член Спілки художників України Віктор Шульга.
Переможців вітали друзі, колеги та усі, хто цінує мистецтво, кого воно надихає.
З заключним вітальним словом виступила директор бібліотеки Людмила Зубко, яка привітала художника з відкриттям виставки і побажала нових творчих звершень.
ЗНАЙОМСТВО ІЗ ПИСЬМЕННИЦЕЮ ОЛЬГОЮ ЛІЛИК
Авторка привезла до Прилук свій роман «Квіти цикорію», події в якому відбуваються в Линовиці, Полонках та Прилуках. Всі герої роману вигадані, образи збірні, які авторка взяла із багатьох знайомих людей чи тих, про кого чула з розповідей або випадково зустрічала по життю. Пані Ольга все дитинство провела в Линовиці, тому такими реалістичними виглядають місця, описані в книзі. На зустріч приїхала завідувачка шкільним краєзнавчим музеєм в Линовиці Людмила Лазоренко, яка додала багато цікавинок про історичні місця селища. Пані Ольга презентувала іще одну свою роботу – повість «Чорний дощ», в якому піднімаються питання проблемних моментів у житті підлітків. Книга присвячена Юркові Покальчуку, який став для пані Ольги хрещеним батьком в літературі.
Легким спогадом промайнули хвилини розповідей про письменника, перекладача і друга нашого міста Юрка Покальчука.
Анатолій Риженко, прилуцький художник і давній друг письменника, згадував хвилини творчих замальовок на Прилуччині разом із паном Юрком.
Невимушено, з присмаком ностальгійних ноток за селом і порою дитинства для авторки, велася розмова з присутніми в залі.
«Цикорій пускає глибоко коріння на тій землі, де прийшлося йому народитись. Хочеться щоб так було і в людей", - наголосила наостанок київська гостя.
Директорка книгозбірні Людмила Зубко висловила письменниці слова подяки за книги, якими збагатилась бібліотека, і наголосила, що авторів, які пишуть саме про наш край, завжди чекають в Прилуках.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ВІКТОРА МОРЕНЦЯ
"ДВІ ОКУПАЦІЇ: ЧЕРНІГІВЩИНА 1940 РОКІВ"
21 травня в МЦБ ім. Л. Забашти відбулась презентація нової книги українського дослідника із Прилук Віктора Моренця «Дві окупації: Чернігівщина 1940 років».
Ця книга містить унікальне дослідження періоду двох окупацій українських земель в епоху другої світової війни і є результатом п’яти років роботи автора в архівах м. Чернігова. На прикладі Чернігівщини читачі зможуть докладно дізнатись про агентурно-оперативну роботу, характеристики агентів спецслужб, різні звіти МВС і МГБ, партизанський рух іт д. Книга вміщує багато документів, світлин, які раніше знаходились під грифом «совершенно секретно»
Пан Віктор стверджує, що тема окупації Чернігівщини є унікальним інструментом руйнування «совєтських» міфів.
Із виходом у світ серйозного видання гостя із Києва вітали секретар Прилуцької міської ради Сергій Чміль, начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор бібліотеки Людмила Зубко, товариш по дослідницькій роботі Олександр Козик, прилуцький поет-бард Віктор Погуляй.
Міська книгозбірня збагатилась книгами Віктора Моренця, які для читачів міста придбав Олександр Козик.
ПЕРЕЛИВИ СЛОВА ОЛЕКСАНДРА ЗАБАРНОГО
20 травня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась онлайн-зустріч на платфомі Zoom із українським вченим-філологом, літературознавцем, поетом, прозаїком, кандидатом педагогічних наук, відмінником освіти України, доцентом кафедри української літератури, методики її навчання та журналістики Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, членом СПУ та СЖУ, лауреатом літературних премій ім. Л. Глібова, М. Коцюбинського та Л. Забашти Олександром Забарним.
29 квітня Олександр Вадимович відсвяткував свій красивий ювілей – 65 років. Прилучани створили продовження свята для нашого славного прилучанина, адже виказали ювіляру багато вітальних слів. Вітання дарували: Заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Тетяна Шкуренко, начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Людмила Зубко, поетеса, член СПУ Ніна Ткаченко, викладач Прилуцького гуманітарно-педагогічногоколеджу імені Івана Франка, колега по трудовій діяльності минулих років у цьому закладі Лідія Люлька, директор ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Олександр Самусенко, поет і друг дитинства ювіляра Євген Постульга, колишня студентка Олександра Вадимовича, а нині викладач української мови і літератури ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Світлана Ожгихіна, голова клубу книголюбів «Джерело» Лідія Скотнікова.
У довільній щирій атмосфері велася бесіда із Олександром Вадимовичем про трудову і творчу діяльність, про місце Прилуччини у його творах, про стан сучасної української літератури та улюблені твори шанованого гостя.
Окремою темою прозвучала розповідь Олександра Вадимовича про значення літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» в його житті. Він вкотре наголосив, що саме ця премія єднає його із Прилуками, це визнання громади, яке надихає на подальшу творчість.
Цікавими виявились запитання від студентів педколеджу та учнів ЗОШ №3.
Зустріч із славним прилучанином проходила у День вишиванки, тому цікавим виявився діалог із письменником про роль вишиванки в житті кожного українця та житті його родини.
Пані Лілія у своїй промові наголосила на тому, що хоча і має багато різних премій, міська премія їй важлива тим, що це визнання громади, шанування прилучан, це премія поетеси-землячки, яка дуже прискіпливовідносилась до чистоти поетичного слова, назвавши поезію «чистим гірським едельвейсом». Цьогорічну лауреатку прийшли привітати секретар Прилуцької міської ради Сергій Чміль, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко, давній друг, меценат багатьох виданих книг пані Лілії Василь Малик, головний редактор газети «Прилуччина у новинах, подіях і коментарях» Валентина Матвієнко, давній друг, прототип одного із героїв повісті «Прощена неділя» Сергій Цибенко, кандидат мистецтвознавчих наук Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім І. Я. Франка Олена Сидоріна, шанувальники таланту письмениці директор агротехнічного коледжу Павло Черніков із дружиною Ольгою Петрівною, директор Благодійного фонду «Благовіст» Світлана Бірюзова, герої публіцистичних нарисів авторки Євгенія Жежерун, Олена Чайка та Вікторія Лемещенко.
Творчими дарунками для всіх присутніх та винуватців свята стала міні моно-вистава Інни Карцевої «Етюд про місто» за творами Лілії Бондаревич-Черненко, «Пісня про місто» на слова лауреатки музику прилучанки Вікторії Копасової яку виконав Олександр Козленко, старовинна пісня у виконанні автентичного колективу на чолі із керівницею фольклорного народного аматорського колективу «Горлиця» Вікторії Лемещенко та вихованців Зразкової студії «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв Аліни Стеценко та Ліни Овчаренко. Викладач Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І. Я. Франка, керівник гуртка «Бітрейт» презентував новий сайт – сайт Лілії Бондаревич-Черненко, який створили разом із своїми вихованцями.
Зустріч в книгозбірні стала справжнім святом письменництва, тому що Лілія Бондаревич-Черненко багато говорила про письменницьку працю, про літературні визнання і будні, про роль читання і вимогливість сучасного читача.
ДО ДНЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Цього року володарем спеціального диплому літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті»-2020 стала наша землячка, поетеса, член Національної спілки письменників України Ганна Дудка. Ганна Іванівна народилась в с. Сухоярівка, навчалась у Малківській середній школі. Зараз працює в Міністерстві енергетики України. Наша бібліотека збагатилась подарованими книгами пані Ганни «Небесна сотня» та «Танок Саломеї».
Була свідком подій на Майдані Незалежності та гостро пережила розстріл Небесної сотні. Ідея написання книги про кожного з героїв Небесної Сотні народилася під час участі у програмі «Сила Духу» на Всесвітньому християнському радіо «Марія». Досліджуючи життя, спогади, переглядаючи відео про героїв, переконувалася у надзвичайних рисах характеру, талановитості та людяності кожного з них, що коротким життям заслужили безсмертя.
Читач дізнається про Воїнів Світла через поетичні рядки, вірші торкаються найглибших струн душі.
Відзначення учасників міського літературного конкурсу «Місто моє»
24 вересня на бібліомайданчику міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відбулося вручення нагород переможцям та відзначення учасників міського літературного конкурсу «Місто моє», присвяченого 935 –річчю міста Прилуки.
У різних вікових категоріях переможцями визнано Аліну Заєць студентку ІІ курсу Прилуцького профліцею (І місце), Анастасію Дорошенко, студентку КНДУ ім. Т. Шевченка та Катерину Скрипку, студентку ІІІ курсу Прилуцького медичного коледжу, які розділили перемогу у категорії від 15 до 35 років. В номінації «Від 35 років і старші» перше місце розділили Ніна Горбань та Тетяна Шевченко, початківці пера, у своїй віковій категорії.
Прилуцькі письменники, які також долучились до Конкурсу - Ніна Полив’яна, Валентина Грибенко, Світлана Коробова, Ніна Заболотна, Анатолій Риженко – відзначені грамотами і пам’ятними подарунками.
Учасників та переможців конкурсу вітали: заступник міського голови з питань виконавчих органів ради - Тетяна Шкуренко, начальник відділу культури та туризму Прилуцької міської ради - Катерина Мовчан, а також член Спілки письменників України - Ніна Ткаченко. Поважні гості відзначили поетичну майстерність містян та їхню невимовну любов до малої Батьківщини, а також зазначили, що літературний конкурс «Місто моє» став чудовою можливістю самореалізації початківців на літературній ниві.
Кожне місто має свою історію.
Уже 935 років наші Прилуки пишуть власну біографію, де головними героями є, звичайно, люди, які трудовими досягненнями, героїчними подвигами, творчими успіхами вкраплюють історичні дати, пам’ятні роки, народжують легенди.
До ювілею нашого міста працівники міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти організували і провели разом із студентами медичного коледжу вуличний квест «Історія міста в меморіальних дошках вулиці Київської». Головною метою цієї пізнавальної гри-пошуку стала розповідь про людей, чиї імена закарбувала історія, чиї імена ушановують сучасники, встановлюючи пам’ятні дошки на будинках, де народились, проживали або навчались чи працювали відомі особистості.
Стартував квест від медколеджу, де першим було знайдено місце встановлення меморіальних дошок члену підпільної організації «Молода гвардія» Олегу Кошовому та учаснику звільнення міста від німецько-фашистських загарбників у 1943 році Лаврентію Єжову. Додаткову інформацію про цих людей надала бібліотекар міської бібліотеки для дітей імені Павла Білецького-Носенка Інна Шерстобітова.
Біля дошки прилуцькій поетесі, членкині СПУ з 1994 року Олені Шульзі команду квестівців чекала голова клубу книголюбів «Джерело» Лідія Скотнікова, - ініціатор і організатор встановлення меморіальної дошки- яка рпознайомила з біографією і творчістю поетеси.
В центрі міста встановлена меморіальна дошка прилуцькому музеєзнавцю, історику, краєзнавцю Георгію Гайдаю. Головний бібліотекар МЦБ ім. Л. Забашти Ніна Горбань розповіла про Георгія Федоровича і наголосила на головних його працях.
На гімназії №1 ім. Г. Вороного встановлені меморіальні дошки громадському і політичному діячу Андрію Лівицькому, ідеологу українського самостійництва, діячу Української Республіки і організатору її війська Миколі Міхновському, книгознавцю, бібліографу і філологу Сергію Маслову, видатному українському вченому, основоположнику нового розділу математики – геометрії чисел. Георгію Вороному. Про їх діяльність і залишений слід в історії розповіли бібліотекарі МЦБ ім. Л. Забашти Марина Янко і Тетяна Харченко.
Після невеликої перерви на каву студенти закінчили вивчати вулицю Київську біля меморіальної дошки прилуцькому краєзнавцю Миколі Куриленку. Дружина історика Ольга Михайлівна, яка чекала на молодь біля будинку, де встановлена дошка, розказала про фанатичну роботу чоловіка над вивченням історії церков і храмів Прилуччини та Полтавщини, познайомила із книгами Миколи Івановича.
Вуличний квест іще раз довів, що минуле живе поруч і житиме доти, поки сучасне буде гідно відноситись до пам’яті минулих поколінь, вивчати і вшановувати напрацювання і досягнення попередників.
3 березня у всьому світі відзначається Всесвітній день письменника. Всесвітній день письменника відзначають не тільки письменники. Цей день святкують всі причетні до слова – філологи, бібліотекарі, критики, коректори і просто любителі читання.
До міської центральної бібліотеки завітали прилуцькі письменники член Спілок письменників України і Білорусії Лілія Черненко, лауреат літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти Валентина Грибенко, поетки Валентина Пошкурлат та Ніна Заболотна, редактор газети «Прилуччина Валентина Матвієнко та шанований гість із Куликівки український журналіст, просвітянин, член Національної спілки журналістів України, письменник, бард Петро Антоненко, якого знають як засновника і редактора Чернігівської обласної газети «Світ-інфо», та бібліотекарі середніх освітніх закладів міста, книголюби, користувачі бібліотеки.
Петро Антоненко, зустріч із яким була головною темою дня, читав власні вірші, вірші класиків української та зарубіжної літератури та виконував авторські пісні під акомпанемент гітари. Всі присутні ностальгічно згадували пісні Горчинського, Рибчинського та інших композиторів із Фонду золотої колекції української естради.
Окремим розділом була презентована поезія Ліни Костенко, яку прекрасно читав і співав Петро Якович.
Присутні із задоволенням слухали про нові матеріали на сторінках газети «Світ-інфо», яку просто дарував присутнім.
Директорка бібліотеки привітала всіх причетних до літературного слова і побажала нашому красному письменству – натхнення і нових творчих здобутків, читачам – добірного слова із газет і книг.
Підведено підсумки літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2019. Цього року за перемогу змагались митці рідного краю, як відомі майстри пензля, так і початківці творчого процесу.
Так, дипломантом третього ступеня стала Катерина Нестеренко, вихованка ЦТДЮ «Зразкового художнього колективу» студії образотворчого мистецтва «Палітра» (Кер. Сидоренко Л. Л.) за підбірку робіт з образотворчого мистецтва; дипломантом другого ступеня визнано вихованцівї арт-студії Олени Чайки із їх мистецьким доробком останніх трьох років.
Переможцями серед номінації «дипломант» стала творча майстерня декоративно-прикладного мистецтва «Чарівниця»ЦТДЮ (кер. Тимченко І. В.) за тематичну підбірку робіт декоративно-прикладного мистецтва.
Лауреатом літературно-мистецької премії «Квіт папороті»-2019 став прилуцький художник Степан Вербещук.
Вітаємо переможців творчих перегонів!
Святкове дійство з нагоди днів ушанування пам’яті поетеси-землячки Любові Забашти та нагородження переможців цьогорічної премії відбудеться 27 лютого в приміщенні міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти.
12 лютого у читальній залі Прилуцької МЦБ ім. Л. Забашти відбулася презентація лауреата спеціальної мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті» – 2018 Анатолія Логвиненка «Було колись, було…». Книга вразила усіх поціновувачів художнього слова своєю щирістю, проникливістю, вдалим використанням автентичних діалектизмів Прилуччини, чудовим умінням здійснювати подорож у часі, у пору дитинства і юності.
Винуватця зустрічі привітали: директорка книгозбірні Людмила Зубко, членкиня Спілки письменників України, поетеса Ніна Ткаченко, побратим автора по Афганістану Валерій Сагайдак.
Чудові музичні вітання аудиторії подарували учасники Народного аматорського коллективу «Горлиця» МБК. Неперевершене акторське читання колоритних віршів пана Анатолія виконав заслужений працівник культури України Анатолій Кізім, режиссер народного аматорського театру «Рампа» МБК. Поезії також читали: завзятий книголюб Микола Неволько, студент Прилуцького медичного коледжу Влад Усенко, учасниці театру «Рампа» Яна Грамоткова та Людмила Ляшенко, Таміла Турчин, а також Ангеліна Липорізька.
У атмосфері щирого спілкування промайнула зустріч, залишивши по собі приємні спогади і теплі емоції.
Напередодні державних свят - Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України - до міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти завітала щира українка, справжня патріотка українського слова, голова Чернігівської обласної організації НСПУ, авторка 14 поетичних та прозових збірок, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти Ганна Арсенич-Баран.
Головною темою зустрічі стало знайомство із новим романом авторки «Муська», в основу якого покладено історичні події України, починаючи від часів ОУН-УПА до подій на Донбасі.У центрі уваги три жіночі долі, яких об’єднує єдине бажання – жити у своїй країні і мати рідну землю під ногами. Пані Ганна щиро, із великою любов’ю до своїх героїв, розповіла про роботу над романом: про поєднання реального і авторського домислу, про структуру роману і народження художніх образів, про роботу над збереженням мовного окрасу жителів різних регіонів України та вкраплення авторських роздумів про сутність людського життя.
У другій частині зустрічі відбувся діалог із присутніми на заході вчителями-філологами, бібліотекарями, письменниками міста та читачами книгозбірні про Закон про мову та новий правопис в українській мові, адже Ганна Арсенич-Баран вносила пропозиції до закону про правопис, є авторкою інтернет-групи «Плекайте мову» в соцмережах та протягом останніх трьох років веде безкоштовні курси з української мови в Чернігові.
Прилучани широ дякували гості із Чернігова за приїзд та спілкування, виказуючи велику повагу до її творчості, захоплення її красним словом і жіночою привабливістю.
У Всесвітній день вишиванки у читальній залі Прилуцької міської бібліотеки імені Любові Забашти було по-особливому піднесено і святково. У цей день до закладу завітала головна козачка української поезії, чернігівська поетеса, авторка відомої в Україні і за її межами пісні «Козачка» Надія Галковська. Зустріч із авторкою пісенного шлягеру 20 століття розпочалась із прослуховування пісні «Козачка» у виконанні Раїси Кириченко, яка дала всесвітню відомість твору, та приємним сюрпризом від самої Надії Галковської – авторським виконанням пісні під особливий музичний супровід у фонозаписі. Авторка поділилась історією створення пісні у тандемі із композитором Миколою Збарацьким.
Надія Миколаївна у бесіді із залом наголосила про важливість Дня вишиванки у житті країни. «Саме у кроях і вишиваних символах вишиванки зашифровані коди поколінь і родоводів», - наголосила гостя.
У 2000 році Надія Галковська була відзначена канадською премією за відданість рідній мові, тому окремою темою діалогу була тема мовного питання в Україні та новоприйнятого закону про державну мову.
Поетеса читала власні вірші із збірки поезій «Козачка» та вірші, які недавно вийшли з-під пера. Окремою темою для спілкування стала громадська діяльність чернігівчанки. Вона стояла у витоків чернігівського товариства «Просвіта», зараз є депутатом Чернігівської райради.
Нещодавно вийшла друком нова книга Надії Галковської «Козацькими шляхами». Це прозовий дебют письменниці на історичну тему, де реальне і містичне переплітаються у часовому вимірі трьох століть України. «Книга заслуговує окремої презентації і уваги до себе», - зазначили присутні на заході, сподіваючись на наступну зустріч із авторкою.
Надію Миколаївну квітами, посмішками і щирими словами подяки за творчість вітали начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор міської бібліотеки Людмила Зубко, прилуцька письменниця, член Спілок письменників України і Білорусі Лілія Черненко, голова Прилуцького товариства «Просвіта» минулих років Валентина Грибенко.
Музичними вітання гості із Чернігова дарував дует народного фольклорного колективу «Горлиця» у складі Тетяни Глущенко та Валентини Степаненко, юні козачата вихованці козацького куреня імені Івана Сірка дарували козацький гопак із елементами бойових мистецтв. Поезії Надії Галковської читали учні гімн. №1 ім. Г. Вороного (кер. Ю. Гайдаєнко). Літературну композицію за творами Ліни Костенко, Олександра Олеся та ін. підготував «Зразковий художній колектив» Студія театрального мистецтва «Казкар» ЦТДЮ (кер. Ю. Сікалова). Вітальний вірш до Всесвітнього дня вишиванки читала переможниця районних, обласних та міжнародних конкурсів декламаторського мистецтва, учениця гімназії №5 ім. В. Затолокіна Вікторія Рута (кер. Н. Бойко).
Зустріч пройшла у піднесеній, теплій атмосфері та стала справжнім святом українства із непідробними щирими емоціями.
27 лютого в міській центральній бібліотеці відбулось вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2018.
Захід розпочався літературною композицією «Любов Забашта очима сучасників», яку підготували учні гімн. №1 ім. Г. Вороного.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко привітала всіх учасників конкурсу і подякувала за роботу із літературним словом. «Не кожен початківець слова може сміливо заявити про себе, - наголосила вона у виступі, - але міська преміє дає можливість спробувати. Тому всі учасники конкурсу відмічені дипломами».
Голова журі премії, член Спілок письменників України і Білорусії Лілія Черненко оголосила список журі конкурсу та розповіла про роботи конкурсантів. Щоб не знецінювалась премія і зберігався дух конкуренції члени журі вирішили І і ІІ премію не присуджувати. Дипломантом ІІІ ступеня стала вихованка районного Будинку школяра Єлизавета Москаленко, за підбірку поезій та прозових творів.
За багаторічну дослідницьку діяльність та збереження культурно-історичної спадщини Прилуцькогокраюдипломом міської літературно-мистецької ім. Л. Забашти «Квіт папороті»-2018 та грошовою винагородою у сумі 1000 грн. нагороджено Анатолія Григоровича Риженка, за публіцистичні дописи про відомих особистостей краю.
Самобутність, колорит і автентичність слова члени журі відмітили у поетичному доробку «Було колись, було…» Анатолія Логвиненка, Тому автора було відмічено дипломом міської ради та грошовою винагородою у сумі 1500 грн.
Цьогорічним лауреатом премії став літературознавець, поет, прозаїк, драматург, член НСПУ та НСЖУ письменників України, кандидат педагогічних наук, доцент, лауреат багатьох престижних премій Олександр Забарний, за книгу «Обриси на серці». Олександр Вадимович у своєму виступі наголосив, що премія «Квіт папороті» дуже важлива для нього. Він береже в пам’яті образ Любові Забашти, коли вона приїжджала у школу №4, де він навчався, це повага земляків до нього і визнання його творчості.
Творчим дарунком для переможця став уривок із ліричної драми Олександра Забарного «Грішниця» у виконанні акторів народного аматорський театру «Рампа» ( кер. Заслужений працівник культури України Анатолій Кизим).
Музичним обрамленням свята слова стали музичні вітання від ансамблю «Компанія» Зразкової студії «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв (кер. Заслужений працівник культури України Надія Ратинська) та колективу «Джерело» МБК (кер. Сергій Дубовик).
Директор книгозбірні Людмила Зубко привітала всіх учасників конкурсу, подякувала членам журі за об’єктивну працю і побажала всім присутнім творчого настрою на майбутні перемоги.
27 лютого в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Л.Забашти відбулась персональна виставка Владислава Готчієва «Живопис до кави».
На виставці представлені 24 олійні роботи автора у різних техніках.
Пан Владислав має технічно-економічну освіту, але в нагоді стали уроки образотворчого навчання в Астраханській художній школі при художньому училищі ім. Власова.
Із 2013 року Владислав став більше віддавати себе образотворчому мистецтву, поєднуючи потребу душі із підприємницькою діяльністю, і, як результат, до ста робіт уже роз’їхались по світу.
Глядачі визнали цікавими урбаністичну тему міських пейзажів, портрети відомих особистостей та осінні натюрморти автора.
Владислава Васильовича вітали прилуцькі художники Анатолій Риженко, Володимир Соловей, друзі, рідні та інші.
Директор бібліотеки Людмила Зубко побажала, щоб ця виставка стала успішним стартом для творчого розвитку та подальших успіхів пана Владислава.
«Каламарчик веселого настрою»… Звучить як справжні ліки від суму і хандри. А так називається книга нашої землячки Катерини Василенко. Народилась пані Катерина у селищі Шевченкове, що на Прилуччині. Широкому загалу поціновувачів свого таланту землячка більш відома як естрадна співачка, заслужена артистка України: про неї знято музичний фільм «І розцвіла душа моя піснями», видано три компакт-диски. Читачі ж бібліотек знають її за книгами гуморесок для дорослих та дитячих книжечок.
До бібліотеки надійшла іще одна книга «Каламарчик веселого настрою», упорядником якої є Борис Василенко. У книзі вміщені авторські пісні, гуморески, вірші для дітей та оповідання для дорослих. Книга розрахована для широкого кола читачів.
Запрошуємо в Прилуцьку міську центральну бібліотеку ім. Л.Забашти насолодитися читанням!
4 жовтня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась зустріч із поетесою, прозаїком, драматургом, членом Спілки письменників України, Спілки краєзнавців України, головним редактором веб-порталу «Жінка-УКРАЇНКА» Тетяною Череп-Пероганич, та ініціатором та співзасновником ГО «Вікімедія України» Юрієм Пероганичем.
У ході зустрічі присутні познайомились із творчим і життєвим шляхом поетеси і громадського діяча Тетяни Череп-Пероганич. Пані Тетяна розповіла про створення збірки «Материнська молитва. Українки – героям Майдану»; про діяльність веб-порталу «Жінка-УКРАЇНКА», про героїнь цього порталу, про можливість дописів і презентацій на ньому; про відвідування ювілейного 25-го Львівського Форуму видавців та про роль журналістики у сучасному житті.
Київська гостя читала власні поезії із збірок різних років видання та подарувала для книгозбірні окремі з них.
У другій частині зустрічі відбувся діалог із Юрієм Пероганичем, який є автором близько 3 тис. статей до Вікіпедії. Юрій Йосипович розповів про те, як працює дописувачем і якою повинна бути інформація.
Гостей радо вітали редактор газети «Прилуччина» Віктор Криворучко, член Спілки письменників України і Білорусії Лілія Черненко, директор книгозбірні Людмила Зубко.
Зустріч пройшла у теплій домашній атмосфері, тому присутні ще довго не відпускали гостей, спілкувались, фотографувались, стояли в черзі за автографами.
До Дня вишиванки Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти запропонувала містянам розгорнуту вуличну книжкову виставку «Вишиванко, моя вишиванко!».
На виставці представлено літературу про українську вишивку, про український національний одяг, про види вишиванок у різних регіонах України.
Виставку доповнила колекція чоловічих вишиванок із сімейного архіву прилуцької майстрині Ірини Радченко.
Присутні дізнались про історію виникнення свята та його святкування у різних країнах світу, про різноманітні орнаменти на українській сорочці та її магічну силу, як українського оберегу.
27 лютого 2018 року у Прилуцькому міському будинку культури відбувся літературний вечір «Любов Забашта в серці прилучан», присвячений 100-річчю з дня народження поетеси та вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2017.
Директор книгозбірні Людмила Зубко зачитала вітальний лист сина поетеси Ігоря Забашти, про вагомість літературно-мистецької премії для міста зазначили у своїх виступах лауреати премії минулих років.
Особливу атмосферу заходу створила інсценізація «Дім Малишка – Забашти – осередок українства» по біографічних матеріалах поетів у виконанні народного самодіяльного театру «Рампа» (керівник А. Кизім), літературна композиція на вірші Любові Забашти за постановкою зразкової студії театрального мистецтва «Казкар» ЦТДЮ (керівник Ю. Сікалова).
Супроводжували захід музичні номери вихованців зразкової вокальної студії «Натхнення» Школи мистецтв (керівник Н. Ратинська), народного самодіяльного аматорського фольклорного ансамблю «Вербиченька» МБК та солістів МБК – О. Козленка, А. Ведмідської.
Неповторного шарму мистецькій події надала пісня у виконанні солістки Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, онуки Любові Забашти, – Олесі Забашти.
Переможців цьогорічного конкурсу привітала голова журі, заступник міського голови з питань виконавчих органів ради – Тетяна Фесенко, члени журі вручили нагороди та відмітили особливе мистецьке значення поданих робіт.
Переможцем у номінації «Лауреат» став Мірчук Володимир Васильович за добірку фотографій останніх років.
І місце у номінації «Дипломант» виборола Анна Олексієнко за підбірку робіт з образотворчого мистецтва у різних техніках.
ІІ місце у номінації «Дипломант» отримала Анастасія Коцюбинська за мистецький доробок із образотворчого мистецтва.
ІІІ місце у номінації «Дипломант» посів колектив творчого об’єднання «Сузір’я» рукодільниць Прилуцької гімназії №5 імені В. Затолкіна за роботи декоративно-прикладного мистецтва в різних техніках.
Сподіваємося, що й надалі літературно-мистецька премія буде відкривати нові імена, знаходити своїх переможців і берегти світлу пам'ять Любові Забашти.
3 лютого 2018 року на алеї Любові Забашти відбулася міська акція до 100-річчя від дня народження Любові Забашти "Щирим словом про землячку".
До прилучан із вітальним словом звернулася заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Тетяна Фесенко. У ході свого виступу вона підкреслила значення вшанування пам'яті поетеси у процесі збереження наступності поколінь, наголосила на ролі її творчості у контексті літературних здобутків рідного краю.
Директор Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Людмила Зубко передала усім учасником заходу вітання від сина літераторки Ігоря Забашти, який, на жаль, за станом здоров'я не зміг приїхати до Прилук, але помислами був присутній на малій Батьківщині мами, а також окремо виділила основні моменти сучасної історії міста, пов'язані із іменем славетної прилучанки.
Подорож сторінками біографії Любові Забашти допомогла здійснити своєю розповіддю завідуюча міською бібліотекою №2 Тетяна Бабенко, популярність дитячих творів Любові Забашти продемонстрував виступ завідуючої Прилуцької міської бібліотеки для дітей імені Павла Білецького-Носенка Євгенії Гнатів. Щиро та емоційно звернулася до прилучан поетеса Ніна Ткаченко - перший лауреат літературно-мистецької премії імені Любові Забашти "Квіт папороті".
Роздзинкою міської акції став літературний блок, у ході якого усі бажаючі декламували улюблені вірші Любові Забашти.Світлана Коробова, Валентина Макаренко, Надія Леута, Яна Риженко, Тетяна Харченко та інші небайдужі прилучани, декламуючи вірші, достукались до сердець прилучан та показали красу українського слова.
Бард, поет, спражній патріот України - Віктор Погуляй продекламував власний вірш, написаний під час прогулянки Алеєю Любові Забашти. Своїм виступом митець ще раз довів, що прилуцька земля багата справжніми талантами.
Юлія Потіпака - представник Молодіжного центру міста Прилуки виступила перед містянами від імені молоді.
Валентина Грибенко наприкінці зауважила, що проведена міська акція дала поле для роздумів творчій інтелігенції та пересічним прилучанам.
ХІV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартував у Прилуках із міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти.
Протягом трьох років кращі документальні фільми мають змогу переглядати прилучани і завжди перший день показів відбувається в бібліотеці.
Цього року учасниками кіноперегляду стали студенти медколеджу та учні гімназії №5 імені В.Затолокіна. Фільм «Альфредо» про шлях юнака до успіху викликав різні враження і емоції, про що дізнались під час обговорення фільму.
Перед початком перегляду відбулась прес-конференція для ЗМІ. Координатор фестивалю у м. Прилуки, заступник директора з виховної роботи Прилуцької гімназії №5 ім. В.Затолокіна Тетяна Кожевнікова; координатор програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, юрист Катерина Данькова, соціальний педагог Прилуцької гімназії №5 ім. В.Затолокіна, модератор кіноклубу Тетяна Запара та головний бібліотекар юнацького відділу Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Ніна Горбань наголосили на головній меті фестивалю, ознайомили із подальшим планом переглядів у навчальних, освітніх закладах та закладах культури масті.
29 листопада у приміщенні Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відкрилась виставка графічного та вебдизайну Анни Олексієнко.
Протягом презентації йшла дискусія-переконання, чи є такий вид мистецтва справді мистецтвом.
Авторка виставки розповіла про види графічного дизайну та сфери його застосування, про власні дизайн-розробки театральних афіш, обкладинок книг та журналів, персональних сайтів.
Прилуцькі художники - Семен Кантур та Анатолій Риженко (перші вчителі Анни з образотворчого мистецтва) наголосили на тому, що графічний дизайн потребує постійної роботи над удосконаленням професійних навичок художника та відмітили майстерність виконання робіт.
Начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан привітала молоду художницю з першою персональною виставкою та наголосила, що сучасний світ стрімко прогресує, тому і з’являються нові види мистецтва.
Директор Прилуцької школи мистецтв Наталія Ярошенко дякувала колишній випускниці закладу, а тепер колезі, за креативність у своїй професійній діяльності та відмітила багатогранність таланту дівчини.
Окремою сторінкою зустрічі стала інформація про соціальну діяльність Анни: фестиваль «Писанковий Великдень», проект «Добродій».
Директор книгозбірні Людмила Зубко відмітила участь Анни у створенні книги «Це серйозно» та оформлення майбутньої книги Ніни Полив’яної «Гуморинки для дитинки» та побажала наснаги і бажання постійно рухатись вперед.
До Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти провела першу патріотичну фотосесію під відкритим небом «Книги читати – Україну пізнавати».
Прилуцькі фотомайстри Володимир Мірчук, Максим Дрожніков та Валентина Цербе-Несіна фотографували святкових прилучан на фоні центральної бібліотеки з українською книгою в руках.
Бібліотека експонувала тематичні виставки «Україна Незалежна», «Особистість і доба», «Ми – українці», «Літературна велич України», тому кожен міг вибрати книгу, близьку до душі.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко привітала всіх присутніх із державними святами та прийняла участь у фотоакції.
До бібліотечної альтанки завітали депутати Прилуцької міської ради Віктор Копачевський, Володимир Мазуренко, Ігор Дубровський, Іван Тютюнник, які привітали містян із Днем Незалежності та Днем Державного Прапора України та прийняли участь у фотоакції.
Лунали вірші від переможниці конкурсу читців української поезії в Іспанії Христини Сімонян, презентувались роботи бісером української тематики Марії Дорошенко та композиції із гофрованого паперу в національних кольорах учнів ЗОШ №3.
Фотоакція була необмежена в часі, тому прилучани, почуваючись невимушено і святково, фотографувалися сім’ями, з подругами, з колегами та друзями.
Володимир Мірчук - знаний у місті майстер фотокадру. Вже протягом багатьох років займається фотомистецтвом, яке до того ж стало професією, а персональну виставку відкрив тільки недавно, 22 лютого, в міській центральній біліотеці імені Любові Забашти.
Прозора зима, багрянцева осінь чи соковите літо манять його одинаково привітно, щоб взяти фотоапарат і вирушити в мандри підглядать за плином часу.
Виставка називається «Перлини Прилуччини», адже зібрала всі найвідоміші місця краю. Чи це Сокиринці, чи берег Удаю, чи прилуцькі площі, чи звичайна природа – одинаково величні, бо вдало підібраний кадр, вибране світло, вихвачений момент.
Коли вдивляєшся у роботи митця, то відчуваєш гордість, що саме МИ, прилучани, живемо в цій величній красі, яку показує нам майстер. Що саме МИ відвідуємо намолені місця Густині, що саме НАШІ діти відвідують такий гордий ЦТДЮ чи витонченої архітектурної краси МБК, що тільки у НАС така бурштинова осінь і таке високе зимове небо.
Ми подружились із словом “НІКОЛИ” і навчились жити невстигаючи.
Тому саме ось такі митці як Володимир Мірчук припиняють нас, і вчать бачити красу навколо.
Володимир Васильович багато працює, допомагає, підказує. Без його робіт мали б інший вигляд окремі видання, такі як “Прилуки-фортеця” чи “Густинський вісник”, наприклад , або ж книги багатьох авторів. Зовсім недавно прилучани познайомились із новою книгою Лілії Черненко-Бондаревич «Ігуменя», яку вдало доповнили фотороботи Володимира Мірчука.
Фотороботи, представлені на виставці, виконані на полотні і представлені у сучасних рамках, що додає полотнам ще більшої естетики.
Виставка діє в читальній залі протягом березня, тому запрошуємо всіх містян полюбуватися знайомими «перлинами» краю.
22 лютого відбулось нагородження переможців літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016.
Святкове дійство відбувалось у міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти.
Перша частина свята, як завжди, була побудована на творах землячки Любові Забашти. Цього року доторкнулись до музичної спадщини поетеси, адже понад 50 пісень на її вірші написано відомими композиторами такими, як Олександр Білаш, Ігор Шамо, Дмитро Луценко і композиторами-земляками – Віктором Вовком, Оленою Листопад, Юрієм Скибою.
Перед вшануванням переможців виступила голова журі, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко, яка розповіла про зміни в Положенні премії. Цього року премія вручається за літературні твори, наступного – за мистецькі. «Цього року ми не маємо лауреата, - повідомила Тетяна Михайлівна – Із появою у місті краєзнавчої премії імені Дмитра Шкоропада одна із робіт не підлягала Положенню літературної премії «Квіт папороті» і була рекомендована на краєзнавчу премію. Одна робота, яка була заявлена, не могла розглядатися конкурсною, бо відсутня конкуренція».
За ініціативи членів журі та підтримки міської ради дипломами Прилуцької міської ради було нагороджено всіх учасників конкурсу – ученицю ЗОШ №2 Тимошенко Ольгу та студентку гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Франка Радаєву Ольгу.
Дипломантом І ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 1500 грн. було визнано бібліотекаря Прилуцької центральної районної бібліотеки Надію Мариноху-Стеценко за книгу «Таємниця твого Всесвіту».
Дипломантом ІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 1000 грн. нагороджено студента відділення видавничої справи та редагування Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Франка Андрія Пальоху за спроби пера.
Дипломантом ІІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 500 грн. було визнано службовця Любов Рубан за підбірку журналістських есеїв «Прилучани».
Другим дипломантом ІІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 500 грн. було нагороджено ученицю 9 класу гімназії №5 імені Віктора Затолокіна Анастасію Дорошенко за підбірку поезій.
З нагоди Дня української писемності та мови 9 листопада у міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулося поетичне свято «Пелюстки почуттів Валентини Грибенко». Організатори свята виокремили «пелюстки», які відмітили у творчості поетки: мова, Україна, мала батьківщина, філософія, кохання та ін. Був зроблений аналіз всього творчого доробку Валентини Грибенко, але найбільша увага приділялась найновішій збірці «Дзвони любові».
На святі велася розмова про значення мови в житті кожного народу, звучало багато поезій у виконанні самої авторки, учнів шкіл міста та гостей свята.
Окремі твори прилучанки уже стали відомими піснями, які прозвучали у виконанні аматорського фольклорного ансамблю «Вербиченька». Режисер аматорського народного театру «Рампа» Анатолій Кизім представив моноспектакль на вірш «Продайте, діду, нам оцього дуба», а фотомайстер Володимир Канавець створив на нього відеоролик, який і презентували в бібліотеці.
«З Україною у часі» - саме так називалась зустріч міських поетів, письменників та молоді міста із поетесою з Болгарії Анною Багряною. Анна -лауреат багатьох престижних премій як в Україні, де народилась, так і в Македонії та Болгарії, де вона періодично проживає. Серед них Міжнародна україно-німецька премія ім. О. Гончара, Міжнародна літературна премія «Срібне лелече крило» (Болгарія), літературно-мистецька премія ім. Пантелеймона Куліша та багато ін.
Анна пише поезії, прозу, драматичні твори та малює.
Про все це вона розповідала в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти.
Зустріч пройшла у вигляді довільного спілкування із прилучанами про поезію та її місце в сучасній Україні, про роль літературного слова в патріотичному вихованні та відродженні національної свідомості, про сприйняття української літератури за кордоном та ін.
Гостю привітала заступник міського голови з питань органів виконавчої ради Тетяна Фесенко, художник Анатолій Риженко, поети Валентина Грибенко та Євген Постульга, юні початківці слова.
Авторка подарувала власні книги та книги македонських письменників бібліотекам міста.
21 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація книги прилуцького краєзнавця Миколи Куриленка «Прилуцький футбол». Микола Іванович пішов із життя у 2008 році, але залишився краєзнавчий архів напрацювань, який упорядкував син Артур, і коштом депутата Чернігівської обласної ради, Почесного громадянина м. Прилуки Анатолія Мірошніченка та мецената В’ячеслава Нестеренка книга побачила світ.
Книга вміщує інформацію про зародження футболу у нашому місті, про футбольні звершення перших футбольних команд 50-х років до сьогоднішніх футбольних турнірів у незалежній Україні.
Оплесками вітали директора прилуцького стадіону «Супутник» Криштопу Сергія Оександровича, який 38 років свого життя віддав роботі прилуцького стадіону.
Хвилюючими виявились ностальгічні відео старого футболу, футбольних матчів збірної СРСР 50-60 років.
Присутні переглянули фільм «Літописець прилуцького краю» про краєзнавчі дослідження Миколи Куриленка.
Про великий внесок Миколи Куриленка у відновлення прилуцьких церков і монастирів та відродження духовності краю говорила член Спілок письменників України і Білорусі Лілія Черненко у своєму виступі.
На презентації книги були присутні помічник депутата обласної ради Анатолія Мірошніченко Марія Шаболтас, меценат В’ячеслав Нестеренко, директор дитячої футбольної школи Харченко Віктор, тренери та юні футболісти.
26 травня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся творчий вечір «Жіночий погляд на війну» письменниці,члена Спілки письменників України та Білорусі Лілії Бондаревич-Черненко. У ході заходу була презентована нова книга «Прощена неділя» – повість у монологах.
Книга присвячена світлій пам’яті Героїв Небесної Сотні й воїнів АТО, наших земляків, яких було вшановано хвилиною мовчання.
Багато шанувальників таланту Лілі Василівни прийшли привітати авторку із виходом у світ її книги.
Монологи із нової книги читала сама авторка та ведуча заходу Оксана Проценко.
Письменницю вітала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Тетяна Фесенко, начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Людмила Трошина, воїни-учасники АТО, голова клубу книголюбів «Джерело» Лідія Скотнікова, режисер міського будинку культури Катерина Аніщенко та багато інших шанувальників пера пані Лілії.
Віра й надія на перемогу нашого народу у боротьбі за свою незалежність – ось головна тема зустрічі.
Приємний момент усіх гостей книгозбірні чекав по закінченні вечора – усі отримали книгу Лілії Черненко в подарунок.
23 лютого в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулось вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2015.
Цього року з ініціативи членів журі та за підтримки міської ради почесними дипломами премії «Квіт папороті» нагороджуються всі учасники конкурсу: Риженко Анатолій Григорович, за краєзнавчі нариси з історії Прилук, Майстренко Катерина, за тематичну підбірку фоторобіт «Приймай мене, світе!», Катаєва Катерина, вихованка ЦТДЮ за тематичну підбірку з декоративно-прикладного мистецтва «Бісерні переливи», Добриніна Євгенія, за підбірку поезій, Артемюк Анна, учениця 11 А класу гімназії №5 імені В.А.Затолокіна за творчу роботу «Образ жінки-матері у творчості Миколи Турківського».
Друге місце премії було розділене між двома конкурсантами: дипломами ІІ ступеня та грошовими винагородами у сумі 750 грн. нагороджена учениця загальноосвітньої школи №9 Ярослава Ворчак, за підбірку поезій та прозових починань «Замальовки» та зразкова студія образотворчого мистецтва «Палітра», керівники Лариса Сидоренко та Неля Шигань, за тематичну підбірку робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Мистецтво душу окриля».
Дипломом І ступеня та грошовою винагородою в сумі 1500 грн. нагороджена Ірина Хауха за мистецький доробок з живопису «Монолог». Зараз дівчина працює викладачем Дитячої школи мистецтв Броварського району, а ще недавно була ученицею Прилуцької школи мистецтв.
Лауреатом літературно-мистецької премії «Квіт папороті»-2015 став міський скульптор Семен Тихонович Кантур, за підбірку скульптурних робіт «За подихом часу». До звання додалася грошова винагорода у сумі 3000 грн.
Переможців вітала голова журі Фесенко Т.М., члени журі, міська інтелігенція, друзі, колеги і т.д.
Окреме місце у ході свята займала літературна композиція за віршами Любові Забашти «До вас здалеку знову я прийшла», яка дала можливість перегорнути сторінки біографії славно поетеси-землячки.
Святковості заходу додавали музичні вітання від самодіяльного аматорського фольклорного колективу “Вербиченька” (с. Замостя), Зразкової вокальної студії “Натхнення” Прилуцької школи мистецтв, студії народної пісні “Віночок” ЦТДЮ.
16 лютого в міській центральній бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір «Послав я в небо свою молитву», присвячений 125-річчю від дня народження Павла Тичини.
Присутні мали змогу долучитися до поезій Павла Тичини різного періоду творчості і розвіяти міф про те, що Тичина був тільки радянським поетом комуністичної доби.
Учні гімназії №1 імені Георгія Вороного та їх керівник Світлана Линник показали раннього Тичину – справжнього лірика і геніального майстра поетичного звуку.
Актори «Нашого Нового Театру», навпаки, літературною композицією «Я єсть народ» утвердили Павла Тичину як патріота України.
Викладач педколеджу імені І.Я.Франка Лідія Скотнікова у своєму виступі вказала на філософічність творчості поета.
Солісти вокальної студії «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв, викладач педколеджу Юрій Скиба, художній керівник Замостянського будинку культури Інна Карцева презентували музичні твори на слова Павла Тичини.
Зворушливо сприйняла аудиторія фільм «Я кличу тебе» про історію кохання поета та окремі пісні у виконанні сестер Тельнюк.
Поетеса Ніна Ткаченко прочитала власні вірші, присвячені поету-земляку, та поділилась враженнями про поїздку у музей-квартиру Павла Тичини в Києві.
Нагорода знайшла переможця
7 січня бібліотекарі Прилуцької міської бібліотеки імені Любові Забашти всіх містян пригощали смачною кутею.Тільки в бібліотеці можна знайти сто рецептів куті, записаних у старовинних книгах. Бібліотекар Оксана Проценко додала стільки смаколиків до різдвяної страви, що вона могла позмагатись із заморськими ресторанними витребеньками.
Книгині прикрасили святковий стіл новорічними прикрасами та знайшли екологічно чистий посуд, тому прилучани зупинялись біля столу не тільки для того, щоб посмакувати куті, а ще й полюбуватись святковим столом.
На центральній площі міста біля центральної ялинки було весело і цікаво, а ще піднесено і щедротно - адже Різдво в Прилуках.
Саме під такою назвою 7 грудня відкрилась персональна фотовиставка при лучанки Катерини Майстренко в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти. Кожне фото авторки підкріплене власними поезіями, що робить виставку індивідуальною і креативною.
На світлинах портрети емоційних юнок, пейзажі, сім'ї учасників АТО, незахищені квіти, помираюче листя.
Катерина Майстренко активна учасниця культурних подій міста, громадський діяч і юна волонтерка.
Із першою персональною виставкою вітали директор медучилища, де навчалась дівчина, Віктор Рябоволенко, завуч із виховної роботи цього ж закладу Людмила Чернюк, депутат міської ради Артем Аніщенко, режисер МБК Катерина Аніщенко, член молодіжної ради міста Максим Лащенко, художник Юрій Чучупа та поетеса Світлана Коробова.
Дівчина читала власні поезії та активно дискутувала щодо фотомистецтва та фотоаматорства.
16 вересня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся творчий вечір «Живий подих часу», присвячений 75-річчю прилуцького скульптора Семена Кантура.
Ювіляра вітали друзі і колеги: члени Спілки художників України Петро Мироненко і Віктор Шульга, член Спілок письменників України і Білорусі Ліля Черненко, художник Анатолій Риженко.
За значний внесок у культуру міста Семен Тихонович був нагороджений Грамотою відділу культури і туризму Прилуцької міської ради, яку вручила начальник відділу Катерина Мовчан.
Приємними хвилинами вечора був перегляд відео про роботу скульптора над пам’ятником пам’ятником Володимиру Мономаху та його відкриття у 1992 році.
Семен Кантур є співавтором пам’ятника Шевченку-художнику у нашому місті.
Присутні мали змогу повернутись віртуально у 2007 рік, коли було відкрито цей пам’ятник.
Ювіляра прийшли привітати члени міського осередку «Просвіта» та краєзнавчого товариства імені В. Маслова, поетеса Світлана Коробова та багато інших.
Музичні вітання дарували учениця Прилуцької школи мистецтв Регіна Ганзенко, соліст МБК Сергій Дубовик та дует у складі Дмитра Потіпаки та Олексія Підгайного.
Директор бібліотеки привітала ювіляра і наголосила, що книгозбірня завжди рада зустрічам із цікавими людьми.
Вечір пройшов у теплій камерній атмосфері.
«При майстрах якось легше. Вони, як Атланти, держать небо на плечах, тому і є висота». Ці влучні слова відомої сучасниці так імпонують мистецькому небу Прилук.
Справжні майстри своєї справи у різних напрямках мистецтва роблять цю висоту наближеною до космічної.
Анатолій Риженко – художник-реаліст, який впевнено почувається на ниві мистецтва не тільки у нашому місті, а й у Чернігові, Києві, Кельні, Дюрсендольфі, Бостоні.
Він сміливо бере на плечі нові починання, експериментує і відкриває все нового себе.
Десята ювілейна виставка художника, яка почала діяти у його приватній мистецькій галереї з 20 червня, відкрила поціновувачам образотворчого мистецтва нового майстра.
Після пастелі пан Анатолій знову взявся за олійні фарби і здивував усіх присутніх своїми квітковими фантазіями.
Заслужений художник України, член Спілки художників України Віктор Шульга зазначив, що квіти – це невичерпна тема для художника, бо вона найбагатша у кольоровій гамі тому і є розмах для творчих імпровізацій.
«Якій естетиці в нашому урбаністичному світі важче – поетичній чи художній?», - спробував розібратись поет, член Спілки письменників України та Спілки журналістів України, лауреат багатьох літературних премій, друг дитинства і брат по творчому тандему Олександр Забарний.
22 березня в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відбулось літературно-мистецьке дійство "Нове прочитання сучасниці", яке було приурочене 85-річчю геніальної українки Ліни Костенко.
Відчути поезії сучасниці допоміг столичний зразковий художній дитячий музичний театр юного актора "Фантазія Нью". Цей театр народився в Прилуках і ось уже 10 років набирає обертів і популярності в Києві. У театрі понад 150 учасників: це студенти Київського університету театру і кіно імені Карпенко-Карого та учні різної вікової категорії київських шкіл.
Режисер театру Тетяна Погребняк, яка стала лауреатом цьогорічної місцевої літературно-мистецької премії імені Любові Забашти "Квіт папороті" наголосила на ролі театру в житті сучасної молоді.
Спектакль "Люди, будьте взаємнокрасивими", який відбувся в бібліотеці, створений за віршами Ліни Костенко, окремі з яких покладені на музику Ольгою Богомолець. "Це велика відповідальність працювати з таким матеріалом. Така робота не терпить фальші і вимагає повної віддачі", - стверджує викладач вокалу театру Анастасія Чикалова (доречі, прилучанка).
У залі, яка ледве вмістила всіх бажаючих переглянути спектакль, панувала повна тиша. Створений грою акторів весняний дощ змивав смуток, оголяв душу і актора і глядача, його живильні краплі передавали добро по колу і різнокольорові парасольки в руках юних артистів рятували справді від печалі а не від недоречних явищ природи. Поетичний дощ від Ліни Костенко творив красу Людини.
Ведуча заходу Ніна Горбань додала, що у день народження великої українки у читальній залі бібліотеки було проведено бліц-опитування користувачів книгозбірні "Що для вас означає прочитання віршів Ліни Костенко?" Більшість прилучан відповіли, що це "задоволення", "робота для мозку", "усвідомлення, що ти українець"та ін., а юні актори пояснили інакше - "це народження красивої людини".
У рамках обмеженого часу відбулось коротке знайомство з учасниками спектаклю. Всім сподобалась гра Лєри Даценко, Олександра Невзорова, Соні Стеценко (улюбленої дівчинки Жені із серіалу "Свати") та ін.
25 лютого в центральній міській бібліотеці імені Любові Забашти відбулось вручення ювілейної літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2014 року.
На мистецьке свято були запрошені всі лауреати премії минулих років: перший лауреат премії поетеса Ніна Ткаченко, композитор Вікторія Копасова, художник Володимир Карась, дитяча поетеса Ніна Полив’яна, краєзнавець Анатолій Суховерський, поетеса Валентина Грибенко, художник Петро Бойко.
Хвилиною мовчання присутні вшанували фотохудожника Володимира Яковенка та краєзнавця Олексія Савона.
На святкування десятирічного ювілею премії приїхали дипломанти премії минулих років: Діана Савченко – студентка університету імені Драгоманова, журналістка Надія Мариноха, майбутній філолог Владислав Дмитрієвський, Аліна Сивенко, Ганна Ващенко, Тетяна Плиска, які продовжують працювати із художнім словом. Для них премія стала першою сходинкою у виборі професії.
Присутні мали змогу зробити екскурс у минуле, переглянувши фото презентації проведення літературно-мистецького свята минулих років.
Учні гімназії №1 підготували літературну композицію «Фестиваль квітів» за творчістю Любові Забашти.
10 лауреатом премії стала режисер молодіжного театру «Фантазія Нью» Тетяна Погребняк. Зараз Тетяна Михайлівна проживає в Києві, але постійно приїздить до рідних Прилук із новими спектаклями свого театру.
Свого режисера приїхали привітати вихованці із Києва серед яких відома Соня Стеценко, прилучанин Валерій Величко та ін.
Дипломантом І ступеню став студент Ніжинського обласного педагогічного ліцею Богдан Власенко за збірку поезій «Початок твоєї справжності». Юного поета вітали друзі та члени журі премії.
Дипломантом ІІ ступеню стала творча майстерня декоративно-прикладного мистецтва «Чарівниця» ЦТДЮ (кер. Тимченко І.В.) за виставкову діяльність останніх років.
Диплом ІІІ ступеню отримали вихованці творчої майстерні «Креативне рукоділля» ЦТДЮ) кер. Чередніченко М.Г.
Всіх переможців «Квіту папороті» - 2014 привітав голова журі заступник міського голови з питань органів виконавчої влади Даценко Дмитро Вікторович.
10 грудня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся поетичний вечір члена Спілки письменників України і Білорусії, лауреата Великої літературної премії Спілки письменників Росії та Фонду Іоана Златоуста Лілії Черненко (Бондаревич) «Поетичні медитації». Була презентована нова книга авторки «Медитації».
Ця книга про любов до малої батьківщини, любов до життя, сутність часу і Всесвіту, відносини між людьми, кохання і філософію жінки.
Протягом всієї зустрічі звучали вірші у авторському прочитанні.
Ліричний настрій поезій Лілії Черненко музичними творами підтримувала вихованка музичної школи імені Левка Ревуцького, переможниця багатьох Міжнародних, Регіональних та Всеукраїнських музичних конкурсів Аня Ліпкіна (муз. кер. Проценко Галина Гнатівна, концертмейстер Шуляк Валентина Іванівна).
Шанувальники творчості поетеси дарували щирі слова вдячності за можливість моментного відпочинку за книгою авторки.
2 грудня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відкрилась виставка робіт вихованців творчої майстерні «Креативне рукоділля» ЦТДЮ (кер. Чередніченко М.Г.) «Український затишок».
На виставці представлені найдревніші види українського мистецтва – витинанки, вишивка бісером та квілінг.
Кожне із цих мистецтв має свою історію розвитку та вдосконалення, про що розповіли вихованці майстерні Федфеденко Марія, Жмака Наталія, Хмилюк Тамара.
Керівник гуртка Марина Чередніченко розповіла про досягнення своїх вихованців на обласних та Всеукраїнських виставках декоративно-вжиткового мистецтва.
Ведуча заходу, бібліотекар юнацького відділу Горбань Ніна познайомила присутніх із літературою, представленою на тематичній виставці «Витоки народного мистецтва».
13 листопада в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся літературний вечір пам’яті прозаїка, поетеси, педагога, кандидата філологічних наук, члена НСПУ Ганни Ігнатенко, присвячений 90-річчю від дня народження.
На вечорі говорили про Ганну Георгіївну як талановитого прозаїка, ліричну поетесу та просто неординарну особистість родом із Прилук.
Подруга письменниці, гостя із Києва, Раїса Лазоренко розповіла про літературну діяльність та боротьбу шестидесятників, серед яких були її чоловік та Ганна Ігнатенко і які входили до неформального патріотичного гуртка «Козацький Кіш», та про те, якою була Ганя (так називали її друзі) у повсякденному житті.
Своїми спогадами про пам’ятну зустріч із Ганною Ігнатенко поділилась директор краєзнавчого музею імені Володимира Маслова Тетяна Зоць.
Краєзнавці Олена Клочко та Ольга Лукаш зробили невеликий аналіз автобіографічного роману письменниці «Сполохи літ», та наголосили на обов’язковому його вивченні на уроках літератури рідного краю у школах міста.
Старший науковий співробітник музею Ірина Біленко презентувала аудиторії виставку особистих речей Ганни Ігнатенко, які зберігаються у фондах краєзнавчого музею.
Ведуча заходу Ніна Горбань та вчитель української літератури ЗОШ №3 Світлана Ожгихіна прочитали громадянську лірику поетеси, а учні ЗОШ №3 – вірші про природу та кохання.
Кульмінацією заходу стало повідомлення хрещеника Ганни Георгіївни, який також приїхав із Києва, Юрія Лазоренка про те, що згодом на міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти буде встановлена меморіальна дошка Ганни Ігнатенко із правом подальшого перенесення на ЗОШ №4, де навчалася поетеса.
Аматорський самодіяльний ансамбль «Співанки» подарував декілька давніх народних пісень, що приблизило нашу землячку через роки, адже свого часу Ганна із Прилук була солісткою ансамблю пісні і танцю 180-ї стрілкової дивізії.
Про безперечну роль творчості Михайла Коцюбинського в історії української літератури говорили 8 жовтня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти на зустрічі із місцевими письменниками лауреатами обласної премії імені Михайла Коцюбинського, приуроченій 150-літньому ювілею Великого Сонцепоклонника.До 150-літнього ювілею Великого Сонцепоклонника
Запрошені вчителі української мови і літератури шкіл міста, бібліотекарі навчальних закладів міста, письменники та студентська молодь мали змогу прослухати відео лекцію доцента НУ, мовознавця Ірини Фаріон із циклу «Від книги до мети».
Із цікавістю слухали присутні розповіді лауреатів премії імені М.Коцюбинського поетес Ніни Ткаченко та Лілії Черненко про роль премії у їх житті та значення майстра слова Михайла Коцюбинського у їх творчості.
Скайп-діалог із головою обласного відділення СПУ Оленою Конечною та заступником директора з наукової роботи музею-садиби М.Коцюбинського Наталіїю Коцюбинською дав можливість дізнатися про ювілейні святкування в Чернігові на Болдиній горі, де знаходиться могила письменника, та здійснити віртуальну подорож кімнатами музею.
На закінчення присутні переглянули фільм «Тіні забутих предків».
13 лютого у міській центральній бібліотеці відбулось вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2013. Дев'ятим лауреатом літературно-мистецької премії став художник-авангардист Петро Бойко за підбірку мистецьких робіт «Силует праматері».
Дипломантом І ступеню визнано вихованку ЦТДЮ Яцько Яну за мистецький доробок із декоративно-прикладного мистецтва «На крилах мрій».
Дипломантом ІІ ступеню стала учениця гімназії №5 Сивенко Аліна за краєзнавче дослідження «Біблійні мотиви у творчості прилуцьких поетів» та оповідку «Родинний оберіг».
Андрій Бондаренко, учень гімназії №5, став дипломантом ІІІ ступеню за есе «Місто під молочними хмарами» та проби пера.
Голова журі, заступник міського голови з питань органів виконавчої влади привітав переможців і відзначив ще один літературний доробок – історичний опис Віри Назарової «Ладинский Свято-Покровский монастир» та вручив їй Почесну грамоту Прилуцької міської ради.
Григорій Володимирович відмітив і те, що міська рада, на чолі з міським головою Юрієм Володимировичем Беркутом, уже другий рік поспіль значно збільшила грошові винагороди переможцям.
Так, лауреат отримав 3 тис. грн., дипломанти – 1,500; 1000 і 500 грн. відповідно.
На святі звучали поезії поетеси-землячки Любові Забашти та пісні на її вірші у виконанні вихованців вокальної зразкової студії «Натхнення» (кер. Ратинська Н.Ф.).
Приємним сюрпризом стало вітання сина поетеси Ігоря Валентиновича із Києва при допомозі скайп-зв'язку.
17 жовтня актова зала міської центральної бібліотеки була переповнена. Прихильники таланту поетеси, письменниці, журналістки, члена Спілки письменників України та Росії Лілії Бондаревич-Черненко завітали на презентацію нової книги авторки «Густынские этюды». Протягом заходу автор читала власні поезії, вказувала на значимість духовної поезії в житті суспільства, акцентувала увагу на тому, яку роль відіграло відвідування Густинського монастиря на її духовному переродженні.
Учні гімназії №1 підготували літературну композицію за поезіями нової збірки.
Авторку вітали отець Сергій, диякон Стрітенскьої церкви, вчитель-методист гімназії №5 Надія Дрободько, голова Чернігівського відділення Спілки письменників України Олена Конечна, директор міської центральної бібліотеки Людмила Трошина та ін.
Петро Бойко - член Спілки художників України та Росії.
Народився 25 квітня 1954 року в місті Прилуки.
Навчався у 1-й, 3-й та закінчив 10 Прилуцьку середню школу.
З дитинства фанатичний колекціонер та подорожувальник.
Хист до малювання перейняв від матері, яка захоплювалась примітивним мистецтвом і малювала у вільний час.
Неспокійний свободолюб та бунтар.
З 1973 по 1975 роки служив в армії в Архангельській області. Ці роки додали впевненості у своєму життєвому напрямку – бути самим собою.
Після демобілізації почав активно займатись живописом.
Великий вплив на формування Петра Бойка як художника мав Юрій Коваленко, одеський художник, уродженець Прилук.
З 1985 по 1993 роки навчався у Всесоюзній академії образотворчого мистецтва в Москві. Як вважає сам художник, Москва додала знань як теоретичними лекціями так і постійними відвідинами музеїв та виставок, спілкуванням із відомими людьми.
Активну виставкову діяльність почав у 1990 році.
Персональні виставки відбулись в Художньому музеї (м. Чернігів, 2010), Українському фонді культури (м. Київ, 2011), Літературному музеї (м. Одеса, 2012).Його роботи знаходяться в колекціях галерей «Вернісаж», «Арт-планета», «Раритет-арт», «Софійська» та ін.Окремі його роботи виставлялись у найпрестижнішій в Україні виставковій галереї «Пінчук-арт-Центру».
У 2010 році прийнятий до Професійної спілки художників Російської Федерації.
У 2012 році – до Національної спілки художників України.
Проєкт із підтримки креативного підприємництва - «Економічний RestART»
Статистичний щорічник Чернігівщини
Усі Новини![]() ![]() | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
П | В | С | Ч | П | С | Н |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 |
Thomasses
2018-04-02 23:21:29prescription drugs canada [url=http://canadianpharmacyntx.com/]trust pharmacy canada[/url] online pharmacies no prescription discount canadian pharmacies...
Thomasses
2018-04-02 20:47:53drugs online [url=http://canadianpharmacyntx.com/]canadian pharmacy king[/url] canadian pharmacies that are legit canadadrugs...
Altuslync
2018-04-02 19:04:09Representing prototype, facet II testing of the OzurdexВ® dexamethasone intravitreal impress enrolled patients with macular edema deserved to a contrast of causes (allowing also in behalf of exploratory subgroup analyses) and included a brand of efficacy outcome measures [13]. According to the metabolic demands uncommon to the tissue type, some tissues such as thought and heart with penetrating glucose total business absorb more FDG (along with conformist glucose). We are prefab up largely of water, as is the class approximately us [url=http://amazoniabr...
DrasQeatb
2018-04-02 11:55:28[url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull.net/]https://avengersinfinitywarfull.net/[/url] [url=https://avengersinfinitywarfull...
evekogfide
2018-04-02 09:56:23[url=http://doxycycline-cheapbuy.site/]doxycycline-cheapbuy.site.ankor[/url] onlinebuycytotec.site.ankor http://tadalafilcialis-cheapestprice.site/...
AgapiyaKi
2018-04-02 09:10:14Сборник рецептов старинной укаинской кухни http://vseest.pp.ua/recept/ukr/...
Mine-BossCig
2018-04-02 00:58:17GABAB Rs are broadly expressed in the nervous routine, modulating synaptic excitability and plasticity in the cerebral cortex, generating pulsing vocation in cortico-thalamic circuits, relaying primary afferent input to the spinal rope and brainstem, and modulating the vim of dopaminergic and other monoaminergic neurons. In notice of this tally, chapters are provided on how kindly exposure to immunologic and psychogenic stressors influences neural and cognitive maturing during the postnatal and at...
SandraVoili
2018-04-01 21:08:17[url=http://healthfree.us/]http://healthfree.us/[/url] InfurnErymn , Why No One Talks About Health Anymore...
AnnaBitova
2018-04-01 14:32:04http://appolloshop.ru/product/osobennosti-vybora-vozdushnyh-sharov http://service-vorwerk.ru/index.php?productID=97598 http://samaram.ru/product/1689 http://ubra.ru/product/osobennosti-razvedenija-perepelov...
AmandaAcest
2018-03-31 11:04:08[url=http://haushaltshop.eu/]http://haushaltshop.eu/[/url] InfurnErymn , FEINZER Keramikmesser Luxus Set...