Літературні дискусії в Прилуках

2013-11-14

14 листопада у приміщенні Прилуцької міської бібліотеки любителі мистецтва та літератури мали змогу поспілкуватись із гостею із Чернігова, лауреаткою Міжнародної премії імені Олеся Гончара, членом Спілки письменників України, авторкою роману "Грішниця" Оленою Печорною та автором першої поетичної збірки "Німі пісні" прилучанином Романом Марусичем.

Печорна і Марусич

Захід був приурочений Дню української писемності та мови, тому не випадково у ході зустрічі говорилось про засилля важких тем у сучасній українській літературі, важливість цензури, про присутність у текстах нелітературної лексики та видавничу справу в Україні.

Бібліотекар книгозбірні Ніна Горбань створила інтригу щодо тематики двох пропонованих для дискусії про вищеназвані книги. Присутні у залі інтелігенція міста, вчителі, письменники, студентська та учнівська молодь долучились до діалогів про стан сучасного масового чтива та літератури для гурманів. Олена Печорна переконала гостей бібліотеки, що читати треба різну літературу, оскільки на кожен її вид є певна категорія читачів та розповіла про історію створення свого роману "Грішниця". Також вона порадувала присутніх своєю новою, щойно побаченою світ, книгою "Кола на воді", яку подарувала читачам бібліотеки.

Поезія Романа Марусича викликала полярні відгуки. Оголена непричесана реальність у поезіях пана Романа одних відштовхує, інших, навпаки, переконує у правдивості. Його збірка "Німі пісні" спочатку задумувалась як альбом сучасних пісень, але на сьогоднішній день створено лише дві пісні у виконанні місцевого гурту" Тетракон", решта поезій, (а їх близько чотирьохсот) - поки що мають право для усного існування.

Літературні дискусії викликали неабияке зацікавлення у молоді. Зокрема учень гімназії №5 Андрій Бондаренко та учень гімназії №1 Віталій Прозур, сміливо дискутували щодо подібної, так званої "важкої" тематики в літературі та поезії.

Не так часто проходять подібні заходи, які змушують замислитись про українське слово та його значимість на теренах сучасних українських реалій тому літературні діалоги нікого не залишили байдужим.

Загальне фото

Кiлькiсть переглядiв: 421

Коментарi