Прилуцька міська бібліотека для дітей
ім. Павла Білецького-Носенка

Прилуцька міська бібліотека для дітей ім.Павла Білецького-Носенка

Прилуцька міська бібліотека для дітей - це структурний підрозділ Прилуцької центральної міської бібліотеки. Заснована бібліотека у 1932 році. Знаходиться вона за адресою: Чернігівська обл., м. Прилуки, вул. Київська, буд. 257. Графік роботи: з 10-00 до 18-00, субота – вихідний, останній день місяця – санітарний.

31 травня 2012 року тридцять перша сесія Прилуцької міської ради прийняла рішення про присвоєння Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім’я Павла Білецького-Носенка.
Дитячий майданчик
27 червня відбулося урочисте відкриття оновленого приміщення бібліотеки. Саме з цього часу при бібліотеці працює ігровий дитячій майданчик, на якому діти можуть не тільки побавитися, а й почитати книжки.
Загальна площа приміщення бібліотеки 279 кв.м, 117 кв.м з яких використовуються для обслуговування читачів, а 162 кв.м – для зберігання фондів.

Біля книжкової виставкиДо послуг читачів 42159 примірників літератури, брошур, періодичних видань та книг на електронних носіях. У 2011 році до бібліотеки записалося 4675 читачів, видача документів склала 94103 тис. одиниць. Протягом року бібліотеку відвідали 40025 користувачів. Штат бібліотеки – 8 працівників, з яких 7- бібліотечні фахівці. У 2011 році бібліотека отримувала 34 назви газет та журналів.

Структура бібліотеки: відділ обслуговування молодших читачів, відділ обслуговування учнів 5-9 класів, інтернет-блок, читальний зал.

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотек є:

  • активне використання та збереження бібліотечних ресурсів;
  • виховання національної свідомості, культури читання, шанобливого ставлення до книги, як джерела знань;
  • подальше забезпечення вільного доступу до віртуальних інформаційних ресурсів через мережу Інтернет;
  • удосконалення роботи по підвищенню рівня бібліотечно-бібліографічних та інформаційно – комп’ютерних знань;
  • формування національної свідомості, виховання поваги до історії і культури краю;
  • розвиток бібліотечних послуг на основі інформаційно-комунікативних технологій;
  • популяризація книги і читання;
  • проектна діяльність, участь бібліотек в конкурсах та проектах.

Невід’ємною частиною діяльності бібліотеки є постійна робота з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, його редагування, виділення актуальних рубрик та наповнення новими матеріалами. Система картотек та каталогів бібліотеки складається з:

- систематичного та алфавітного каталогів;
- систематичної картотеки статей для учнів;
- систематичної картотеки статей для керівників дитячого читання;
- СКС «Європеїстика»;
- СКС « Україністика»;
- краєзнавчої картотеки.

У читальному залі постійно діє «Історичний календар», до якого додаються інформаційні списки літератури, яку можна додатково прочитати з того чи іншого питання в дитячій або віртуальній бібліотеці.
Виставка книжок
З 2012 в роботу бібліотеки впроваджені книжкові виставки – вікторини.
З метою залучення нових читачів, популяризації бібліотеки та бібліотечно-бібліографічних знань, підвищення рівня інформаційної культури читачів в бібліотеці систематично проводяться бібліотечні уроки, екскурсії, етноекскурсії, індивідуальні консультації з питань користування довідково-бібліографічним апаратом.

Бібліотека плідно займається популяризацією читання та літератури, поширенням краєзнавчих знань. Головна мета цієї діяльності – сприяння духовному і культурному розвитку дітей, виховання історією, просування книги, збереження і популяризація історико- культурної спадщини Прилуччини і залучення дітей до історії, літератури та культури рідного краю, патріотичне виховання.
В Україні працює проект «Державна цільова програма підтримки та розвитку читання на період до 2015 року», спрямована на підвищення культури читання, рівня знань та грамотності громадян, формування у них потреби в читанні як творчому занятті, на розвиток і зацікавленість, особливо у дітей, у користуванні друкованою книгою як джерелом знань,заохочення їх до систематичного читання. Саме тому колектив вивчає книжковий фонд, якісно доукомплектовує його, щоб перетворити бібліотеку у повноцінний ресурсно - інформаційний центр.
Працівники бібліотеки проводять велику краєзнавчу роботу, відкриваючи маловідомі сторінки життя видатних земляків. Цьому сприяє плідна співпраця з фондом культурних ініціатив ім.М.Яковченка, видатного земляка-актора. Результатом такої дослідницької роботи стало створення у бібліотеці музейної кімнати письменника, фольклориста, творця першого словника української мови П.Білецького-Носенка. Змістовні розповіді екскурсоводів-бібліотекарів і цікаві експонати музею допомагають дітям дізнатися про його діяльність та поглибити знання про історію рідного краю.
У бібліотеці все робиться для того, щоб зацікавити дітей книгою. Тематика вечорів, квестів, літературних та творчих зустрічей, конференцій, літературних та етногодин, інтернет-подорожей об’ємна й різноманітна, але найголовніше - завжди пропагує книгу або бібліотеку,бо кінцева мета заходу не тільки виховати майбутню людину, але й прищепити їй любов до читання.
Працівники дитячої бібліотеки – люди, закохані у свою справу. Вони віддають своїм маленьким читачам тепло своїх душ і сердець, допомагаючи їм розкрити чудовий світ книги.

Прилуцька міська бібліотека №2

Фото бібл2

Наша адреса: 17500, Україна, Чернігівська обл.,

м. Прилуки, вул. Садова, №114,

телефон: 3-29-08

Прилуцька міська бібліотека №2 заснована в 1972 році з метою надання можливості жителям міста користуватися книгами, журналами, газетами та спеціальними виданнями. Зараз це сучасний храм книги, який задовольняє інтереси всіх верств населення міста Прилуки. Головні якості колективу бібліотеки: професіоналізм, ентузіазм, комунікативні навички, ініціативність, гнучкість, здатність до співпраці.
Щорічно бібліотека обслуговує понад 3600 користувачів, здійснюють близько72 тисяч книговидач, у бібліотеці активно популяризуються книги місцевих поетів, письменників, композиторів.
Хто хоч одного разу побував у міській бібліотеці №2, неодмінно стає її постійним відвідувачем.

Структура бібліотеки


Абонемент – можна отримати спеціальну та художню літературу з відкритого доступу.
Читальний зал – можна користуватися особливо цінними виданнями ( довідниками, енциклопедіями, літературою з питань історії, економіки, права, бізнесу, соціології, літературознавства, періодикою)
Дитячий відділ – надасть програмову та художню літературу, журнали для молоді.
2

Бібліотека пропонує Вам:

Книжковий фонд – 38 405 примірників (станом на 01.01.2013 р.)

Близько 25 назв газет та журналів

Каталоги та картотеки:

- алфавітний;

- систематичний;

- краєзнавчий каталог;

- систематична картотека статей

Консультації з питань пошуку необхідної інформації у фондах бібліотеки;

Видача з фондів бібліотеки документів для роботи в читальному залі;

Презентації цікавих масових заходів з популяризації літератури;

Проведення екскурсій для відвідувачів бібліотеки

Бібліотека працює:

Понеділок – четвер: з 10.00 до 18.00

П'ятниця – вихідний день

Субота, неділя – з 9.00 до 17.00

Останній день місяця – санітарний


Ми працюємо для Вас!

міська бібліотека №4

б-ка №3 Прилуцька бібліотека-філія №4 була відкрита 24 серпня 2007 року за сприяння Прилуцької міської ради для жителів військового містечка №12, яка стала невід’ємною частиною соціальної структури мікрорайону.

На першому поверсі філіалу міського Будинку культури (заклад більше відомий широкому загалу як «Будинок офіцерів»), гостинно відчинила двері бібліотека із невеличким читальним залом.

Для облаштування приміщення книгозбірні доклали зусилля працівники галузі культури Прилук, комітету самоорганізації, а також представники територіальної громади та підприємці. Тоді ж на заклик допомогти бібліотеці книгами відгукнулись жителі міста Прилуки та жителі військового містечка, а також представники Прилуцького осередку Чернігівського земляцтва в Києві Бикова Алла Феофілівна та Федоренко Микола Степанович.

Завдяки спільним діям влади та громади книжковий фонд бібліотеки налічує понад 5500 документів.

Щорічно до бібліотеки в середньому надходить 545 книг, 10 назв газет, 12 журналів.

Щорічно бібліотека обслуговує в середньому 750 користувачів. Вони відвідують бібліотеку 14750 разів. За рік користувачам видається понад 14700 документів.


Завжди Вам рада бібліотекар Бутенко Людмила Віталіївна

Кiлькiсть переглядiв: 890

Коментарi