Презентація книги Ганни Арсенич-Баран «Муська»

Напередодні державних свят - Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України - до міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти завітала щира українка, справжня патріотка українського слова, голова Чернігівської обласної організації НСПУ, авторка 14 поетичних та прозових збірок, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти Ганна Арсенич-Баран.

Арсенич11

Головною темою зустрічі стало знайомство із новим романом авторки «Муська», в основу якого покладено історичні події України, починаючи від часів ОУН-УПА до подій на Донбасі.У центрі уваги три жіночі долі, яких обєднує єдине бажанняжити у своїй країні і мати рідну землю під ногами. Пані Ганна щиро, із великою любов’ю до своїх героїв, розповіла про роботу над романом: про поєднання реального і авторського домислу, про структуру роману і народження художніх образів, про роботу над збереженням мовного окрасу жителів різних регіонів України та вкраплення авторських роздумів про сутність людського життя.

Арсенич22

У другій частині зустрічі відбувся діалог із присутніми на заході вчителями-філологами, бібліотекарями, письменниками міста та читачами книгозбірні про Закон про мову та новий правопис в українській мові, адже Ганна Арсенич-Баран вносила пропозиції до закону про правопис, є авторкою інтернет-групи «Плекайте мову» в соцмережах та протягом останніх трьох років веде безкоштовні курси з української мови в Чернігові.

Арсенич33

Прилучани широ дякували гості із Чернігова за приїзд та спілкування, виказуючи велику повагу до її творчості, захоплення її красним словом і жіночою привабливістю.


Відкриття бібліотечного простору

Сучасна громада – це та громада, яка живе у ногу з часом, яка переймається не тільки економічним і політичним життям країни, а і уболіває за розвиток культури і просування новітніх технологій у життя суспільства. Бібліотека є невід’ємною частиною інформаційного, освітнього і культурного життя громади.
21 серпня в центральному мікрорайоні міста, де знаходиться Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти, відкрився бібліотечний простір (бібліо-place) під відкритим небом. Мета такої бібліотечної інновації – удосконалення форм і методів діяльності бібліотеки, залучення жителів міста до книгозбірні та вихід бібліотеки за межі стін закладу.
Давню ініціативу працівників бібліотеки допоміг втілити у життя депутат Прилуцької міської ради Володимир Мазуренко. Саме він приклав максимум зусиль для модернізації вуличної території біля бібліотеки і виділив із власних депутатських коштів 40,5 тис. грн. До реалізації проекту долучились депутати міськради Іван Тютюнник (35 тис. грн.). Ігор Дубровський (5 тис.грн.), Віктор Копачевський (5,5 тис. грн.), Олександр Дубовик (2 тис. грн.).

Бібліопростір2

На відкритті бібліомайданчику виступали начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор центральної книгозбірні Людмила Зубко, депутати Прилуцької міської ради Володимир Мазуренко та Віктор Копачевський, голова комітету самоорганізації центрального мікрорайону міста Валентина Тищенко. Головним меседжем виступів було ствердження доцільності осучаснення території, яка стане не тільки територією для бібліотечних креативів а й місцем культурного відпочинку жителів мікрорайону.

Бібліопростір1

Ведуча заходу Ніна Горбань зробила огляд літератури, представленої на вуличній виставці і наголосила, що напередодні державних свят – Дня Державного Прапора і Дня Незалежності – бібліотека презентує нову тематичну літературу, яку отримала за Програмою поповнення бібліотечних фондів за розподілом українського інституту книги.

Бібліопростір3

Жителька мікрорайону Віталіна Тихановська відмітила, що давно користується послугами бібліотеки і їй завжди цікаво спостерігати за розвитком і вдосконаленням діяльності закладу. Її донька Богдана прочитала вірш, який нещодавно знайшла в книзі, взятій на юнацькому відділі книгозбірні.Прилуцька поетеса Світлана Коробова зачитала власну поетичну присвяту Прилуцькій бібліотеці.
Всі присутні з задоволенням долучились до перегляду виставки та майстер-класу з виготовлення книжкових закладок, який у ході заходу проводила вчителька гімназії №5 ім. В. Затолокіна Оксана Чепурна.

Бібліопростір4

Перший день роботи бібліоплейсу пройшов у музичному супроводі та святковому піднесеному настрої присутніх.

Творчий вечір Лідії Афанасіївни Скотнікової
«Її доля обрала творити добро»

14 серпня у читальній залі міської центральної бібліотеки ім. Л.Забашти відбувся творчий вечір голови Прилуцького клубу книголюбів «Джерело» Лідії Афанасіївни Скотнікової «Її доля обрала творити добро».
Лідія Афанасіївна тридцять п’ять років віддала педагогічній діяльності, присвячуючи всю себе учням і студентам.
Протягом сорока п’яти років живе життям клубу «Джерело». Все своє життя вона поєднала із книгою, мистецтвом, театром.
Фесенко Т. і Скотніоква Л.
Ювілярку вітала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шкуренко, начальник відділу культури Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор МЦБ ім. Л.Забашти Людмила Зубко, заступник директора, голова профспілки педколеджу Олександр Нечай, викладач кафедри філології педколеджу Олена Сидоріна, директор Прилуцької районної бібліотеки Валентина Тарасенко, заступник голови книголюбів Галина Ворончихіна, місцеві письменники Ніна Ткаченко та Світлана Коробова.

Мовчан К. і Скотніоква Л.

Протягом вечора гортались сторінки біографії ювілярки, ряд відеороликів розкрили творчу діяльність Лідії Афанасіївни.

Директор і Скотніоква Л.

Вечір пройшов у теплій душевній атмосфері спогадів і побажань.


Зустріч із чернігівською поетесою, авторкою пісні «Козачка» Надією Галковською

У Всесвітній день вишиванки у читальній залі Прилуцької міської бібліотеки імені Любові Забашти було по-особливому піднесено і святково. У цей день до закладу завітала головна козачка української поезії, чернігівська поетеса, авторка відомої в Україні і за її межами пісні «Козачка» Надія Галковська. Зустріч із авторкою пісенного шлягеру 20 століття розпочалась із прослуховування пісні «Козачка» у виконанні Раїси Кириченко, яка дала всесвітню відомість твору, та приємним сюрпризом від самої Надії Галковської – авторським виконанням пісні під особливий музичний супровід у фонозаписі. Авторка поділилась історією створення пісні у тандемі із композитором Миколою Збарацьким.
Надія Миколаївна у бесіді із залом наголосила про важливість Дня вишиванки у житті країни. «Саме у кроях і вишиваних символах вишиванки зашифровані коди поколінь і родоводів», - наголосила гостя.

Галковська1

У 2000 році Надія Галковська була відзначена канадською премією за відданість рідній мові, тому окремою темою діалогу була тема мовного питання в Україні та новоприйнятого закону про державну мову.
Поетеса читала власні вірші із збірки поезій «Козачка» та вірші, які недавно вийшли з-під пера. Окремою темою для спілкування стала громадська діяльність чернігівчанки. Вона стояла у витоків чернігівського товариства «Просвіта», зараз є депутатом Чернігівської райради.
Нещодавно вийшла друком нова книга Надії Галковської «Козацькими шляхами». Це прозовий дебют письменниці на історичну тему, де реальне і містичне переплітаються у часовому вимірі трьох століть України. «Книга заслуговує окремої презентації і уваги до себе», - зазначили присутні на заході, сподіваючись на наступну зустріч із авторкою.
Надію Миколаївну квітами, посмішками і щирими словами подяки за творчість вітали начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор міської бібліотеки Людмила Зубко, прилуцька письменниця, член Спілок письменників України і Білорусі Лілія Черненко, голова Прилуцького товариства «Просвіта» минулих років Валентина Грибенко.

Галковська2

Музичними вітання гості із Чернігова дарував дует народного фольклорного колективу «Горлиця» у складі Тетяни Глущенко та Валентини Степаненко, юні козачата вихованці козацького куреня імені Івана Сірка дарували козацький гопак із елементами бойових мистецтв. Поезії Надії Галковської читали учні гімн. №1 ім. Г. Вороного (кер. Ю. Гайдаєнко). Літературну композицію за творами Ліни Костенко, Олександра Олеся та ін. підготував «Зразковий художній колектив» Студія театрального мистецтва «Казкар» ЦТДЮ (кер. Ю. Сікалова). Вітальний вірш до Всесвітнього дня вишиванки читала переможниця районних, обласних та міжнародних конкурсів декламаторського мистецтва, учениця гімназії №5 ім. В. Затолокіна Вікторія Рута (кер. Н. Бойко).
Зустріч пройшла у піднесеній, теплій атмосфері та стала справжнім святом українства із непідробними щирими емоціями.


Вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2018

27 лютого в міській центральній бібліотеці відбулось вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті»-2018.
Захід розпочався літературною композицією «Любов Забашта очима сучасників», яку підготували учні гімн. №1 ім. Г. Вороного.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко привітала всіх учасників конкурсу і подякувала за роботу із літературним словом. «Не кожен початківець слова може сміливо заявити про себе, - наголосила вона у виступі, - але міська преміє дає можливість спробувати. Тому всі учасники конкурсу відмічені дипломами».
Голова журі премії, член Спілок письменників України і Білорусії Лілія Черненко оголосила список журі конкурсу та розповіла про роботи конкурсантів. Щоб не знецінювалась премія і зберігався дух конкуренції члени журі вирішили І і ІІ премію не присуджувати. Дипломантом ІІІ ступеня стала вихованка районного Будинку школяра Єлизавета Москаленко, за підбірку поезій та прозових творів.
За багаторічну дослідницьку діяльність та збереження культурно-історичної спадщини Прилуцькогокраюдипломом міської літературно-мистецької ім. Л. Забашти «Квіт папороті»-2018 та грошовою винагородою у сумі 1000 грн. нагороджено Анатолія Григоровича Риженка, за публіцистичні дописи про відомих особистостей краю.
Самобутність, колорит і автентичність слова члени журі відмітили у поетичному доробку «Було колись, було…» Анатолія Логвиненка, Тому автора було відмічено дипломом міської ради та грошовою винагородою у сумі 1500 грн.

Забарний1

Цьогорічним лауреатом премії став літературознавець, поет, прозаїк, драматург, член НСПУ та НСЖУ письменників України, кандидат педагогічних наук, доцент, лауреат багатьох престижних премій Олександр Забарний, за книгу «Обриси на серці». Олександр Вадимович у своєму виступі наголосив, що премія «Квіт папороті» дуже важлива для нього. Він береже в пам’яті образ Любові Забашти, коли вона приїжджала у школу №4, де він навчався, це повага земляків до нього і визнання його творчості.

Забарний2

Творчим дарунком для переможця став уривок із ліричної драми Олександра Забарного «Грішниця» у виконанні акторів народного аматорський театру «Рампа» ( кер. Заслужений працівник культури України Анатолій Кизим).

Забарний3

Музичним обрамленням свята слова стали музичні вітання від ансамблю «Компанія» Зразкової студії «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв (кер. Заслужений працівник культури України Надія Ратинська) та колективу «Джерело» МБК (кер. Сергій Дубовик).

Директор книгозбірні Людмила Зубко привітала всіх учасників конкурсу, подякувала членам журі за об’єктивну працю і побажала всім присутнім творчого настрою на майбутні перемоги.


Персональна виставка Владислава Готчієва «Живопис до кави»

27 лютого в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Л.Забашти відбулась персональна виставка Владислава Готчієва «Живопис до кави».

Готчієв2

На виставці представлені 24 олійні роботи автора у різних техніках.

Пан Владислав має технічно-економічну освіту, але в нагоді стали уроки образотворчого навчання в Астраханській художній школі при художньому училищі ім. Власова.
Із 2013 року Владислав став більше віддавати себе образотворчому мистецтву, поєднуючи потребу душі із підприємницькою діяльністю, і, як результат, до ста робіт уже роз’їхались по світу.
Глядачі визнали цікавими урбаністичну тему міських пейзажів, портрети відомих особистостей та осінні натюрморти автора.
Владислава Васильовича вітали прилуцькі художники Анатолій Риженко, Володимир Соловей, друзі, рідні та інші.

Готчієв1

Директор бібліотеки Людмила Зубко побажала, щоб ця виставка стала успішним стартом для творчого розвитку та подальших успіхів пана Владислава.


«Каламарчик веселого настрою»

«Каламарчик веселого настрою»… Звучить як справжні ліки від суму і хандри. А так називається книга нашої землячки Катерини Василенко. Народилась пані Катерина у селищі Шевченкове, що на Прилуччині. Широкому загалу поціновувачів свого таланту землячка більш відома як естрадна співачка, заслужена артистка України: про неї знято музичний фільм «І розцвіла душа моя піснями», видано три компакт-диски. Читачі ж бібліотек знають її за книгами гуморесок для дорослих та дитячих книжечок.

До бібліотеки надійшла іще одна книга «Каламарчик веселого настрою», упорядником якої є Борис Василенко. У книзі вміщені авторські пісні, гуморески, вірші для дітей та оповідання для дорослих. Книга розрахована для широкого кола читачів.

Каламарчик1

Запрошуємо в Прилуцьку міську центральну бібліотеку ім. Л.Забашти насолодитися читанням!


4 жовтня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась зустріч із поетесою, прозаїком, драматургом, членом Спілки письменників України, Спілки краєзнавців України, головним редактором веб-порталу «Жінка-УКРАЇНКА» Тетяною Череп-Пероганич, та ініціатором та співзасновником ГО «Вікімедія України» Юрієм Пероганичем.

Пероганич

У ході зустрічі присутні познайомились із творчим і життєвим шляхом поетеси і громадського діяча Тетяни Череп-Пероганич. Пані Тетяна розповіла про створення збірки «Материнська молитва. Українки – героям Майдану»; про діяльність веб-порталу «Жінка-УКРАЇНКА», про героїнь цього порталу, про можливість дописів і презентацій на ньому; про відвідування ювілейного 25-го Львівського Форуму видавців та про роль журналістики у сучасному житті.
Київська гостя читала власні поезії із збірок різних років видання та подарувала для книгозбірні окремі з них.
У другій частині зустрічі відбувся діалог із Юрієм Пероганичем, який є автором близько 3 тис. статей до Вікіпедії. Юрій Йосипович розповів про те, як працює дописувачем і якою повинна бути інформація.

Пероганич2

Гостей радо вітали редактор газети «Прилуччина» Віктор Криворучко, член Спілки письменників України і Білорусії Лілія Черненко, директор книгозбірні Людмила Зубко.
Зустріч пройшла у теплій домашній атмосфері, тому присутні ще довго не відпускали гостей, спілкувались, фотографувались, стояли в черзі за автографами.


«Вишиванко, моя вишиванко!»

До Дня вишиванки Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти запропонувала містянам розгорнуту вуличну книжкову виставку «Вишиванко, моя вишиванко!».

Заболотна

На виставці представлено літературу про українську вишивку, про український національний одяг, про види вишиванок у різних регіонах України.

Зубко4

Виставку доповнила колекція чоловічих вишиванок із сімейного архіву прилуцької майстрині Ірини Радченко.

Всі7

Присутні дізнались про історію виникнення свята та його святкування у різних країнах світу, про різноманітні орнаменти на українській сорочці та її магічну силу, як українського оберегу.


ВРУЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ЛЮБОВІ ЗАБАШТИ "КВІТ ПАПОРОТІ"-2017

27 лютого 2018 року у Прилуцькому міському будинку культури відбувся літературний вечір «Любов Забашта в серці прилучан», присвячений 100-річчю з дня народження поетеси та вручення літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2017.

Горбань-Кірічок

Директор книгозбірні Людмила Зубко зачитала вітальний лист сина поетеси Ігоря Забашти, про вагомість літературно-мистецької премії для міста зазначили у своїх виступах лауреати премії минулих років.

Особливу атмосферу заходу створила інсценізація «Дім Малишка – Забашти – осередок українства» по біографічних матеріалах поетів у виконанні народного самодіяльного театру «Рампа» (керівник А. Кизім), літературна композиція на вірші Любові Забашти за постановкою зразкової студії театрального мистецтва «Казкар» ЦТДЮ (керівник Ю. Сікалова).

Рампа інсенізація

Супроводжували захід музичні номери вихованців зразкової вокальної студії «Натхнення» Школи мистецтв (керівник Н. Ратинська), народного самодіяльного аматорського фольклорного ансамблю «Вербиченька» МБК та солістів МБК – О. Козленка, А. Ведмідської.

Неповторного шарму мистецькій події надала пісня у виконанні солістки Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, онуки Любові Забашти, – Олесі Забашти.
Переможців цьогорічного конкурсу привітала голова журі, заступник міського голови з питань виконавчих органів ради – Тетяна Фесенко, члени журі вручили нагороди та відмітили особливе мистецьке значення поданих робіт.
Переможцем у номінації «Лауреат» став Мірчук Володимир Васильович за добірку фотографій останніх років.

Мірчук 12

І місце у номінації «Дипломант» виборола Анна Олексієнко за підбірку робіт з образотворчого мистецтва у різних техніках.

Олексієнко3

ІІ місце у номінації «Дипломант» отримала Анастасія Коцюбинська за мистецький доробок із образотворчого мистецтва.Коцюбинська

ІІІ місце у номінації «Дипломант» посів колектив творчого об’єднання «Сузір’я» рукодільниць Прилуцької гімназії №5 імені В. Затолкіна за роботи декоративно-прикладного мистецтва в різних техніках.

Сузіря

Сподіваємося, що й надалі літературно-мистецька премія буде відкривати нові імена, знаходити своїх переможців і берегти світлу пам'ять Любові Забашти.


Щирим словом про землячку

3 лютого 2018 року на алеї Любові Забашти відбулася міська акція до 100-річчя від дня народження Любові Забашти "Щирим словом про землячку".

111

До прилучан із вітальним словом звернулася заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Тетяна Фесенко. У ході свого виступу вона підкреслила значення вшанування пам'яті поетеси у процесі збереження наступності поколінь, наголосила на ролі її творчості у контексті літературних здобутків рідного краю.

1212

Директор Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Людмила Зубко передала усім учасником заходу вітання від сина літераторки Ігоря Забашти, який, на жаль, за станом здоров'я не зміг приїхати до Прилук, але помислами був присутній на малій Батьківщині мами, а також окремо виділила основні моменти сучасної історії міста, пов'язані із іменем славетної прилучанки.

1313

Подорож сторінками біографії Любові Забашти допомогла здійснити своєю розповіддю завідуюча міською бібліотекою №2 Тетяна Бабенко, популярність дитячих творів Любові Забашти продемонстрував виступ завідуючої Прилуцької міської бібліотеки для дітей імені Павла Білецького-Носенка Євгенії Гнатів. Щиро та емоційно звернулася до прилучан поетеса Ніна Ткаченко - перший лауреат літературно-мистецької премії імені Любові Забашти "Квіт папороті".

14149

Роздзинкою міської акції став літературний блок, у ході якого усі бажаючі декламували улюблені вірші Любові Забашти.Світлана Коробова, Валентина Макаренко, Надія Леута, Яна Риженко, Тетяна Харченко та інші небайдужі прилучани, декламуючи вірші, достукались до сердець прилучан та показали красу українського слова.

110111011

Бард, поет, спражній патріот України - Віктор Погуляй продекламував власний вірш, написаний під час прогулянки Алеєю Любові Забашти. Своїм виступом митець ще раз довів, що прилуцька земля багата справжніми талантами.

222

Юлія Потіпака - представник Молодіжного центру міста Прилуки виступила перед містянами від імені молоді.
Валентина Грибенко наприкінці зауважила, що проведена міська акція дала поле для роздумів творчій інтелігенції та пересічним прилучанам.


ХІV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

ХІV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартував у Прилуках із міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти.

Докюдей1

Протягом трьох років кращі документальні фільми мають змогу переглядати прилучани і завжди перший день показів відбувається в бібліотеці.

Цього року учасниками кіноперегляду стали студенти медколеджу та учні гімназії №5 імені В.Затолокіна. Фільм «Альфредо» про шлях юнака до успіху викликав різні враження і емоції, про що дізнались під час обговорення фільму.

Докюдей2

Перед початком перегляду відбулась прес-конференція для ЗМІ. Координатор фестивалю у м. Прилуки, заступник директора з виховної роботи Прилуцької гімназії №5 ім. В.Затолокіна Тетяна Кожевнікова; координатор програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, юрист Катерина Данькова, соціальний педагог Прилуцької гімназії №5 ім. В.Затолокіна, модератор кіноклубу Тетяна Запара та головний бібліотекар юнацького відділу Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Ніна Горбань наголосили на головній меті фестивалю, ознайомили із подальшим планом переглядів у навчальних, освітніх закладах та закладах культури масті.


Виставка графічного та вебдизайну Анни Олексієнко

29 листопада у приміщенні Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відкрилась виставка графічного та вебдизайну Анни Олексієнко.

Олексієнко2

Протягом презентації йшла дискусія-переконання, чи є такий вид мистецтва справді мистецтвом.
Авторка виставки розповіла про види графічного дизайну та сфери його застосування, про власні дизайн-розробки театральних афіш, обкладинок книг та журналів, персональних сайтів.
Прилуцькі художники - Семен Кантур та Анатолій Риженко (перші вчителі Анни з образотворчого мистецтва) наголосили на тому, що графічний дизайн потребує постійної роботи над удосконаленням професійних навичок художника та відмітили майстерність виконання робіт.
Начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан привітала молоду художницю з першою персональною виставкою та наголосила, що сучасний світ стрімко прогресує, тому і з’являються нові види мистецтва.
Директор Прилуцької школи мистецтв Наталія Ярошенко дякувала колишній випускниці закладу, а тепер колезі, за креативність у своїй професійній діяльності та відмітила багатогранність таланту дівчини.
Окремою сторінкою зустрічі стала інформація про соціальну діяльність Анни: фестиваль «Писанковий Великдень», проект «Добродій».

Олексієнко3

Директор книгозбірні Людмила Зубко відмітила участь Анни у створенні книги «Це серйозно» та оформлення майбутньої книги Ніни Полив’яної «Гуморинки для дитинки» та побажала наснаги і бажання постійно рухатись вперед.


Фотоакція
патріотичного фото «Книги читати – Україну пізнавати»
до Дня Незалежності України

До Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти провела першу патріотичну фотосесію під відкритим небом «Книги читати – Україну пізнавати».
Прилуцькі фотомайстри Володимир Мірчук, Максим Дрожніков та Валентина Цербе-Несіна фотографували святкових прилучан на фоні центральної бібліотеки з українською книгою в руках.

Книгу читати1

Бібліотека експонувала тематичні виставки «Україна Незалежна», «Особистість і доба», «Ми – українці», «Літературна велич України», тому кожен міг вибрати книгу, близьку до душі.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко привітала всіх присутніх із державними святами та прийняла участь у фотоакції.

Книгу читати2

До бібліотечної альтанки завітали депутати Прилуцької міської ради Віктор Копачевський, Володимир Мазуренко, Ігор Дубровський, Іван Тютюнник, які привітали містян із Днем Незалежності та Днем Державного Прапора України та прийняли участь у фотоакції.

Книгу читати3

Лунали вірші від переможниці конкурсу читців української поезії в Іспанії Христини Сімонян, презентувались роботи бісером української тематики Марії Дорошенко та композиції із гофрованого паперу в національних кольорах учнів ЗОШ №3.
Фотоакція була необмежена в часі, тому прилучани, почуваючись невимушено і святково, фотографувалися сім’ями, з подругами, з колегами та друзями.

Книгу читати4


«Перлини Прилуччини» від Володимира Мірчука

Володимир Мірчук - знаний у місті майстер фотокадру. Вже протягом багатьох років займається фотомистецтвом, яке до того ж стало професією, а персональну виставку відкрив тільки недавно, 22 лютого, в міській центральній біліотеці імені Любові Забашти.
Прозора зима, багрянцева осінь чи соковите літо манять його одинаково привітно, щоб взяти фотоапарат і вирушити в мандри підглядать за плином часу.

Мірчук1

Виставка називається «Перлини Прилуччини», адже зібрала всі найвідоміші місця краю. Чи це Сокиринці, чи берег Удаю, чи прилуцькі площі, чи звичайна природа – одинаково величні, бо вдало підібраний кадр, вибране світло, вихвачений момент.

Мірчук2

Коли вдивляєшся у роботи митця, то відчуваєш гордість, що саме МИ, прилучани, живемо в цій величній красі, яку показує нам майстер. Що саме МИ відвідуємо намолені місця Густині, що саме НАШІ діти відвідують такий гордий ЦТДЮ чи витонченої архітектурної краси МБК, що тільки у НАС така бурштинова осінь і таке високе зимове небо.

Мірчук3

Ми подружились із словом “НІКОЛИ” і навчились жити невстигаючи.
Тому саме ось такі митці як Володимир Мірчук припиняють нас, і вчать бачити красу навколо.
Володимир Васильович багато працює, допомагає, підказує. Без його робіт мали б інший вигляд окремі видання, такі як “Прилуки-фортеця” чи “Густинський вісник”, наприклад , або ж книги багатьох авторів. Зовсім недавно прилучани познайомились із новою книгою Лілії Черненко-Бондаревич «Ігуменя», яку вдало доповнили фотороботи Володимира Мірчука.
Фотороботи, представлені на виставці, виконані на полотні і представлені у сучасних рамках, що додає полотнам ще більшої естетики.
Виставка діє в читальній залі протягом березня, тому запрошуємо всіх містян полюбуватися знайомими «перлинами» краю.


Нагородження переможців літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016

22 лютого відбулось нагородження переможців літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016.

Святкове дійство відбувалось у міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти.

Перша частина свята, як завжди, була побудована на творах землячки Любові Забашти. Цього року доторкнулись до музичної спадщини поетеси, адже понад 50 пісень на її вірші написано відомими композиторами такими, як Олександр Білаш, Ігор Шамо, Дмитро Луценко і композиторами-земляками – Віктором Вовком, Оленою Листопад, Юрієм Скибою.

Перед вшануванням переможців виступила голова журі, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко, яка розповіла про зміни в Положенні премії. Цього року премія вручається за літературні твори, наступного – за мистецькі. «Цього року ми не маємо лауреата, - повідомила Тетяна Михайлівна – Із появою у місті краєзнавчої премії імені Дмитра Шкоропада одна із робіт не підлягала Положенню літературної премії «Квіт папороті» і була рекомендована на краєзнавчу премію. Одна робота, яка була заявлена, не могла розглядатися конкурсною, бо відсутня конкуренція».

За ініціативи членів журі та підтримки міської ради дипломами Прилуцької міської ради було нагороджено всіх учасників конкурсу – ученицю ЗОШ №2 Тимошенко Ольгу та студентку гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Франка Радаєву Ольгу.

Дипломантом І ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 1500 грн. було визнано бібліотекаря Прилуцької центральної районної бібліотеки Надію Мариноху-Стеценко за книгу «Таємниця твого Всесвіту».

Н.Мариноха-Стеценко

Дипломантом ІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 1000 грн. нагороджено студента відділення видавничої справи та редагування Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Франка Андрія Пальоху за спроби пера.

А.Пальоха

Дипломантом ІІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 500 грн. було визнано службовця Любов Рубан за підбірку журналістських есеїв «Прилучани».

Л.Рубан

А.Дорошенко

Другим дипломантом ІІІ ступеню літературної премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» - 2016 та грошовою премією у сумі 500 грн. було нагороджено ученицю 9 класу гімназії №5 імені Віктора Затолокіна Анастасію Дорошенко за підбірку поезій.


Поетичне свято «Пелюстки почуттів Валентини Грибенко»

З нагоди Дня української писемності та мови 9 листопада у міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулося поетичне свято «Пелюстки почуттів Валентини Грибенко». Організатори свята виокремили «пелюстки», які відмітили у творчості поетки: мова, Україна, мала батьківщина, філософія, кохання та ін. Був зроблений аналіз всього творчого доробку Валентини Грибенко, але найбільша увага приділялась найновішій збірці «Дзвони любові».

Грибенко2

На святі велася розмова про значення мови в житті кожного народу, звучало багато поезій у виконанні самої авторки, учнів шкіл міста та гостей свята.

Грибенко1

Окремі твори прилучанки уже стали відомими піснями, які прозвучали у виконанні аматорського фольклорного ансамблю «Вербиченька». Режисер аматорського народного театру «Рампа» Анатолій Кизім представив моноспектакль на вірш «Продайте, діду, нам оцього дуба», а фотомайстер Володимир Канавець створив на нього відеоролик, який і презентували в бібліотеці.


«З Україною у часі» - зустріч міських поетів, письменників та молоді міста із поетесою з Болгарії Анною Багряною

«З Україною у часі» - саме так називалась зустріч міських поетів, письменників та молоді міста із поетесою з Болгарії Анною Багряною. Анна -лауреат багатьох престижних премій як в Україні, де народилась, так і в Македонії та Болгарії, де вона періодично проживає. Серед них Міжнародна україно-німецька премія ім. О. Гончара, Міжнародна літературна премія «Срібне лелече крило» (Болгарія), літературно-мистецька премія ім. Пантелеймона Куліша та багато ін.

Багряна1

Анна пише поезії, прозу, драматичні твори та малює.
Про все це вона розповідала в читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти.
Зустріч пройшла у вигляді довільного спілкування із прилучанами про поезію та її місце в сучасній Україні, про роль літературного слова в патріотичному вихованні та відродженні національної свідомості, про сприйняття української літератури за кордоном та ін.
Гостю привітала заступник міського голови з питань органів виконавчої ради Тетяна Фесенко, художник Анатолій Риженко, поети Валентина Грибенко та Євген Постульга, юні початківці слова.

Багряна2

Авторка подарувала власні книги та книги македонських письменників бібліотекам міста.


Презентація книги прилуцького краєзнавця Миколи Куриленка «Прилуцький футбол»

21 червня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулась презентація книги прилуцького краєзнавця Миколи Куриленка «Прилуцький футбол». Микола Іванович пішов із життя у 2008 році, але залишився краєзнавчий архів напрацювань, який упорядкував син Артур, і коштом депутата Чернігівської обласної ради, Почесного громадянина м. Прилуки Анатолія Мірошніченка та мецената В’ячеслава Нестеренка книга побачила світ.

 Книга М.Куриленка1

Книга вміщує інформацію про зародження футболу у нашому місті, про футбольні звершення перших футбольних команд 50-х років до сьогоднішніх футбольних турнірів у незалежній Україні.

 Книга М.Куриленка3

Оплесками вітали директора прилуцького стадіону «Супутник» Криштопу Сергія Оександровича, який 38 років свого життя віддав роботі прилуцького стадіону.

Книга Куриленко4

Хвилюючими виявились ностальгічні відео старого футболу, футбольних матчів збірної СРСР 50-60 років.

Присутні переглянули фільм «Літописець прилуцького краю» про краєзнавчі дослідження Миколи Куриленка.

Про великий внесок Миколи Куриленка у відновлення прилуцьких церков і монастирів та відродження духовності краю говорила член Спілок письменників України і Білорусі Лілія Черненко у своєму виступі.

 Книга М.Куриленка2

На презентації книги були присутні помічник депутата обласної ради Анатолія Мірошніченко Марія Шаболтас, меценат В’ячеслав Нестеренко, директор дитячої футбольної школи Харченко Віктор, тренери та юні футболісти.


Творчий вечір Лілії Бондаревич-Черненко «Жіночий погляд на війну»

26 травня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся творчий вечір «Жіночий погляд на війну» письменниці,члена Спілки письменників України та Білорусі Лілії Бондаревич-Черненко. У ході заходу була презентована нова книга «Прощена неділя» – повість у монологах.

Жіночий погляд3

Книга присвячена світлій пам’яті Героїв Небесної Сотні й воїнів АТО, наших земляків, яких було вшановано хвилиною мовчання.
Багато шанувальників таланту Лілі Василівни прийшли привітати авторку із виходом у світ її книги.

Жіночий погляд2

Монологи із нової книги читала сама авторка та ведуча заходу Оксана Проценко.

Письменницю вітала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Тетяна Фесенко, начальник відділу культури і туризму Прилуцької міської ради Катерина Мовчан, директор міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти Людмила Трошина, воїни-учасники АТО, голова клубу книголюбів «Джерело» Лідія Скотнікова, режисер міського будинку культури Катерина Аніщенко та багато інших шанувальників пера пані Лілії.

Жіночий погляд1

Віра й надія на перемогу нашого народу у боротьбі за свою незалежність – ось головна тема зустрічі.