• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Про бібліотеку

Фото бібліотеки
Міська центральна бібліотека імені Любові Забашти вважається головною бібліотекою міста, координаційним центром для всіх міських книгозбірень. Вона є справжнім осередком інформації, духовності та культури. Щороку її відвідує понад 18 тисяч користувачів, яким видається близько 370 тис. примірників літератури. Фонд усіх бібліотек міста складає науково-популярна, технічна, художня та довідкова література – 179 тисяч примірників. Уся робота колективу бібліотеки спрямована на допомогу читачам. Створена ефективна система інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів.
Здійснюючи довідково-бібліографічне обслуговування в книгозбірнях щорічно обслуговується більш ніж 400 тис. користувачів, яким видається майже 14 тис. усних та письмових довідок.
Бібліотека2
Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти заснована ще в ХІХ столітті, у 1882 році з метою дати мешканцям міста Прилуки та Прилуцького повіту користуватися книгами загального змісту: часописів, газет та спеціальних видань. Кошти бібліотеки на той час складалися з щорічних надходжень з міського бюджету, з плати за читання книг та плати за затримку книг більше дозволеного строку, що було затверджено Статутом бібліотеки. Більш як через 110 років її скромне приміщення з фондом близько 80 тисяч книг перетворилося на сучасний просвітницький та культурно-масовий центр з абонементом, читальним залом, юнацьким відділом, Інтернет-центром і відділом літератури іноземними мовами, при якому діє гурток з вивчення англійської мови.

Кімната-музей Л.Забашти

З 2003 року бібліотека носить ім’я славетної землячки Любові Забашти. Завдяки сину поетеси Ігорю Забашті, створено музейну кімнату, де знаходяться книги, документи, обстановка робочого кабінету, особисті речі поетеси.
Лауреат, дипломанти, гості свята
З 2005 року бібліотека є організатором проведення конкурсу на отримання літературно-мистецької премії імені Любові Забашти, заснованої Прилуцькою міською радою, яка присуджується за самобутні літературні та мистецькі твори, що оспівують Україну і її славних подвижників, красу Приудайського краю, несуть любов до матері, до родини і свого народу, до рідної мови.
/Files/images/IMG_0722.JPG
У 2004 році в міській центральній бібліотеці за фінансової підтримки Посольства США в Україні відкрито Інтернет-центр. Це сприяє розширенню інформаційних можливостей і відкриває нові перспективи для книгозбірні та її відвідувачів.
Міська центральна бібліотека імені Любові Забашти у 2007 році визнана кращою бібліотекою області.
Протягом п’яти років (з 2005 р. по 2009 р.) міська центральна бібліотека брала участь у Міжнародному україно-швейцарському проекті «Модель – 21», завдяки якому вийшли книги «Це серйозно!» та комплект листівок «Прилуки в часі».
У 2010 році до 925-річчя Прилук за вагомий внесок у розвиток культури міста, збагачення національних традицій, популяризацію книги та відданість бібліотечній справі книгозбірні було присвоєно звання лауреата «Прилуцького Олімпу – 2010» у номінації «Зростити душу через книгу».
Письменники за прилавком
Стала традицією культурницька акція «Письменники за прилавком», яку організовує міська центральна бібліотека під час ярмарків у місті.
Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти знаходиться по вул. Котляревського, 65.
У склад бібліотеки на правах структурних підрозділів входять: бібліотека для дітей, що знаходиться за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, буд. 257; масова бібліотека №2, що знаходиться за адресою: м. Прилуки, вул. Садова, буд. 114; масова бібліотека-філія №4, що знаходиться за адресою: м. Прилуки, в/м 12, буд. 1/107.
Прилуцька міська бібліотека для дітей - це структурний підрозділ Прилуцької центральної міської бібліотеки. Заснована бібліотека у 1932 році. Знаходиться вона за адресою: Чернігівська обл., м. Прилуки, вул. Київська, буд. 257. Графік роботи: з 10-00 до 18-00, субота – вихідний, останній день місяця – санітарний.
31 травня 2012 року тридцять перша сесія Прилуцької міської ради прийняла рішення про присвоєння Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім’я Павла Білецького-Носенка.
Міська бібліотека №2 знаходиться за адресою: м. Прилуки, вул. Садова, 114. Книгозбірня користується великим попитом у своєму мікрорайоні, є бібліотекою сімейного читання. У бібліотеці працюють досвідчені бібліотекарі - Надія ЛЕУТА, Інна Шерстобітова, Маріанна ГРЕБІНЬ. Завідує бібліотекою Тетяна Петрівна БАБЕНКО. Фонд бібліотеки складає більше 38 тисяч примірників. Один із пріоритетних напрямків роботи закладу – відродження національних традицій, виховання поваги до історії свого народу. Бібліотека постійно підтримує тісні зв’язки із загальноосвітніми школами міста № 3, 9, 14, здійснює нестаціонарне обслуговування книгою молодших школярів цих закладів, організовує для них цікаві заходи різноманітної тематики, запрошує до себе на екскурсії та бібліотечні уроки.
Бібліотека-філія №3 розташована за адресою: м. Прилуки, вул. Вавилова, 22. Ця книгозбірня є своєрідним острівцем культури для віддаленого мікрорайону міста. Тут завжди вирує культурне життя: проводяться різноманітні конкурси, вікторини, свята, цікаві зустрічі, панує атмосфера доброзичливості і взаєморозуміння. Фонд налічує близько 14000 примірників. Вас зустріне і проведе у світ книг завідуюча Людмила Іванівна ТРОШИНА.
На чисельні прохання мешканців мікрорайону в/м у 2007 році було відкрито бібліотеку-філію №4. Вона розташована у військовому містечку в філії Міського будинку культури і користується великою популярністю серед населення. Фонд бібліотеки складає близько 6000 примірників. Зустріне вас і надасть змістовну і кваліфіковану бібліотекар Людмила Віталіївна БУТЕНКО.
Книжковий фонд на 01.10.12 складає 7248 примірників, зареєстровано 16104 читачів. Бібліотека передплачує 80 назв газет і журналів. Книговидача станом 01.10.12 становить 138205.

Структура бібліотеки

1. Директор
2. Відділ обслуговування читачів:
- Читальний зал;
- Абонемент;
- Юнацький відділ;
- Відділ літератури іноземними мовами.
3. Інтернет-центр

Інформаційно-бібліографічні ресурси

1. Каталоги:
- Систематичний;
- Алфавітний.
2. Картотеки:
- Краєзнавча;
- Систематична картотека статей;
- Зведена картотека періодичних видань;
- Тематичні картотеки;
- Картотека абонентів і тем групової та індивідуальної інформації;
- Адресно-реквізитна фактографічна картотека.

Наша адреса

Чернігівська область

м. Прилуки

вул. Котляревського, 65

тел. (04637) 3-30-24

Кiлькiсть переглядiв: 3987

Коментарi

 • adminunsug

  2017-07-20 23:50:57

  online payday loan pay day loans online loans...

 • Ambar

  2013-08-29 17:34:39

  You saved me a lot of haslse just now....

 • Zuzanna

  2013-08-26 19:38:28

  Ho ho, who woluda thunk it, right? http://hftmzvgwac.com [url=http://ewnlcjjz.com]ewnlcjjz[/url] [link=http://kzaiizgf.com]kzaiizgf[/link]...

 • Vice

  2013-08-26 07:24:39

  Thanks for coitunbrting. It's helped me understand the issues....

 • Alex

  2013-08-25 03:25:26

  That int'ghsis just what I've been looking for. Thanks!...