Книжкова виставка «Новорічні передзвони»
Новорічні передзвони
Книги можна класифікувати:
1. Ті, які з перших слів зачіпають і тримають до останньої сторінки.
2. Ті, які розкриваються поступово.
3. Не мої.
4. Свято-Миколаївсько-Новорічно-Різдвяні, які ми пропонуємо із книжкової виставки «Новорічні передзвони»

Катерина Білокур

7 ГРУДНЯ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КАТЕРИНИ БІЛОКУР
Опоетизовані квіти Катерини Білокур сьогодні квітнуть на всіх мистецьких сайтах інтернет-мережі, виринають з екранів телевізорів, сповідуються перед відвідувачами картинних галерей. Сьогодні – день народження великої українки, самородка української землі, генія українського «наївного мистецтва» Катерини Білокур. 120 років тому народилась на Полтавщині, а вітають її сьогодні в усіх куточках України. Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти пропонує містянам книги про Катерину Білокур, яких, на щастя, має достатньо у своїх фондах, які представлені на тематичній виставці «Доля намальована пензлем».
Катерина Білокур. Малярство і проза, Рік видання: 2009
Видання про Катерину Білокур містить її живописний доробок, що зберігається у Яготинській картинній галереї, а також оповідання "В селі Богданівці Шрамківського району на Черкаській землі", присвячене односельчанам видатної мисткині.
Катерина Білокур: книга-альбом. Автор: Н. Л. Розсошинська, М. Кагарлицький. – К.: Мистецтво, 2015.
В альбомі репродуковано геніальні твори мисткині із музеїв України. Видання доповнене спогадами сучасників, листами художниці та іншими матеріалами, які зібрав і упорядкував М.Кагарлицький.

4 ГРУДНЯ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА ЧОЛОВІЧИХ ВИШИВАНОК

Виставка вишиванок

Чоловічу вишиванку важко вважати просто одягом. Зазвичай вишиванки для своїх чоловіків, наречених, синів вишивають жінки і при цьому вкладають власну енергетику, переносять почуття і душевні посилання.
«Вишивання чоловічої вишиванки – це постійна посмішка на обличчі, це заспокоєння, це добро в очах і тепло в серці», - говорить прилуцька вишивальниця Ірина Тертишник, яка презентувала свої вироби у міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти. Пані Ірина спочатку створила домашню галерею чоловічих вишиванок, які вишила для чоловіка, синочка, батька, кумів, родичів. Її роботу оцінили всі, хто розгледів майстерність і вишуканість орнаментів, кольорів, техніку і якість виконання. З’явились перші замовлення. На сьогоднішній день Ірина Тертишник вишила більше ста чоловічих вишиванок. Найбільше пишається тим, що на параді вишиванок у селищі Ладан її синок Остап був найменшим учасником дійства, йому було півтора рочки, а одна із вишиванок для дорослих «полетіла» в далеку Тюмень для нареченого, який одягнув її на другий день весілля. І це в Росії!! Жінка сама із Тернопільської області, тому у свої вишиванки вона вдихає частинку свого краю – у її узорах присутні рослинні візерунки, такі як дуб, барвінок, гілки. Вона уміє створювати і сучасні орнаменти. Наприклад, присутність тризуба на вишиванці вимагає певного свята, торжества і, звичайно, відповідальності. «Таку вишиванку дарують воїнам як оберіг, як надійний щит від лиха»,- переконана майстриня.
На виставці представлені роботи ще однієї Ірини, рідної куми, і також великої рукодільниці із Прилук Ірини Радченко. Наша гостя «друга Ірина» похвалилась , що діляться із своєю кумасею узорами, підказують одна одній варіанти, хваляться темпами виконання і надихають одна одну. У Ірини Радченко чоловічих вишиванок близько тридцяти і вона весело натякає, що зима ж попереду, часу для вишивки більше, то і про кількість вишиванок краще запитати весною.

Ціна життя

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відбуваються День пам’яті жертв голодоморів. Цього року пам’ять загиблих від штучного голоду Україна вшановуватиме 28 листопада.
Серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.
Історики та науковці постійно опрацьовують масу документів, збирають спогади очевидців, співставляють факти і надають можливість нам, читачам, долучитись до нових, колись замовчуваних історичних джерел і вивчати історію своєї країни заново. Книжкова виставка МЦБ ІМ. Л. Забашти «Ціна життя у крихітній зернині» пропонує до Вашої уваги нові книги за даною темою, які нещодавно надійшли до бібліотеки. Радимо звернути увагу на книгу «Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин геноциду згідно з міжнародним правом»
Книга вміщує наукові праці українською та англійською мовами викладачів та студентів НаУКМА, а також американських правників-дослідників Голодомору в Україні.
«Геноцид в Україні 1932–1933 pp. за матеріалами кримінальної справи № 475». Упорядники 475, які зберігаються в поточному архіві Апеляційного суду м. Києва і налічують 331том.

Для малят

ЗАПРОШУЄМО наших користувачів поцікавитись новими книгами для малят.
Видавництво «Меджик букс» потурбувалось за естетичну насолоду від прочитання ілюстрованих книг для дітей в родинному колі.
ВІРТУАЛЬНА ФОТОВИСТАВКА "КНИГА В КАДРІ" В СТИЛІ FLAT LAY ЄВГЕНІЇ РЕПЕКИ

Репека1

Flat lay – це особливий стиль фотографії. У час, коли реклама краде очі, забирає розум і володіє світом, ми вчимося шукати потрібну інформацію у вирі соцмереж і звертаємо увагу на красиву, естетично оформлену із ознаками художнього смаку картинку, яка вас і інформує і заспокоює. Саме такими картинками є фото у стилі Flat lay, які з’явились спочатку для бізнес-акаунтів в Інстаграм і стали новим захопленням для фотомитців, фотопочатківців, прогресивних менеджерів у сфері продаж та для великих романтиків та рафінованих естетів з почуттям прекрасного. Flat lay – це вид на композицію невеликих розмірів зверху.

Репека2

Бібліотекар Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Євгенія Репека для свого хобі обрала саме Flat lay. Спочатку вона почала створювати невеликі фотонатюрморти просто для домашнього затишку, для виокремленого затишного куточку, а тепер перенесла своє захоплення на рекламування книг, які сама прочитала і рекомендує іншим. Дівчина закінчила Київський державний інститут культури за спеціальністю «Книгознавство, бібліотекознавство та бібліографія». Про книги знає все і, навіть, трохи більше, тому до своїх улюблених у неї особливо шанобливе ставлення.
Відсьогодні ми презентуємо віртуальну фотовиставку Евгенії Репеки «Книга в кадрі» у стиллі Flat lay.
Восени можна насолодитись теплом спокійного прощального сонця, ніжним з гірчинкою смаком кави, зігрітись мохеровим шарфиком і теплим чтивом про високі почуття, екстравагантні вчинки і неймовірно романтичні фантазії та мрії, як у книзі поезій «Hello, september».

Іоасаф8 вересня виповнюється 35 років від дня народження Святителя Іоасафа Бєлгородского, який народився і виріс у місті Прилуки.
У ЧИТАЛЬНІЙ ЗАЛІ БІБЛІОТЕКИ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ ЛІТЕРАТУРА, ПРИСВЯЧЕНА ОСОБИСТОСТІ ВІДОМОГО ЗЕМЛЯКА, А ТАКОЖ ТЕМАТИЧНА ПАПКА ІЗ ДОСЛІДНИЦЬКИМИ МАТЕРІАЛАМИ ПРО НЬОГО!
уКРАЇНА ЄДИНА

1 вересня, у День знань, коли діти нарешті повернулися до навчання за шкільною партою, Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти підготувала тематичну книжкову виставку «Україна єдина», яка дотична до тематики проведення перших уроків у школах.

Виставка1726 червня під МЦБ ім. Л. Забашти відбулася вулична книжкова виставка «Конституція – оберіг нашої державності», яка була організована колективом книгозбірні із метою ознайомлення прилучан з історією створення Конституції України та основними її засадами, формування правової культури та отримання знань про конституційні права і свободи, а також популяризації бібліотечних фондів.







Виставка323

ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ У МІСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ІМЕНІ ЛЮБОВІ ЗАБАШТИ ПІДГОТОВЛЕНА ІНФОРМАЦІЙНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА «ПАМ’ЯТЬ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО »
День пам'яті жертв політичних репресій – це своєрідний щорічний "урок пам'яті", який відзначається щороку третьої неділі травня.
Цей день встановлено з метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
Досі точну кількість жертв тоталітарного режиму визначити неможливо.
Деякі фахівці вважають, що за період з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 млн осіб.
Багатьох з них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних лікарнях. Терор і репресії торкнулися майже всіх верств населення: вчених, політиків, військовиків, священиків, представників культури, селян.
Особливо жорстокі репресії сталінський режим і його підручні здійснювали в Україні у 30-х роках. Зокрема, у 1937-1938 рр. в Україні було засуджено 197 617 осіб, із них на смертну кару – 122 237 громадян.
Найбільшим похованням жертв сталінських репресій в Україні вважають "Биківнянські могили. Кількість похованих у Биківнянському лісі остаточно не встановлено. На думку істориків, вона може становити від 20 до 100 тис. осіб.

До Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти підготувала виставку "Роки війни - століття пам'яті" та тематичні книжкові полички

Виставка




У читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти діє книжкова виставка «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного» (до Дня пам’яті героїв Крут).

Крути11 Крути3Крути2

Усі прилучани та гості міста можуть ознайомитися із цікавими виданнями на вказану тематику, перегорнути трагічні і героїчні сторінки минулого України. Збірки хронік, спогадів, документальних витягів є особливо важливими для громадян, які хочуть знати історичну правду, а авторські статті зі шпальт періодичних видань показують різні точки зору на парадигму боротьби українства за незалежність.


Топ-10 книг, які прилуцька молодь взяла читати на канікули.

1. В. Рутківський "Джури козака Швайки". Ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання знаходиться відповідь у гостросюжетному історичному романі. Читати цікаво і старшокласникам і батькам, бо автор є справжнім майстром розповіді і художнього слова
2. Льюїс Керрол не тільки славна письменниця Англії, а ще й філософ, фотограф, математик і диякон, не випадково написала про Алісу в Країні Чудес. Вона вміла все співставить, пофантазувать і прорахувать. Ось такі Дива і така Країна з-під пера такої письменниці цікавить прилучан.

Льюїс Керрол

3.Звичайно, Микола Гоголь, бо хоч Диканька і далекувато, але перед Різдвом дива можуть відбуватись скрізь.

Гоголь

4. "Щедрівки і колядки" - як же без такої книги під Новий рік!

5 Любов Забашта "Устами неложними". У поезіях Забашти багато прилуцького, рідного.

Забашта Любов

6. "Желтые страницы Интернет". Як швидко навчитись користуватись Світовою мережею, шоб знайти потрібний ресурс? Можна вчитись у самої Мережі, а можна підчитать.

Сторінки Інтернет

7. М. Стельмах "Щедрий вечір". Батько Михайлика примовляв: "на хліб новий, на рій золотий, на щастя у дворі, на рогову й дрібну худобу в оборі» і світ дитячих мрій і фантазій збаначувався картинами достатку в родині,любові між людьми і віри у прекрасне майбутнє.

8. Елеонор Портер "Поліанна дорослішає". Чи не втратить Поліанна своєї дитячої наївної доброти? Чи не стомиться від «гри в добро»?.Про це дізнаються читачі юнацького відділу на канікулах наодинці з книгою.

9. Галина Лозко "Коло Свароже". "Тільки той, хто памятає, який сьогодні день, відчуває пульс Всесвіту",- приблизно така будова і задум книги. Напередодні зимових свят варто знати про кожен день, щоб не прожити його даремно.

10. І знову Любов Забашта "Вибране". Школярку зацікавила пєса "Дівчина з легенди" про Марусю Чурай.

Приємного всім прочитання.


Андрій Кокотюха «Вогняна зима»

Вогняна зима1

Три місяці, які змінили всіх назавжди.
Писати про Майдан – неможливо.
На Майдані треба бути. Але Андрій Кокотюха може все. Він був на Майдані і написав про нього.
Написав так, як вміє лише він, без зайвого пафосу. Майдан Кокотюхи – це прості українці, які взяли на себе тягар і тактики, і стратегії цієї революції. У них щирі емоції, відверті слова, прямі дії.
Книжка пахне димом палаючих шин і обпікає вогнем очей, з її сторінок чути грюкіт бруківки й скажений ритм серцебиття.
«Вогняна зима» кипить пристрастями. Тут люблять, борються і страждають по-справжньому.


Завітай та прочитай!

Роман Люко Дашвар «Покров»

Дашвар1

Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного…Дашвар2

Головна героїня роману «Покров» - киянка Мар’яна Озерова, яка після розміреного напівсонного існування опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина – зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір – незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля…


Книжкова виставка
«Конституція, право, політика»

Децентралізація влади

Шановні користувачі бібліотеки!

Запрошуємо вас переглянути книжкову виставку «Конституція, право, політика» (до Дня Конституції України).
Серед літератури, яка представлена на експозиції, безумовно, привернуть увагу такі документи:
- Орлик Пилип. Конституція, маніфести та літературна спадщина: вибрані твори. – К., 2006.
- «Пакти і Конституції Української козацької держави». – Львів, 2011.
- Конституція України: науково-практичний коментар. – Х., 2012.
- Права людини в Україні. – К., 2012,
а також періодичні видання, на сторінках яких обговорюється внесення змін до Основного Закону.
Сподіваємося, що запропонована книжкова виставка допоможе усім бажаючим розглянути основні етапи становлення та розвитку Конституції України.


22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

До Дня скорботи

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день війська гітлерівської Німеччини вторглися на територію Радянського Союзу, порушивши Договір про ненапад. Розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника.

«У цей день почалася війна. Пам’ятаємо» - під такою назвою в читальному залі діє виставка-реквієм.

На експозиції представлені такі видання: збірники «Пам'ять серця», «Україна і український народ у Другій світовій війні» (в 4-х кн.), двохтомник історичних нарисів «Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ століття», книги пам’яті України «Безсмертя» та «Подвиг на віки», «Україна в полум’ї війни. 1941-1945», М.Коваль «Україна в Другій світовій і Великій Вітчизняній війнах (1939 – 1945 рр.)», І. Мукольський, О. Лисенко «Звитяга і жертовність: українці на фронтах Другої світової війни», К. Нікітенко «1941: Злочин і покарання. Причини поразок Червоної армії», І. Патриляк, М. Боровик «Україна в роки Другої світової війни» та інші.

Тож запрошуємо усіх до перегляду виставки, тим самим віддаючи шану всім українським борцям, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників. Згадуючи жертв ІІ світової війни, пам’ятаймо і шануймо сьогоднішніх Героїв, які борються за вільну, незалежну українську державу.


Світ друкованого слова

В читальному залі бібліотеки презентується підбірка цікавих журналів різної тематики: бізнес, політика, історія, рукоділля.
Пропонуємо користувачам поринути у «Світ друкованого слова» та ознайомитися з новинками періодичних видань. А саме, журнали «COSMO LADY”, «COSMOPOLITAN”, «Женский журнал для тех, кто хочет жить счастливо» знайомлять із цікавими життєвими історіями, колекціями одягу від провідних дизайнерів, простими й вишуканими кулінарними рецептами, яскравими та екзотичними подорожами тощо. Вишивка, в’язання, бісер, скрапбукінг, декупаж, ліплення, орігамі, миловаріння, м’яка іграшка, квілінг, макраме і багато іншого на вас чекає у журналі «HANDMADE». Поради по садівництву, городництву та домогосподарству друкують журнали «Дім. Сад. Город», «Огородник», «Любимая дача», «Мой прекрасный сад». Відкрити свій внутрішній потенціал і бути успішним та ефективним у різних сферах життя сучасному користувачу допоможе журнал «Колесо жизни». На вас також чекають унікальні видання для любителів історії, подорожей, загадкових явищ: «Загадки історії», «Тайны ХХ века», «Загадки и тайны».
Користувачам, які хочуть довідатися про новинки вітчизняної літератури, допоможуть журнали «Дніпро», «Літературний Чернігів». Журнали «Дивослово», «Українська мова і література в школах України» пропонують усе найактуальніше вчителям-словесникам, шанувальникам рідної мови і літератури. Свою періодику в бібліотеці знайдуть радіолюбителі, користувачі комп’ютерів, бухгалтери.
Юнацький відділ пропонує широкий вибір періодики для молоді – «Лиза», «OOPS”, “Юная леди» та інші. Діти із задоволенням прочитають свіжі номери «Пізнайка», а також журнали «Жасмін» та «Академія Саморобкіна».

Періодика в бібліотеці

Працівники бібліотеки раді бачити прилучан і гостей міста в читальному залі, де кожен знайде необхідну інформацію.


Довкілля б’є на сполох

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 1972 році у Стокгольмі на Всесвітній конференції по захисту навколишнього середовища, щоб привернути увагу світової громадськості до проблем екології.
Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації, зокрема, і нашої країни.
В читальному залі презентовано виставку-дайджест «Довкілля б’є на сполох», яка висвітлює найважливіші аспекти сучасного стану навколишнього природного середовища та збереження довкілля як в Україні, так і на теренах Чернігівської області.

Про навколишнє середовище

Матеріали виставки спонукають до осмислення та усвідомлення єдності системи «природа – суспільство – людина», де людина – це частина природи і її розвиток є фактором змін самої природи; розповідають про клімат, рослинний і тваринний світ України; про взаємозв'язок природи і людини, значення екологічних заходів збереження природи і здоров’я людей, про необхідність формування звичок екологічної поведінки.

Про навколишнє середовище 2

Присутні підтримали акцію «Збережи довкілля», метою якої є безкоштовний збір від населення відпрацьованих батарейок. Запропоновано використані батарейки не викидати на смітник, а принести до спеціального контейнера в бібліотеку.


Уроки Перемоги очима поколінь

До Дня пам’яті та примирення та з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни в читальному залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Уроки Перемоги очима поколінь».

Презентація виставки про війну

Видання, представлені на виставці, знову повертають до трагічних і одночасно героїчних подій в Україні в роки Другої світової війни, нагадують про тих, хто мужньо і відважно прийняв на себе страшний удар ворога і своєю стійкістю наблизив наш народ до Перемоги.
Переглянувши виставку, ви матимете змогу детальніше ознайомитися з різними виданнями про героїчний подвиг наших визволителів в роки Другої світової війни. Серед представлених на експозиції книг – фотоальбом «Миттєвості війни», альманах «Пам'ять серця», історичні нариси «Україна у Другій світовій війні: погляд з ХХІ століття», «Друга світова війна і доля народів України», «Україна у полум’ї війни. 1941-1945», А.Кентій та В.Лозицький «Війна без пощади і милосердя» та багато інших.
Заслуговують на увагу і книги, присвячені визволенню Чернігівщини від фашистських загарбників: нариси, спогади, матеріали про життєвий шлях фронтовиків – уродженців прилуцького краю.

Запрошуємо до перегляду!


Чорнобильська рана Землі

До Дня катастрофи

Чорною датою є в Україні 26 квітня, бо в ній – біль пам’яті про національну трагедію: Чорнобильську катастрофу, що забрала життя та здоров’я багатьох наших співвітчизників. Напередодні 29-ї річниці аварії на ЧАЕС у читальному залі організовано книжкову виставку-пам'ять «Чорнобильська рана Землі», яка знайомить відвідувачів з хронікою тих подій. Читачам представлені монографії, збірки документів, спогади учасників ліквідації аварії. Зокрема привернуть увагу такі видання, як тритомник «Чернігів Чорнобильський», книга колективу авторів «Біль і тривоги Чорнобиля», книга свідчень «Чорнобиль: дні випробування», книга довідково-публіцистичних мета ріалів «Чернобыль: события и уроки», фотоальбом «Чернобыльский репортаж». Виставка презентує художні твори митців слова, присвячені данній темі. Серед них повість-хроніка «Мужність і біль Чорнобиля», документальна повість Юрія Щербака «Чорнобиль», поеми Леоніда Горлача «Зона», Івана Драча «Чорнобильська мадонна» та інші.

Запрошуємо Вас для перегляду виставки!


Слово Тараса йде до людей

Виставка Т.Г.Шевченко

В ці березневі дні ми вшановуємо Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета, філософа, художника, творчість якого знають і шанують у всьому світі.

Книжково-інформативна виставка «Слово Тараса йде до людей», що експонується в читальному залі, знайомить шанувальників творчості Кобзаря з його творами та книгами про життєвий шлях Тараса Шевченка.

Серед видань, представлених на експозиції, вдячний читач зможе перегорнути сторінки безсмертного «Кобзаря», збірників поезій та поем.

Про нелегку долю поета розповідають такі книги: «Вічний як народ», «Доля», «Шляхами Великого Кобзаря», П.Зайцев «Життя Тараса Шевченка», І.Огієнко «Тарас Шевченко» та інші.

Доторкнутися до Шевченкового слова ближче та ознайомитися з надбаннями великого Кобзаря запрошуємо всіх, хто любить і цінує вічне і палке слово Тараса Григоровича Шевченка.


Корюківська трагедія – кривавий апогей фашизму

Корюківка

Третій рік поспіль, на початку березня, громадськість вшановує пам'ять жертв Корюківської трагедії – найбільшої за своїми масштабами і кількістю загиблих кривавої каральної окупації мирного населення у Другій світовій війні.

В читальному залі розгорнуто виставку-пам'ять «Корюківська трагедія – кривавий апогей фашизму». На виставці представлені матеріали, присвячені пам’яті корюківських подій 1943 року, документи та свідчення очевидців.

Переглянувши матеріали експозиції, сучасний читач має можливість ознайомитися з одним із найбільш жорстоких злочинів нацистів у війні в Європі.


Михайло Вербицький – автор уславленого гімну

Вербицький

З метою належного відзначення у 2015 році 200-річчя від дня народження автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького та у зв’язку з 150-ю річницею першого публічного виконання національного гімну «Ще не вмерла Україна і слава і воля» в читальному залі організовано виставку-ювілей «Михайло Вербицький – автор уславленого гімну».

На виставці представлені твори Михайла Вербицького та документи про життя і діяльність композитора.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися із виставкою, яка триватиме до 15 березня 2015 року.


Хай слава героїв стукає в наші серця

Небесна сотня

В Указі Президента України "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні зазначається: «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, постановляю:
1. Установити в Україні День Героїв Небесної Сотні, який відзначати щорічно 20 лютого.»
В пам'ять про полеглих за майбутнє країни в читальному залі експонується постійно діюча виставка-вшанування «Хай слава героїв стукає в наші серця».
Переглянувши літературу, представлену на виставці, ви матимете змогу ознайомитися з інформацією про справжні причини виникнення революції, прагнення та цілі героїв Майдану, що не пошкодували навіть життя заради Батьківщини.

Запрошуємо бажаючих відвідати виставку!


Афганістан:
через роки,
через відстані

Афганістан

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ої річниці виведення військ з Афганістану, який в Україні офіційно відмічається 15 лютого, в читальному залі організовано виставку-реквієм «Афганістан: через роки, через відстані».

Серед видань, представлених на експозиції, читач знайде документальний матеріал про афганську війну, а також спогади ветеранів-афганців та членів їх сімей. Особливо в час воєнних дій на Сході нашої держави, актуальні діалоги з воїнами-афганцями, опубліковані в черговому номері газети Прилуцької спілки ветеранів Афганістану «Чесне слово». В інтерв’ю земляки згадують свою, опалену війною, молодість і розмірковують про головні цінності життя.

Сподіваємось, що перегляд книжкової виставки знайде відгук у душах прилучан, особливо молоді.

Чекаємо на Вас!


Трагедія Голокосту: уроки людства

Голокост

Голокост (винищення) - це термін, яким в історіографії називають геноцид євреїв, здійснюваний нацистами напередодні та під час Другої світової війни.
За пропозицією Європарламенту щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день радянські війська звільнили найбільший нацистський табір, знищили Освенцім.
З нагоди цієї дати читальний зал презентує виставку-реквієм «Трагедія Голокосту: уроки людства». На ній представлена література, яка знайомить користувачів з трагічною історією єврейського народу. Особливу увагу привертає праця Кноппа Г. «Голокост. Невідомі сторінки історії» про геноцид європейський євреїв нацистами, яка побудована на новітніх даних, багаторічних дослідженнях. Користувачі мають змогу ознайомитися з «Книгою пам’яті», в якій представлений поіменний список жертв Голокосту в місті Прилуки.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з документами, представленими на виставці.


«Єдина Україна – навіки разом»

Єдина Україна

На довгому і тернистому шляху українського народу до заповітного ідеалу соборності, злука УНР і ЗУНР – подія великого історичного значення.

Сьогодні, як ніколи, актуальною є потреба ще раз оглянути той тернистий шлях утвердження власної державності, з твердим переконанням того, що знання свого минулого не може не підказувати пряміших шляхів до майбутнього.

З нагоди святкування Дня Соборності України в читальному залі прилуцької міської бібліотеки імені Любові Забашти організовано виставку-екскурс «Єдина Україна – навіки разом». На виставці представлена література, яка висвітлює основні етапи поборницького процесу, матеріали, яка визначають історико-правові аспекти передумов і наслідків підписання Акту злуки УНР та ЗУНР.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися із виставкою.


Україно!
Ти для мене диво...

Ти для мене диво

8 січня українська спільнота відзначає народження українського поета Василя Симоненка. Він належав до генерації «шістдесятників», яка у 60-70-х роках являла собою внутрішню моральну опозицію до радянського тоталітарного державного режиму.
До відзначення 80-річчя від дня народження Василя Андрійовича Симоненка читальний зал презентує виставку-портрет.

Запрошуємо всіх зацікавлених до перегляду виставки!


«Інформація душі, матриця почуттів Лілії Черненко»

Інформація душі

10 грудня о 13.00 в читальній залі міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відбудеться творчий вечір Лілії Бондаревич-Черненко «Жіночі медитації від Лілії Черненко». До уваги користувачів запропонована книжкова виставка «Інформація душі, матриця почуттів Лілії Черненко», на якій представлені всі книги авторки. Це «Зона грає блюз», «Красавік кахання», «Прошлогодний дождь», «Ми всі подорожні», «Жінка, яка дещо знає», «Густынские этюды».

У центрі уваги нова книга поетеси «Медитації», презентація якої відбудеться під час творчої зустрічі.

Запрошуємо всіх бажаючих відпочити від буденної суєти і погостювати на маленькій жіночій планеті під назвою «Жіноча доля».


«Майбутнє без СНІДу»

Виставка про СНІД

1-6 грудня в читальному залі міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом експонується книжкова виставка «Майбутнє без СНІДу».

До уваги користувачів представлені видання із фондів бібліотеки, що висвітлюють проблему СНІДу, яка несе в собі серйозну загрозу для життя людей.


«Посмішкою дитини співає щастя»

19 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відкрилась виставка фотоаматорів Прилуччини «Посмішкою дитини співає щастя».
Ця виставка вперше проходила на конкурсній основі, тому викликала неабиякий інтерес серед прилучан. До конкурсу долучилось чимало учасників, але організатори змогли вибрати 36 робіт, саме стільки скільки може вмістити виставкова площина бібліотеки.
ЖуріКомпетентне журі, до складу якого увійшли професійний фотомайстер Віктор Молодий, фотоаматор Євгенія Жежерун, прилуцький художник Анатолій Риженко, начальник відділу культури Оксана Швидка та психолог відділу освіти Оксана Швидкова, із неприхованою складністю визначили призові місця.
Так, переможцем став Олександр Індило із світлиною «У сніжну зиму веселіше», друге місце у Ніни Горбань, фото «Не у тій капусті, що гроші, а в тій, що лопухи», третє - у Людмили Трошиної за фото «У жіночих руках тримається щастя». Були визначені два фото-переможці у номінації «глядацькі симпатії». Ними стали фото Владислава Скочія «Щастя буває різним» та Євгенії Хитрик «Я прикрасила собою світ». Родзинкою конкурсу став вибір-ексклюзив світлини від наймолодшого гостя свята трирічного Олега Савченка. Він визначив найкращим фото Людмили Самусенко «Я запрошую вас у свій казковий світ». Всі переможці отримали призи від спонсора конкурсу, яким став магазин «Енергія світла».
Маленькі гостіВиставка триватиме протягом літнього періоду. Саме у такий спосіб заклад хоче додати оптимізму українцям у тій ситуації, що склалась у країні. Адже заради щасливого сміху дитини варто жити і захищати свою країну.

«Друге життя»

5 червня на юнацькому відділі міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відбулась виставка робіт із вторинної сировини «Друге життя», авторами яких є учні ЗОШ №7 та вихованці ЦТДЮ. Подібні виставки уже традиційно відкриваються саме на початку літніх канікул, щоб зосередити увагу на збереженні навколишнього середовища та виховати у користувачів бібліотеки екологічну культуру.
Учитель трудового навчання ЗОШ №7 Гіль Наталя Іванівна розповіла про шкідливий вплив на людину та навколишнє середовище пластику та пластмаси і розповіла про використання пластикових виробів у мистецтві та домашньому господарстві.

Гіль Н.І.

Керівник дівочої школи «Ассоль» ЦТДЮ Яременко Ірина Володимирівна розповіла про виготовлення картин із соломки та пір’я.Діти біля виставки
Присутні із цікавістю переглянули відеомайстер-клас із виготовлення садових прикрас із пластикових пляшок.

«Корюківка, 1943: злочин проти людяності»

1-2 березня виповнюється 70 років від дня Корюківської трагедії. Вся Україна, весь світ схиляє голови перед пам’яттю невинно страчених і спалених мешканців Корюківки. Ця кривава акція була проведена каральним загоном за наказом начальника штабу 399-ї головної польової комендатури Байєра Бруно. Карателі вбили майже 7000 місцевих жителів, спалили 1290 будинків. Але цього їм виявилося замало, 9 березня вони повернулися, щоб стерти містечко вщент.
КорюківкаНапередодні 70-х роковин цієї трагедії Прилуцька міська центральна бібліотека ім. Л. Забашти підготувала книжкову виставку «Корюківка, 1943: злочин проти людяності». Увазі користувачів запропоновано історико-бібліографічні матеріали, дослідницькі нариси, інформаційно-довідкові матеріали, статті з періодичних видань, свідчення очевидців.
Центральне місце на виставці займає четвертий том «Книги пам’яті України», присвячений загиблим на фронтах, померлим від ран, зниклим безвісти воїнам, партизанам і підпільникам які проживали на території Корюківки та Корюківського району.
Особливу увагу відвідувачів хотілося б звернути на збірник документів і матеріалів «Корюківка, 1943: злочин проти людяності» підготований Українським інститутом національної пам’яті, Чернігівською обласною адміністрацією, Корюківським історичним музеєм. У збірнику зібрані документи які засвідчують страшний злочин нацистів, яскравим підтвердженням якого є вражаючі свідчення очевидців. Видання має наукову цінність і призначено для істориків, краєзнавців, вчителів і викладачів та всіх, хто цікавиться історією України.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати міську центральну бібліотеку та ознайомитися з матеріалами книжкової виставки.

«Веселе Різдво»

Креативне рукоділля
Зимові канікули – це час розваг, відпочинку і творчості. На юнацькому відділі міської центральної бібліотеки в ці дні була відкрита майстерня «Креативного рукоділля», яка працювала під девізом: «У різдвяні пакунки – мистецькі подарунки». Відвідувачі мали змогу навчитися працювати з папером в техніці квілінг, перетворюючи його в квіти, бджілки, снігурі і т.д. такої майстерності вчили вихованці Центру творчості дітей та юнацтва на чолі з керівником Чередніченко М.Г.
Наталія Гіль продемонструвала майстер-клас із плетіння виробів паперовими трубочками. Цікаві вироби із креативно використаного паперу створили цікаву і яскраву виставку «Веселе Різдво», яка почала діяти на юнацькому відділі з 10 січня і буде експонуватися протягом місяця.

«Рівнодення душі»

Зустріч з О. Індилом6 грудня в міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відкрилась фотовиставка молодого фотоаматора Олександра Індило «Рівнодення душі». За фахом Олександр Володимирович банкір. Він є директором Прилуцького відділення Правексбанку.
Фотографією захоплюється досить давно, але лише зараз визначився з напрямком у мистецтві – це пейзаж.
Зустріч з О. ІндиломНа його роботах краєвиди міста Прилуки та малої батьківщини – села Воловиця Борзнянського району.
Фотосвітлини аматора вразили гостей ліричністю і піднесеністю, про що зазначили присутні на заході.
Людмила Яковенко відзначила роботи Олександра на полотні. Одним із перших у Прилуках до такої техніки виконання фотографії приступив саме її чоловік, член Спілки фотохудожників України Володимир Яковенко.
Фотомайстер В’ячеслав Скочій зробив наголос на тематиці окремих фото, а психолог Катерина Малярова на тому, який вплив світлин на настрій людини.
Директор бібліотеки Людмила Трошина зробила наголос на влучних назвах фотографій і побажала, щоб рівнодення душі у майстра тривало якомога довше.
Музичні композиції викладачів музичної школи ім. Л. Ревуцького Катерини Широкої, Світлани Щербини та Алли Крягельської стали влучним доповненням до відпочинкової атмосфери в читальній залі бібліотеки.

"Крилаті міражі"

Крилаті міражіВиставка робіт в техніці батик19 вересня в міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відкрилась виставка робіт в техніці батик учнів творчої майстерні «Народні промисли» Центру творчості дітей та юнацтва «Крилаті міражі». Про історію створення такого напрямку мистецтва розповіла керівник майстерні Кулик Ю.А.

Юні художниці Діана Данилів та Аліна Оверченко розповіли про методи розпису тканини.
Присутні переглянули фільм про Харківське підприємство «Ярославна», яке славиться тканинами, що розписані в техніці батик.
Директор бібліотеки Трошина Людмила Іванівна побажала юним майстрам натхнення та побільше довершених робіт.
Кiлькiсть переглядiв: 2042

Коментарi