Увага! Конкурс!

Оргкомітет літературно-мистецької премії ім. Любові Забашти «Квіт папороті» (Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти) оголошує прийом матеріалів на її здобуття.

Премія заснована Прилуцькою міською радою у 2005 році з метою підтримки та популяризації творчого потенціалу митців краю й ушанування пам’яті уродженки Прилук, поетеси Любові Забашти. Із 2016 року у Положення премії внесено зміни: відтепер її вручатимуть окремо за літературні твори й окремо за досягнення в інші види мистецтва (по черзі, через рік). Цього року до участі у конкурсі запрошуються художники, фотохудожники, флористи, майстри декоративно-прикладного мистецтва та ін. Брати участь у конкурсі можуть митці, котрі мають прилуцьке коріння. Творчі доробки повинні бути за останні три роки. Премія присуджується у двох номінаціях: лауреат і дипломант. Матеріали подаються до 1 грудня 2017 року. За поясненнями та уточненнями звертатися за адресою:

м. Прилуки, вул. Котляревського, 65

або за телефоном 3-30-24.


ПОЛОЖЕННЯ

про міську літературно-мистецьку премію

імені Любові Забашти «Квіт папороті»

1. Загальні положення

1.1. Літературно – мистецьку премію імені Любові Забашти заснована Прилуцькою міською радою.

1.2. Мета і завдання:

Премія присуджується з метою збереження культурно-історичної спадщини Прилуцького краю, всебічного сприяння розвитку обдарованої молоді, формування творчої особистості, створення в місті умов для її самореалізації, популяризації літературно - мистецької творчості.

1.3. Літературно-мистецька премія імені Любові Забашти (далі - Премія) присуджується щорічно за кращі літературно-мистецькі твори, що популяризують духовно-культурні надбання українського народу.

1.4. Літературно-мистецька премія присуджується почергово :

- 1 рік - Літературна премія.

- 2 рік - Мистецька премія.

1.5. Літературна премія присуджується за художні та публіцистичні твори написані українською мовою, які утверджують духовні цінності українського народу, оспівують красу рідної мови та краю, сприяють вихованню національної гідності у таких номінаціях:

- проза;

- поезія;

- драматургія;

- публіцистика.

1.6. Мистецька премія присуджується за мистецькі твори національно патріотичного спрямування, роботи які звеличують любов до рідної землі, до матері, прославляють український народ у таких номінаціях:

- образотворче мистецтво;

- фотомистецтво;

- декоративно – прикладне мистецтво.

1.7. Премія може бути присуждена жителям міста, або жителям інших регіонів, які мають прилуцькі корені.

1.8. Брати участь у конкурсі можуть місцеві літератори та митці, творчі колективи, їх керівники.

1.9. Одна й та сама кандидатура не може одночасно висувати на здобуття Премії два і більше творів. Повторно Премія може присуджуватися за наявності нових визначних досягнень у галузі літератури і мистецтва, але не раніше, ніж через три роки після попереднього присудження.

2. Порядок висунення претендентів на здобуття Премії

2.1. Висунення творів на здобуття літературно-мистецької премії відбувається шляхом внесення пропозицій від творчих спілок, громадських організацій, колективів, засобів масової інформації, а також шляхом самовисування.

2.2. До офіційного колективного подання додається протокол або витяг із протоколу зборів про відповідне колективне рішення щодо висунення робіт на здобуття Премії.

2.3. Документи подаються:

Номінація «Лауреат» - у одному примірнику (друковані видання чи книги);

- інші номінації в наочному чи електронному варіантах у одному примірнику;

- коротка рецензія та відгуки професійної критики чи публікації в пресі (якщо такі є);

- коротка автобіографія, фотокартка;

- точна адреса, телефон претендента.

Номінація «Дипломант» - в одному примірнику (друковані видання чи книги);

- інші номінації в наочному чи електронному варіантах в одному примірнику (компакт-диски, флеш-носії, відеозаписи і т. д.).

- коротка рецензія та відгуки професійної критики чи публікації в пресі (якщо такі є);

- коротка автобіографія, фотокартка;

- точна адреса, телефон претендента.

2.4. Оголошення щорічного конкурсу оприлюднюється в місцевій обласній та регіональній пресі, а також в інших засобах масової інформації.

2.5. Роботи в завершеному вигляді приймаються з 1 вересня до 1 грудня поточного року за адресами:

- відділ культури Прилуцької міської ради

17500, м. Прилуки, вул. Коптєва, 28; тел. (04637) 3-02-60

- Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти

17500, вул. Котляревського, 65; тел. (04637) 3-30-24

2.6. Матеріали представлені на здобуття Премії не повертаються.

3. Утворення і діяльність журі

3.1. Присудження Премії здійснює спеціальне журі у складі 7 осіб, яке змінюється в залежності від року проведення премії.

3.2 У рік проведення літературної премії в журі включаються визнані літератори, фахівці з української мови та літератури.

3.3. Для присудження мистецької премії в журі включаються визнані художники, мистецтвознавці, викладачі шкіл естетичного виховання;

3.4. Склад журі затверджується розпорядженням міського голови.

3.5. Розгляд, обговорення та оцінка творів і робіт, представлених на здобуття Премії, проводиться шляхом індивідуального ознайомлення з представленими роботами та таємним голосуванням у день засідання журі.

3.6. Журі вважається правомочним, якщо на засіданні було присутньо не менше як 2/3 членів журі від їх загальної кількості. Кожен з членів журі має право голосувати тільки за одну кандидатуру в номінації.

3.7. У разі рівної кількості голосів, що віддані за кандидатів у тій чи іншій номінації, рішення приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів, вирішальним стає голос головуючого.

3.8. Рішення про присудження Премії оголошується у пресі, електронних засобах масової інформації, але не пізніше ніж за два тижня до вручення літературно-мистецької премії.

3.9. Рішення журі вважається остаточним і оскарженню не підлягає.

4. Нагородження лауреатів та дипломантів літературно - мистецької премії імені Любові Забашти.

4.1. Диплом лауреата присуджується за твори, виконані протягом трьох останніх років, які презентувалися в бібліотеці імені Любові Забашти та інших культурно-освітніх закладах міста, здобули високу оцінку професійної критики та викликали широкий громадський інтерес.

4.2. У номінації «Лауреат» переможцю присвоюється звання «Лауреат літературно - мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» з врученням диплому лауреата затвердженого зразка та грошової винагороди в сумі 3000 грн.

4.3. Номінація «Дипломант» присуджується молодим авторам від 14-25 років за літературні твори, написані українською, які публікувалися в місцевій пресі або інших виданнях, мистецькі роботи, які представлялися чи експонувалися в залі міської бібліотеки імені Любові Забашти та культурно – освітніх закладах міста.

4.4. У номінації «Дипломант» переможцям присвоюється звання «Дипломант літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті» з врученням диплому І, ІІ, ІІІ ступеня затвердженого зразка та грошових винагород:

- диплом І ступеня - 1500, 00 грн.

- диплом ІІ ступеня - 1000,00 грн.

- диплом ІІІ ступеня - 500, 00 грн.

5. Вручення Премії

5.1.Вручення Премії відбувається на батьківщині поетеси – у місті Прилуки в бібліотеці імені Любові Забашти на початку лютого в рамках відзначення дня її народження (3 лютого), а в ювілейні дати – в міському Будинку культури чи на вечорах пам’яті видатної землячки в місті Києві.

5.2. Дипломи лауреатів та дипломантів літературно - мистецької премії імені Любові Забашти вручаються в урочистій обстановці головою журі або за дорученням голови його заступником.

Кiлькiсть переглядiв: 732

Коментарi