Прилуцька міська бібліотека для дітей
ім. Павла Білецького-Носенка

Прилуцька міська бібліотека для дітей ім.Павла Білецького-Носенка

Прилуцька міська бібліотека для дітей - це структурний підрозділ Прилуцької центральної міської бібліотеки. Заснована бібліотека у 1932 році. Знаходиться вона за адресою: Чернігівська обл., м. Прилуки, вул. Київська, буд. 257. Графік роботи: з 10-00 до 18-00, субота – вихідний, останній день місяця – санітарний.

Гнатів Є.В., завідуюча бібліотекою для дітей

ГНАТІВ
Євгенія валентинівна
завідуюча міською бібліотекою для дітей

31 травня 2012 року тридцять перша сесія Прилуцької міської ради прийняла рішення про присвоєння Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім’я Павла Білецького-Носенка.

Дитячий майданчик

27 червня відбулося урочисте відкриття оновленого приміщення бібліотеки. Саме з цього часу при бібліотеці працює ігровий дитячій майданчик, на якому діти можуть не тільки побавитися, а й почитати книжки.
Загальна площа приміщення бібліотеки 279 кв.м, 117 кв.м з яких використовуються для обслуговування читачів, а 162 кв.м – для зберігання фондів.
Прилуцька міська бібліотека для дітей була створена у 1922 році і зараз є однією з найстаріших бібліотек України. Спочатку вона працювала під одним дахом з міською бібліотекою для дорослих в будинку № 273 по вулиці Київський.
З листопада 1926 року до 1941 року бібліотека була розміщена у Міському палаці піонерів, де займала три кімнати. На той час вона складалася з читального залу та загального абонементу. Тоді користування бібліотекою було платним, дітям і учням воно обходилося 10 копійок на рік. Під час Великої Вітчизняної війни та окупації міста фашистськими військами фонд бібліотеки, облікові документи та приміщення повністю згоріли, тому немає можливості з’ясувати статистичні дані за той період.
В кінці 1944 року бібліотека для дітей була знову відкрита. Але розташована вона була у вологому, темному напівпідвальному приміщенні, яке зовсім не відповідало санітарним вимогам. У тяжкі часи для створення основи фонду частину книг передала бібліотека для дорослих (735 примірників), а решту подарували читачі.
Одразу після закінчення війни почали поповнюватися бібліотечні фонди. В інвентарній книзі за 1945 рік облікові записи розпочинаються енциклопедичними словниками видання Ф.А.Брокгауза та І.А. Ефрона. На кінець 1945 року фонд бібліотеки становив 1725 примірників. Для покращення умов обслуговування читачів для бібліотеки знову виділили кімнату у Палаці піонерів.
У 1950 році керівництво міста надало дитячій бібліотеці окреме приміщення по вулиці Київській, 273, яке вона у 20-ті роки ділила з міською бібліотекою для дорослих. Саме в цей час значно збільшилася кількість читачів та книжковий фонд. Він складав 47170 примірників на 01 січня 1960 року. Штат бібліотеки розширився до 7 працівників.
Більше, як п’ятдесят років працювала дитяча бібліотека в центрі міста. З часом постала проблема капітального ремонту будівлі і тому було прийняте рішення про переїзд дитячої книгозбірні до колишнього приміщення дитячого садочка по вул. Іванівській, № 57. На початку 2004 року бібліотека запрацювала в нових умовах.
У 2006 році колектив став переможцем обласного конкурсу «Краща бібліотека року». В рамках міжнародного проекту «Модель ХХІ» за сприяння Швейцарської культурної програми в країнах Південно-Східної Європи та України дитяча бібліотека видала у 2005 році комплект листівок «Прилуки в часі», у 2006 році – книгу з диском «Це серйозно» в якій розміщено дитячі вірші місцевих поетів та малюнки до них юних прилуцьких художників.

 МДБ1

У 2013 та 2019 році бібліотека нову стала переможцем обласного рейтінг конкурсу «Краща бібліотека року» у номінації «Дитяча бібіотека».

Колектив МДБ

У 2016 році бібліотека виграла проект у конкурсі проектів Громадського бюджету та відкрила в читальній залі бібліокінозал «Крекс! Пекс! Фекс!»
До послуг читачів 33444 примірників літератури, брошур, періодичних видань та книг на електронних носіях. У 2023 році до бібліотеки записалося 4803 читачі, видача документів склала 96003 одиниць. Протягом року бібліотеку відвідали 50006 користувачів. Штат бібліотеки – 8 працівників, з яких 7- бібліотечні фахівці. У 2024 році бібліотека оформила підписку на 3 газети та 14 журналів.

Біля книжкової виставки

Структура бібліотеки: відділ обслуговування молодших читачів, відділ обслуговування учнів 5-9 класів, інтернет-блок, читальний зал.

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотек є:

  • активне використання та збереження бібліотечних ресурсів;
  • виховання національної свідомості, культури читання, шанобливого ставлення до книги, як джерела знань;
  • подальше забезпечення вільного доступу до віртуальних інформаційних ресурсів через мережу Інтернет;
  • удосконалення роботи по підвищенню рівня бібліотечно-бібліографічних та інформаційно – комп’ютерних знань;
  • формування національної свідомості, виховання поваги до історії і культури краю;
  • розвиток бібліотечних послуг на основі інформаційно-комунікативних технологій;
  • популяризація книги і читання;
  • проектна діяльність, участь бібліотек в конкурсах та проектах.
Невід’ємною частиною діяльності бібліотеки є постійна робота з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, його редагування, виділення актуальних рубрик та наповнення новими матеріалами. Система картотек та каталогів бібліотеки складається з:
- систематичного та алфавітного каталогів;
- систематичної картотеки статей для учнів;
- систематичної картотеки статей для керівників дитячого читання;
- СКС «Європеїстика»;
- СКС « Україністика»;
- краєзнавчої картотеки.
У читальному залі постійно діє «Історичний календар», до якого додаються інформаційні списки літератури, яку можна додатково прочитати з того чи іншого питання в дитячій або віртуальній бібліотеці.

Виставка в МБД

В роботу бібліотеки впроваджені книжкові виставки – вікторини.
З метою залучення нових читачів, популяризації бібліотеки та бібліотечно-бібліографічних знань, підвищення рівня інформаційної культури читачів в бібліотеці систематично проводяться бібліотечні уроки, екскурсії, етноекскурсії, індивідуальні консультації з питань користування довідково-бібліографічним апаратом.

 МДБ2

Бібліотека плідно займається популяризацією читання та літератури, поширенням краєзнавчих знань. Головна мета цієї діяльності – сприяння духовному і культурному розвитку дітей, виховання історією, просування книги, збереження і популяризація історико- культурної спадщини Прилуччини і залучення дітей до історії, літератури та культури рідного краю, патріотичне виховання.
Працівники бібліотеки проводять велику краєзнавчу роботу, відкриваючи маловідомі сторінки життя видатних земляків. Цьому сприяє плідна співпраця з фондом культурних ініціатив ім.М.Яковченка, видатного земляка-актора. Результатом такої дослідницької роботи стало створення у бібліотеці музейної кімнати письменника, фольклориста, творця першого словника української мови П.Білецького-Носенка. Змістовні розповіді екскурсоводів-бібліотекарів і цікаві експонати музею допомагають дітям дізнатися про його діяльність та поглибити знання про історію рідного краю.

У бібліотеці все робиться для того, щоб зацікавити дітей книгою. Тематика вечорів, квестів, літературних та творчих зустрічей, конференцій, літературних та етногодин, інтернет-подорожей об’ємна й різноманітна, але найголовніше - завжди пропагує книгу або бібліотеку,бо кінцева мета заходу не тільки виховати майбутню людину, але й прищепити їй любов до читання.
Працівники дитячої бібліотеки – люди, закохані у свою справу. Вони віддають своїм маленьким читачам тепло своїх душ і сердець, допомагаючи їм розкрити чудовий світ книги.

Прилуцька міська бібліотека №2

КИБАЛЬНИК
Марина Валеріївна
завідуюча бібліотекою №2

 МБ22

Наша адреса: 17500, Україна, Чернігівська обл.,
м. Прилуки, вул. Короленка, №8,
Прилуцька міська бібліотека №2 заснована в 1972 році з метою надання можливості жителям міста користуватися книгами, журналами, газетами та спеціальними виданнями. Зараз це сучасний храм книги, який задовольняє інтереси всіх верств населення міста Прилуки. Головні якості колективу бібліотеки: професіоналізм, ентузіазм, комунікативні навички, ініціативність, гнучкість, здатність до співпраці.
За 2023 рік бліотека задовольнила потреби 755 користувачів, здійснила 16116 книговидач, у бібліотеці активно популяризуються книги місцевих поетів, письменників, композиторів.
Фонд бібліотеки станом 01.01.2024 складає 2082 примірники. Бібліотека отримує 4 газети та 6 журналів.
Хто хоч одного разу побував у міській бібліотеці №2, неодмінно стає її постійним відвідувачем.
Бібліотека працює:
Понеділок – пятниця: з 9.00 до 17.00
Субота, неділя – вихідні
Останній день місяця – санітарний

Ми працюємо для Вас!

Міська бібліотека-філія №3

Муліна О.І.

МУЛІНА
Ольга Іванівна,
завідуюча бібліотекою-філією №3

Бібліотека-філія №3 розташована за адресою: м. Прилуки, вул. Ю.Мірюти, 22, у віддаленому куточку міста у районі м'ятно-дослідної станції і є єдиним культурним центром мікрорайону, який налічує 11,5 тис. мешканців.
Бібліотека-філія створена з метою забезпечення систематичної та цілоспрямованої пропаганди книги і читання, забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб населення. У цьому приміщенні біблотека розміщена з 2011 року.
Користувачі мають безкоштовний вільний доступ до фонду, який станом на 01.01.2024р. налічує 11325 примірників літератури та періодичних видань.
Станом на 01.01.2024р. бібліотека налічує 752 читачі. За віковою категорією це діти від 3-ох років і дорослі до 84 років. Основні користувачі – доросле населення від 22 до 84 років. Протягом 2023 року заклад відвідали читачі 8001 разів. Бібліотека організовує виховні та дозвіллєві заходи, популяризує книгу та читання як у приміщенні, так і поза межами бібліотеки – в школах, дошкільних дитячих закладах та ін.

Гостинно запрошуємо читачів до бібліотеки-філії щодня з 9.00 до 17.00, крім п'ятниці, суботи та святкових днів!

Міська бібліотека-філія №4

Купенко Т.

ТКАЧЕНКО
Тетяна
бібліотекар міської бібліотеки-філії №4
Прилуцька бібліотека-філія №4 була відкрита 24 серпня 2007 року за сприяння Прилуцької міської ради для жителів військового містечка №12, яка стала невід’ємною частиною соціальної структури мікрорайону. З 2022 року очолює бібліотеку-філію №4 Ткаченко Тетяна - досвідчений майстер своєї справи.
На першому поверсі філіалу міського Будинку культури (заклад більше відомий широкому загалу як «Будинок офіцерів»), гостинно відчинила двері бібліотека із невеличким читальним залом.
Для облаштування приміщення книгозбірні доклали зусилля працівники галузі культури Прилук, комітету самоорганізації, а також представники територіальної громади та підприємці. Тоді ж на заклик допомогти бібліотеці книгами відгукнулись жителі міста Прилуки та жителі військового містечка, а також представники Прилуцького осередку Чернігівського земляцтва в Києві Бикова Алла Феофілівна та Федоренко Микола Степанович.
Завдяки спільним діям влади та громади станом на 01.01.2024р. книжковий фонд бібліотеки налічує 6361 документ .
У 2024 році оформлено підписку на 9 назв газет та 9 журналів.
Щорічно бібліотека обслуговує в середньому 750 користувачів. Кількість відвідувань бібліотеки станом на 01.01.2024р. 7948 разів. За 2023 рік користувачам видалося 15082 документи.
Кiлькiсть переглядiв: 1385

Коментарi